Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijabetes 2
PostPoslato: Pet Jul 14, 2017 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 14, 2017 11:35 pm
Postovi: 1
Pozdrav imam 35 godina i dijagnostifikovan mi je dijabates tipa 2. Slucajno sam na lekarskom pregledu pre dva meseca otkrio tj otkrili da mi je secer 12.2. E sad par dana posle toga u bolnici mi je nalaz bio 9.6 a tromesecni 10.6. Po preporuci doktorke opste prakse poceo sam piti Gluformin od 1000 dva puta dnevno sto mi je i endokrinolog nakon pregleda takodje potvrdio tj receno mi je da nastavim sa tom dozom od dva puta. Merenjem secera u toku dana (nisam merio nocu) vrednosti su od 4.1 do 6.6 nista preko toga. E sad glavno pitanje je : Uspeo sam da skinem 10 kg posto sam bas buco☺ i poceo sam uz ishranu da pinem tinkturu za dijabetes na biljnoj bazi 3x30 kapi dnevno a izbacio drugu dozu Gluformina i evo vec treci dan mi je vrednost secera ujtru 5.7 preko dana oko 5 ali uvece izmedju 3.3 i 3.8. Sta raditi dalje? Jer smatram da je ovo nizak secer da li izbaciti ove kapi ili smanjiti dozu ili nesto trece. Ako ko ima kakav savet bio bih zahvalan jer sam jos nov u ovome tj SLADAK san nepuna dva meseca. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabetes 2
PostPoslato: Pon Jul 17, 2017 12:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Три је превише низак ниво шећера нарочито пред спавање. Могао би лако да умреш у сну ако би ти шећер још спао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: