Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Uto Mar 21, 2017 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 21, 2017 11:15 pm
Postovi: 2
Postovani da li neko moze da mi odgovori i predlozi neku kremu, mast, vitamine isl...
Naime...moj otac je operisao kuk prosle godine, nakon toga su se pojavili bolovi u ledjima i kolenima, mozda od duge nepokretnosti pre operacije mozda zbog osteroporoze koja je ustanovljena nesto ranije...mozda zbog ostecenja kostiju prilikom zracenja karcinoma prsljena...sve su to problemi s kojima se susreo za relativno kratko vreme, trenutno je sve reseno i pod kontrolom sem bola koji je ostao u kolenu, oteceno, zategnuto i bolno pri svakom pokretu, dr.kaze da je moguce i da je ostecen nerv kod operacije...nikakvu terapiju vise nema sem lekova protiv bolova koji nisu bas efikasni....
Da li imate neki predlog alternativna medicina? Krema...lek...bilo sta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Sre Mar 22, 2017 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш да пробаш са јаким магнетом који би носио по цео дан, наравно на колену.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Sre Mar 22, 2017 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 21, 2017 11:15 pm
Postovi: 2
Nisam sigurna da li bi smeo magnet zbog karcinoma koji je imao, jer od fizikalnih terapija, struja, bazen i sl.nista nije smeo, provericu hvala svakako na savetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Sre Mar 22, 2017 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Магнетима се лечи и рак, бар онај ко има петљу да проба. Плус петролеј, сода бикарбона...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Čet Jun 15, 2017 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2017 3:23 pm
Postovi: 2
Moj otac je imao problema sa bolovima u kolenima, i prvo je mazao neke kreme i to mu nista nije pomoglo, pa smo otisli u bolnicu. Doktor nam je rekao da je problem sa hrskavicom i preporucio nam je Joint md tablete za hrskavicu. Vec posle nekih dve nedelje kako je pio ove tablete mu je bilo bolje. Sada ih redovno uzima i nema problema sa bolovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Pet Jun 16, 2017 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 06, 2017 9:50 pm
Postovi: 3
Poštovani, zanima me da li neko ima sličan problem i kako ide liječenje i ostalo? Znam da nije ista tema, ali et.. Izvinite...

Imali smo saobraćajnu nesreću 21.04.2017. u kojoj sam nakok mjesec dana pregleda, jer su me leđa bolila a ništa nisu mogli da vide konkretno, i nakon i tri rengenska snimak i jednog CT lumbalnog dijela kičma saznao da imam frakturu pršljena th 12 korpusa i još nekih sitnica a konkretno piše ocako:
1.Fraktura Th12 korpusa
2.Minimalna sinistrokonveksna skolioza lumbalne kičme
3Na nivou L5-S1 vidi se manji bulging iv diska bez diskoradikularne kompromitacije
4.Na oba sakroilijačna zloba minimalne degenerativne promjene

E sada,kod doktora sam dobio terapiju strogo mirovanje i nimulid po potrebi, kući sam strogo krevet-wc i to je to. E sada ima li ko kakva iskusvta kako ide to liječenje? 26.06.2017. idem na kontrolu, šta će tada da bude? da li idu neke fizikalne terapije ili će da mi propiše banju nemam pojma? uglavnom imam umjereni tup bol, koji je skoro konstantan, a ako se malo više krećem počne da me reže kao neko nožem da sječe.

Ne bi trebalo da bude toliko strašno...
Ima li ko kakva iskustva, šta i kako. Koliko traje oporavak... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Sub Jun 17, 2017 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 16, 2017 3:09 pm
Postovi: 3
dragana1980 je napisao:
Moj otac je imao problema sa bolovima u kolenima, i prvo je mazao neke kreme i to mu nista nije pomoglo, pa smo otisli u bolnicu. Doktor nam je rekao da je problem sa hrskavicom i preporucio nam je Joint md tablete za hrskavicu. Vec posle nekih dve nedelje kako je pio ove tablete mu je bilo bolje. Sada ih redovno uzima i nema problema sa bolovima.


Ovaj komentar mogu samo da podržim, jer znam iz ličnog iskustva da su ove tablete odlične. Treniram odbojku i imao sam povredu ramena koja se dugo vukla i često vraćala, tj. često bi rame počelo da me boli. Fizijatara mi je rekao da imam problema sa hrskavicom i da me zato boli rame, a kao rešenje tog problema je naveo Joint MD tablete, jer služe za obnavljanje hrskavice. I stvarno posle nekog vremena bol je prestao i vratila mi se kompletna pokretljivost ramenog zgloba. Ne mogu da pričam za druge, ali meni lično je pomogao i uvek bih ga preporučio nekome ko ima problema sa zglobovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Pon Jul 03, 2017 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 03, 2017 10:03 pm
Postovi: 1
Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa Cartinorm inekcijama? Daju se direktno u kuk, 5 nedelja, jedna nedeljno. Preporucene su mi da bih odlozila operaciju, dijagnoza je coxarthrosis primaria alia M161.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka, bolno koleno
PostPoslato: Pon Sep 24, 2018 9:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2018 9:04 am
Postovi: 3
vidim da je tema operacija kuka pa da postavim isto pitanje i ovde


Prvo imam pitanje ko je dobar ortoped za kuk kod koga se ne čeka dugo za operaciju. Mene interesuje da li zna neko gde se ne čeka za operaciju kuka u Beogradu i da imaju dobre materijale.
A i imam i objašnjenje koga ne mrzi da čita.

pre tri godine sam operisao desni kuk, bio je lom kuka na izveštaju piše DG: FRACTURA COLLI FEMORIS DEX.
operisan sam na VMA, istu noć kad su me primili operisao me doktor Radojičić Dragan, tad me je mnogo bolelo bio sam praktično nepokretan, posle sam saznao da je poznat stručnjak za kuk. Doktora sam video sutra na viziti kad mi je rekao da hodam kao da ništa nije bilo, bili su neki fizijatri tu rekli da kupim stake ali ja sam već bio hodao bez štaka, izašao sam za dva dana i posle smo se videli kad sam skidao konce, tad me pitao jesam počeo da trčim pomalo. Ja sam vozio kola posle četri pet dana od operacije. Čitao sam na foruimima i stranim dosta o operaciji kuka i sam sam radio vežbe. Ali sad se dešava da me boli levi kuk. Počelo je pre nekoliko meseci bio kod moje dodktorke, pokušao da zakažem kod doktora Radojičića ali je kod njega bila gužva i nisam hteo da čekam pa sam išao kod fizijtra i bio dva meseca na terapijama a tek posle dva meseca kažu da je meni propao levi kuk i da treba da se menja.
Kad sam dobio termin kod mog dr Radojčića na vma rekao je da je desni menjani kuk odličan, i ja tako mislim, jer me služi odlično i da je levi za zamenu i da me stavlja na listu čekanja. Kad sam pitao koliko se čeka rekao je da ne zna tačno ali oko dve tri godine, pitao sam kako to da je desni kuk mogao odmah a on kaže to je bio prelom hitno stanje. Ja neću da čekam i to sam mu rekao i pitao kako da ubrzamo a on meni da ne može da utiče na raspored ali da ima i bolnica i doktora u Beogradu gde se manje čeka ili ne čeka uopšte pa da vidim tamo.
Znam da doktor radi operacije kuka privatno, čak je operisan moj dalji rođak kod njega privatno isti mali rez kao kod mene jer je došao da uporedimo i zvao sam gde radi da imam te mogućnosti ja bih otišao tamo.

Bio sam i na ortopedskoj na Banjici, tamo me je doktor pogledao, bili su ljubazni ali su mi i tamo rekli da je kuk za operaciju i da oni isto imaju listu čekanja.

Nije mi jasno zašto za takvu rutinsku operaciju mora da se čeka, nisam medicinar ja sam mašinac i geldao sam na internetu kao što svako može operacije prave i animacije pa to je neverovatno koliko je to prosta operacija da se zameni kuk.

Znači pitanje je ko je dobar ortoped za kuk kod koga se ne čeka dugo za operaciju. Mene interesuje da li zna neko gde se ne čeka za operaciju kuka u Beogradu i da imaju dobre materijale.

Hvala
Vladan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: