Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trudnica sa hepatitisom B
PostPoslato: Čet Jun 15, 2017 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2017 2:06 pm
Postovi: 5
Kako spreciti da dete ne dobije hepatitis B od majke koja ima hronicni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnica sa hepatitisom B
PostPoslato: Pet Jun 16, 2017 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 16, 2017 9:26 am
Postovi: 2
Again, I found a wise solution to this problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnica sa hepatitisom B
PostPoslato: Ned Jun 18, 2017 2:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Imunoglobulin se daje pri rodjenju deteta a potom ako je negativno kasnije i vakcina.Zavisi od broja virusnih kopija majke dal ce biti prenos.Al kao zastita odmah se daje imunoglob.Ovde na forumu ima majki sa hronicnim b koje su rodile zdravu nezarazenu decu.Pisale su o tome sta dete primi.Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnica sa hepatitisom B
PostPoslato: Čet Jul 06, 2017 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2017 2:06 pm
Postovi: 5
Kristina hvala na odgovoru vec si mi dala u drugoj temi ali se nisam zahvalio, tamo sam objasnio sada zbog cega ovo pitam.
Nazalost dete ima 5 godina i sada smo saznali tek kada je majka obolela. Radjen je i detetu test i markeri i ispostavilo se da ima hronicni. "nasledilo" od majke :(

Tamo sam i obrazlozio koga krivim zbog toga, naravno ginekologa, ja kao neko ko nije imao pojma o hepatitisu sve do sada, takodje i supruga nismo mogli da znamo da je pozeljno testirati se u trudnoci. (iako je ginekolog znao da je supruga primala transfuzije krvi i da ima tetovazu i pirsing).
Nazalost nije nas uputio u tu proceduru i nismo ni radili test, dete je hvala Bogu zdravo ali ima virusa. Sto se mene tice pocela je jedna velika borba nazalost izgleda za ceo zivot. Ako ovo bilo ko cita, pre svega trudnice nadam se da ce nekoj pomoci ove informacije i otici da se testira na hepatitis b i c tokom trudnoce. I da preduzme sta treba i da rodi zdravo dete. Procitacu pravila foruma pa cu videti da li smem ime ginekologa, koji je samo znao da uzima novac u privatnoj ordinaciji, javno da kazem i napisem. U nadi da ce i on procitati ovo i poceti savesnije da radi posao a ne samo na pare da misli. Usput mu zelim sidu za celu familiju i njega samog. Neka spava ako moze g---o mirno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnica sa hepatitisom B
PostPoslato: Sub Jul 15, 2017 11:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Strasno da nije dao da se urade testovi u trudnoci..znaci zaista mi nije jasan taj ginekolog! Drzavno ako se ide prosto mora da se urade testovi na hepatitise B i C,Hiv itd.Ali i privatnici treba ako se trudnoca prati privatno..neko da vec na pocetku trudnici..cesto kod vantelesne se na pocetku sve to rade ti nalazi..a ovako regularno mislim od sedmog meseca se daje da se rade ti nalazi ili pred porodjaj..ali mora da se urade..po protokolu je.pa svasta ovo prvi put cujem da trudnica nije radila te nalaze.On stvarno nije normalan.Hvala Bogu da je dete ok..mislim da nije nastetio virus.Glavu gore.Ne mora biti to strasno.Stalno se mora pratiti i s potrebom lek ukljucivati.Ali moze aktivan i normalan zivot voditi.Kazes testirali ste dete kad je supruga obolela?U kom smislu obolela?Ostecenje jetre?Kako je njoj?I jesi li se ti testirao?Ako si negativan..ako ti nije prenela vakcinisi se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnica sa hepatitisom B
PostPoslato: Sub Jul 15, 2017 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Procitah sad tvoj post detaljan na drugoj temi pa cu ti tamo odgovoriti sta mislim i moj savet


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: