Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Komplikacije kod ovčijih boginja
PostPoslato: Pon Jul 17, 2017 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 8:51 am
Postovi: 29
Moja deca već 3, 4 dana muku muče sa visokom temperaturom (39-40) zbog gnojne angine, pedijatar je prepisao injekcije Penicilina jer antibiotski sirup nije pomogao. Međutim, u vrtiću su skoro sva deca dobila ovčije boginje, pa je moguće da su se i moja deca zarazila i da će ih kroz neko vreme dobiti. Interesuje me koje sve komplikacije mogu da nastanu ako se varičele udruže sa još nekim zapaljenjem koje nije do kraja izlečeno? Da li se pre izbijanja varičela može javiti visoka temperatura, pošta sam od jedne poznanice čula da su njena deca imala jako visoku temperaturu kad su dobila varičele? Mi smo za obaranje temperature koristili i Brufen, jer sam Paracetamol nije bio dovoljan (obarali smo temperaturu na svaka 3 sata + kupali decu x puta). Pročitala sam da se kod varičela ne sme davati Brufen zbog moguće infekcije mekih tkiva-šta to tačno podrazumeva? Ako je temperatura toliko visoka nekoliko dana, šta se još sme koristiti kod male dece osim Brufena i Eferalgana? Jer kad deca dobiju visoku temperaturu, na samom početku se nikad ne zna da li će temperaturu pratiti varičela, ili ne. Molim nekog stručnog da me posavetuje, šta i kako treba preduzimati da ne bi došlo do komplikacija. Deca su iscrpljena visokom temperaturom, a od toliko antipiretika i antibiotika se žale i da ih boli stomačić i odbijaju obroke, ali ih ja ipak teram da pojedu koliko toliko da bi imali snage.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Komplikacije kod ovčijih boginja
PostPoslato: Uto Jul 18, 2017 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само ћу ти рећи једну ствар коју сигурно знам: немој да купаш децу. Пре неку годину једна девојчица је умрла (већ се не сећам у ком граду) јер су је стално туширали да би спустили температуру. Због тога овчије богиње нису избиле на површину већ су изашле по унутрашњим органима што је установљено на обдукцији. Дете је умрло ваљда због унутрашњег крварења. То ми је било толико страшно да једноставно нисам запамтио детаље.

За спуштање температуре осим таблете мора да се користи презнојавање уз веће количине чајева и домаћих супица.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: