Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Pon Jun 26, 2017 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није ми јасно како је могуће да неко са простора Балкана није чуо за Тодора који је са нама већ много деценија. А онда још када се напише "то задовољство премного кошта" и да је "потребан престиж" да би се код њега дошло, могло би се закључити да се ради о злој намери писца.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Pon Jun 26, 2017 1:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Za razliku od tebe Aco koji zdrav a zaludan lutas po forumu i istrazujes bolesti i palamudis o istim,nekolicina nas ima zdravstveni problem pa smo o lekarima poceli da se raspitujemo zbog nasih boljki.Zdravi ne razmisljamo o bolestima i kao zdravi..menjam kanal kad se o tome prica.Tako da naravno da nisam cula.A ti bi trebalo da malo manje provodis vremena istrazujuci bolesti i vise razmisljati o pozitivnim stvarima i biti drustven.A jako je licemerno govoriti o farmakomafiji onda kad tebi ne odgovara a podrzavati PATENTIRANJE alternativne medicine i leka od 100 evra ..samo zato sto je u pitanju alternativna medicina ..a gde se sasttojci mogu naci u prirodnom obliku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Pon Jun 26, 2017 1:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А шта мислиш, да сам ја здрав па се ето тако већ деценијама из чистог хира и досаде налазим у здравственим водама? Није баш конзистентно то што пишеш. Баш ако си болесна као што пишеш, већ је одавно требало да пронађеш Тодора осим ако си здрава или ако си фармакомафијашица.

А што се "патентирања" тиче, ено један мој комшија хоће да прода стан да би могао да се од рака лечи "леком" који кошта 5.000 евра месечно и то замисли - у болници. А лечење траје до краја живота.

Па ти упореди 100 евра од трава или 5.000 евра хемикалија. Шта је скупље?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Uto Jun 27, 2017 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Aco ne razumeju oni to.
Svi oni sto rade van drzavnih ustanova i protiv savremene medicine su nadrilekari i to je to.

Ja verujem da kada bi neko sam uzeo i pomesao u jednu teglu raznih trava i korenja sa medom, da bi pre ozdravio nego kod nasih drzavnih lekara ali to nekima nije jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Čet Jun 29, 2017 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма наравно, chipsi.

Мени је најлуђе то што сви "велики стручњаци" завршавају исти или сличан медицински факултет и уче из истих књига, а када их саставиш да о нечему дају мишљење нема двоје да се сложе. То само говори о њиховој умишљености и уображености јер сматрају да је сваки лекар мали бог па може да прича шта хоће без последица.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Čet Jul 06, 2017 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2017 2:06 pm
Postovi: 5
Kristina11 je napisao:
I da dodam..zadni pasus..rekoste osoba koja je imala hronicni hepatitis b da li se moze zaraziti virusom b? Hronicni ne moze "imala" .Hronicni ako je hronicni onda ga ima.Do kraja zivota.A ako je bio akutni i izbacen virus i stvorena antitela onda jeste izlecena osoba i ne moze se nikad vise hepatitisom b zaraziti.Dozivotno je imuna.E sad..rekla bih da niste upuceni i da se malo frljate s pojmovima.Proverite da li je osoba hronicni ili akutni.Deca po rodjenju primaju imunoglobulin kao zastitu.I ovde na forumu ima par majki koje su hronicni b nosioci a rodile zdravu decu.Ali ukoliko dete pak dobije od majke hepatitis pri rodjenju..ono zbog nerazvijenosti imunog sistema bebe u 90% prelazi u hronicni.Svako zadrzavanje virusa duze od 6 meseci smatra se hronicim.Ps.Imate vec otvorenu temu hepatitis b hronicni gde smo pisali..ima par hiljada postova.Niste trebali otvarati novu temu

Ne frljam se sa pojmovima jer znam, nego sam lepo pitao da li se leci ili ne, ako se leci da li se moze zaraziti ponovo ili ne? Hvala na odgovoru ovo je najprecizniji koji sam dobio cak ni od doktora nisam uspeo da izvucem bolji. A razgovarao sam sa dva doktora.
Ukratko sta se desilo, supruga je primljena na infektivno sa sumnjom da ima hepatits b ili c, kako nisam mogao da cekam njene rezultate na privatnoj klinici sam odveo dete gde je i njemu otkriven hepatitis b.
"Iskusna" doktorka je bez radjenja markera, postavila dijagnozu da supruga ima akutni hepatitis b. To nam je svima bilo sumnjivo jer smo se upoznali sa tim da je akutni do 6 meseci. Kako ga onda dete od 5 godina ima?
Kada je doktorka cula posle par dana da je dete zarazeno a da sam ja cist (iako nas pre toga nije ni pozvala da se testiramo vec sam to odradio o svom trosku) a supruzi su se u medjuvremenu popravili rezultati i pustila je iz bolnice posle samo 10 dana lezanja. Zatrazila je da supruga uradi markere.
Dete ih je u medjuvremenu uradilo na decijoj klinici gde sam ga hospitalizovao i utvrdjeno je da dete ima hronicni hepatitis b najverovatnije od rodjenja.
Nazalost to niko nije znao pre rodjenja, tokom trudnoce smo isli kod privatnog ginekologa (i posle mi recite da su privatni bolji od drzavnih) koji iako je supruga dobijala tokom zivota, pre trudnoce, visestruke transfuzije krvi zbog druge bolesti i pored pirsinga i tetovaze koju ima, nije nam rekao da se testitira ni na jedan hepatitis.
A doktorka hepatolog (ili kako joj je vec titula) mi je rekla da je greska ginekologa sto to nije trazio i da smo mogli dete da izlecimo na rodjenju. Nazalost s'obzirom da sam poceo da sumnjam u njenu strucnost jer je tako olako supruzi konstatovala akutni a ne hronicni morao sam da se raspitam na vise strana. Trenutno sam u agoniji znajuci da mi je dete zarazeno i bolesno pa ne znam jel onom ginekologu da ubrizgam malo zenine krvi u organizam ili samo da ga mrak pojede dabogda mu cela familija sidu imala.
A najgora stvar da bude kada sam otisao kod drugog hepatologa u vezi deteta on mi je rekao da terapija za dete nije preporucljiva do 17 godine. Totalno suprotno od onoga sto mi trvrdi doktorka koja je lecila suprugu. Ona predlaze istu terapiju zyfixom.
Ginekolog mi je sada u drugom planu dok ne resim i ne nadjem resenje za dete. Drugi doktor kaze da moze da jede sve normalno da nema terapije, doktorka kaze da mora da se vodi racuna i da pije zyfix. JEDINO oko cega se slazu jeste da se mora kontrolisati na 6 meseci.
Nadam se da shvatate zasto nisam mogao da nadjem odgovore na ova pitanja po drugim postovima.
Hvala na razumevanju

P.S.

Ime ginekologa cu objaviti cisto da se zna kod kog seronje da se ne ide, niti da mu se kroci u ordinaciju. Posle toga sam razgovarao i sa jos nekim ginekolozima naravno ne pricajuci ovu pricu, vec sam pitao da li je obavezno da se radi test na hepatitis b i c ako je osoba primala transfuzije i ako ima tetovaze i pirsinge. SVI su mi rekli nije obavezno ali je savesno i preporucljivo i pozeljno. Ja koji pojma nisam imao o hepatitisu pre svega ovoga (osim da se prenosi sexualnim putem, koja tragikomika ja sam cist) nisam mogao da znam da treba da se radi to kao ni supruga,trebao je da nas uputi na to.Za koji moj sam isao da mi gleda dete na ultrazvuku??? Moja corava baba bi videla sa tim instrumentom da je sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Hepatito,doktorka je "od-oka" konstatovala tvojoj supruzi akutni hepatitis jer najcesce akutni daje simptome zutice i visoko povisenje transaminaza jetre.Dok hronicni je podmukao bez simptoma uglavnom ali opasniji u dugotrajnom smislu ukoliko se za njega ne zna i ne prati..cesto se otkrije veoma kasno.Sreca u nesreci je sto ste tako otkrili dok jos dete nema posledice koje se ne mogu izleciti.U skolskom smislu prvi simtomi i klinicka slika tvoje supruge jesu upucivali na akutni.Greska sto odmah nije rekla da se svi ukucani testiraju vec ste ba svoju ruku.Ti se obavezno vakcinisi.Posto je njoj hronicni jer i dete ima..trebalo bi detaljno ona da uradi analize da se vidi zasto joj je doslo do takve pojave simptoma.Ako po ultrazvuku nema promena..(ozbiljnije promene bi se videle) onda sigurno joj je pcr(broj kopija bio jako veliki) pa je odreagovalo upalom.Posle zeffixa smireno i treba da nastavi da ga pije.I ja ga pijem.I sa 10 000 kopija mi je snanjio na 44 kopije.Sto je neznatno.Ali tvoja supruga s obzirom na reakciju i hospitalizaciju je imala i sigurno veci broj kopija.Slobodno mi napisi njene markere i nalaze objasnicu ti bolje nego lekar..jer silom prilika apsolvirala sam ovo..a lekari su skrti na recima pa bolje cu ti objasniti ja.Sto se tice deteta..sve zavisi od nalaza..broja kopija virusa..i transaminaza jetre.Ukoliko je to sve mirno..samo pracenje sestimesecno.Ukoliko se promeni situaciha lek se ubacuje.Koliko znam zeffix je bezopasan i trudnice mogu da ga piju.ne utice na plod pa ne znam sto bi onda smetalo detetu od 5 godina.Ali ako je virus neaktivan jos nista.Znam osobe koje vec 10 godina samo prate i ne piju nista jer im je vurus neaktivan i nalazi odlicni.Menj je bio neaktivan 15 godina.Sto se tice ishrane svakako bi trebalo sto zdravije..preradjevine izbaciti.Al sustinski zavisi od stanja jetre.Meni su rekli da smem sve umereno.Alkohol svakako ne .Ni gazirano.Sustinski pojedem sve al izbacila sam masno i preradjevine.Povrce i voce sto vise jedem.Med..maslacak.I odlicnu stvar kombinujem Reishi gljive..ekstrakt il caj.1000 din.Procitaj o tome.Supruga..je sigurno morala dijetalno..sad vec moze da ubacuje..zavisi od stanja jetre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I da dodam..ove reishi gljive mislim da nije preporucljivo deci jer u uputstvu pise da nije preporucljivo trudnicama.Ovo reishi govorim vezano za suprugu.Isciraj..to je dodatak ishrani..prirodno..za sve je dobro..za imunitet..borbu protiv virusa..u dizanju imunog sistema kod hemioterapija..sprecavanju sirenja tumora..za hepatitise..jetru..cak i kod infekcije hiva..odlicno i zdravo kao dodatak ishrani.Cak je zvanicno odobreno kao pomocno sredstvo.A sto se tice deteta ..ukoliko mu je nizak pcr dnk-virusne kopije,ukoliko je ultrazvuk uredan,transaminaze u normali..ne bi trebalo jos uvek da pije zefix.Zefix je lek najblazi i nema nuspojava ali dugotrajnom upotrebom izlaze se riziku od rezistencije na virus.To mu je mana u odnosu na druge lekove.Dakle ako je virus neaktivan ne treba piti Zeffix i do tad se samo sestomesecno prati. A kad se i ukoliko se aktivira virus onda uvesti Zefix.I to nema veze s detetovim godinama jer i trudnice mogu da ga piju.Ali naglasavam..ukoliko se virus aktivirao.A ishrana..za dete..sustinski ako je jetra ok ..onda moze sve al umereno.Al ipak voditi racuna.Izbaciti ove nezdrave proizvode..preradjevine. Sa aditivima..konzervansima.sto vise prirodno.sto vise povrca.pogotovu zeleno povrce.brokoli..spanac..zelena salata.Voce svo.Cvekla,med,limun,zitarice.I meso svo.Al izbegavati masno i puno zacinjeno i zaprzeno.Ukoliko je sve ok s jetrom sad moze sustinski sve.Ali treba ipak povesti racuna i izbaciti te otrove iz ishrane.I podizati imunitet.I nikako neke kombinacije travki i cajeva sumnjivih sto predstavljaju razni kao lek koji mogu biti teski za jetru i toksicni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Ned Jul 16, 2017 10:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A sto se tice tih doktora..Prvo ginekolog-to je strasno i neodgovorno i ne mogu da verujem da ludak nije dao da se rade ti nalazi.Ponekad je bolje i drzavno ici..jer oni imaju protokol..bar za trudnice i svaka trudnica prosto mora da uradi te nalaze ukoliko ide drzavno.Ali i privatnici to daju..tako da..taj doktor..je tako ofrlje..licencu mu treba oduzeti.Sto se tice doktorke koja je primila tvoju suprugu na infektivnom-kao sto rekoh neuobicajeno je da nosioci hronicnog hepatitisa b imaju tako izrazene simptome.Uglavnom je to kod akutnih.Kod hronicnih su simptomi blagi i cesto neprimetni i nespecificni i pripisuju se gripu il slicno.Blago povisena telesna temperatura..malo mucnina..A cesto i bez ikakvih simptoma.Ja npr nisam imala nikad nikakve simptome.Zato hronicni i jeste opasniji jer godinama prolazi neopazeno i osoba ni ne zna da ga ima,a za to vreme moze da dovede do ozbiljnih ostecenja gde se tek tad jave simptomi.Infektolog po tome sto je imala simptome takve kakvi su kod akutnog je zato tako rekla ali je trebala odmah i markere joj uraditi i odmah da se testiraju clanovi porodice.Pretpostavljam da je to samo odeljenje infektivno u okviru Opste bolnice i ukoliko je vec nisu uputili na infektivnu Kliniku na klinickom centru u Beogradu..trebali biste traziti uput.Doktori su tamo zaista specijalizovani.Mene su poslali tamo odmah po dijagnostikovanju hronicnog.Jer nisu po domovima zdravlja infektolozi na tom nivou.Takodje Pcr Dnk test ne moze se uraditi tu nego na klinici klinickog centra.A pcr test je jedan od glavnih u dijagnostikovanju daljeg lecenja.Tvoj sin bi trebao uraditi taj pcr test gde ce se odrediti virusna aktivnost.Meni iako su bile mirne transaminaze i dibra krvna slika i ultrazvuk..pcr je pokazao virusnu aktivnost koja je zahtevala pocetak lecenja.Prakticno srecom u nesreci uhvacen je na pocetku aktivacije gde jos nije stigao da nasteti jetri.Sto se tice toga da ti nisi zarazen..ni ja nisam decka 8 godina zarazila jer mi je bio virus neaktivan.Smatra se da ga imam 15 godina..od pirsinga.Ali posle 8 gidina veze sam mu prenela i on je zavrsio u bolnici i imao akutni hepatitis b koji je srecom prelezao izbacio stvorio antitela i dozivotno je imun.A ja sam se tada testirala i saznala da sam pozitivna.Cak sam u mislila da mi je on preneo.Jer mi je bilo neverovatno da ja to imam.Ali ispostavilo se da marketima ja imam hronicni i to po odredjenim antitelima odavnoo.Al da ne bunim objasnicu i to.Mozes mi poslati njihove nalaze.Ispisati.Objasnicu.Sve u svemu trebalo bi dete odvesti na Klinicki kao i suprugu.Uraditi pcr test detetu.I na osnovu tih nalaza videce se da li pocinje lecenje ili samo pracenje.Virus moze dugi niz godina biti neaktivan ili neznatne aktivnosti.Lekovi nisu savrseni i zato se i ne piju ukoliko ne postoji potreba a potreba je s aktivacijom virusa.Ukoliko ostane na pracenju samo..to vam sad deluje kao necinjenje..al to je jos bolje..u periodu pracenja samo ojacavati imunitet i tako moze dugo i nornalno ziveti.Opet i kad pocne lek..zefix je blag bez nuspojava a ima ucinak..samo rekoh da ima manu..rezistentnost.Zato ga ni ne treba bespotrebno piti.Bespotrebno u smislu bez aktiviranog virusa.A sta aktivira virus i koliko moze biti neaktivan to zavisi od imunog odgovora i dnk svake osobe.Moze aktivirati ga pad imunog sistema ili upotreba jakih lekova ukoliko se osoba leci od neceg drugog.Jer vecina lekova ima jak uticaj na jetru gde je oslabi i to je prodor za virus.Eto.Sta god da te interesuje pitaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Avg 04, 2017 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2017 2:06 pm
Postovi: 5
Kristina hvala na iscrpnom odgovoru , poslacu rezultetre cim dodjem do njih jer nisam u Srbiji. Dete se za sada kontrolise. Pa cemo videti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni Hepatitis B
PostPoslato: Uto Maj 08, 2018 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 08, 2018 1:41 pm
Postovi: 2
Da se nadovezem i ja... SVE je IZLECIVO, pa cak i hronicni hepatitis B, to sto drugi govore koji veruju svakom doktoru to nije realno. Meni je nor otkriven hronicni B, prvi rezultat je bio 682.50 sto je "zestok upalni proces" samog virusa. Odlucio sam da uzmem stvar u svoje ruke i okrenuo se prirodnoj medicini, nakon 2 meseca smanjio sam virus za 30% i nastavljam da se lecim prirodnim putem. Zena iz labaratorije mi je rekla da ukoliko tako nastavim da cu za manje od 9 meseci uspeti skroz sa izbacivanjem virusa. Pritom ALT i AST su mi na normalnoj granici plus sam radio ultrazvuk gde se pokazalo da su mi jetra i slezina u savrsenom stanju. Pijem caj od trave ruse i caj od maslacka i biljne kapi koje su napravljene bas za hepatitis B.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: