Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Post-tetanus reakcija
PostPoslato: Pon Jun 19, 2017 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2017 12:10 pm
Postovi: 2
Gledao sam po forumu teme vezane za tetanus ali ni jedna nije ogovarala mom problemu. Naime, ubo sam se na zardjeli ekser na dlan desne ruke i posle 3 dana sam osetio blago tinjanje u rani, otisao kod lekara i dobio vakcinu protiv tetanusa (i serum) i antibiotike da pijem. To je bio 06.06. i sve je bilo u redu. Kad sam zavrsio sa antibioticima, vratilo mi se blago tinjanje u ruci, ali jako slabo i povremeno. Pomislio sam da je reakcija na vakcinu jos uvek i posle 2 dana je proslo. Ali onda sam dobio cudan osecaj umora i bezvoljnosti, kao da glava nije moja. Mislim, nista te ne boli ali sve radis na silu i onda sam se poceo naglo buditi u sred noci.

Sad je 19.06. i jos uvek imam drugaciji osecaj u desnoj ruci nego u levoj. Kao da je "izmorenija" i ukrucenija u nekim momentima. Nekad kao da me prodje blagi bol (ili peckanje), u predelu rane i bicepsa - ali jako blago tako da ne znam da li da tome i pridajem vaznost. To mi je i problem da odem kod lekara i iznesem mu niz stvari ali nista konkretno, kao boli me ali jako blago, kao da malo trne ali prodje...

Moja dilema je, da li je to normalna reakcija u ovoj situaciji, da se rana i dalje leci i da je sve u redu, iako je proslo 2 nedelje od vakcine? Ili su to simptomi da nisam izlecio ranu, i da ne cekam i da se obratim lekaru? Da li je neko imao takvih problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Post-tetanus reakcija
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 10:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Могуће је да си повредио неки нерв. Мислим да би било паметно да одеш на контролу код лекара. Иначе да ли имаш неко црвенило или оток?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Post-tetanus reakcija
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2017 12:10 pm
Postovi: 2
Crvenilo imam na samom mestu uboda ali ne okolo, i ne siri se ali ni ne nestaje. Sinoc opet nisam spavao, budio me je osecaj kao da mi ruka blago pulsira, ili peckanje u prstima i ujutru sam video da su mi dlan i prsti malo natekli te sam otisao kod lekara. Pogledao je, pipao mesto uboda ali tad me nije bolelo niti me je peckalo. Rekao mi je da za sad mazem sa hepalpan kremom i da ne zamaram ruku previse. Da me boli sama rana konstantno i da imam sve ove simptome mozda bi mi nesto i pripisao da uzimam, ali ovako nema potrebe. Cak mu nije problem sto mi se ovo desava 2 nedelje posle vakcine, sto je mene zapravo brinulo. Priznajem da me je to malo umirilo, bar se covek razume u to bolje od mene pa necu sumnjati :D Dokle god su u pitanju povremena peckanja i blago oticanje, smatracu to za normalnu reakciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Post-tetanus reakcija
PostPoslato: Čet Jun 22, 2017 11:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Рука може да отекне и ако је не користиш или је ставиш у неприродан положај "бринући" о њој.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: