Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kondilomi nakon lecenja
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2017 1:53 am
Postovi: 2
Pozdrav svima koje je privukla ova tema. Celu noc se okrecem u krevetu i ne mogu da zaspim od ovoliko razlicitih misli. Naime pre 15ak dana smo devojka i ja ustanovili da imamo kondilome. Kod mene su se pojavile promene na genitalnoj regiji u vidu malih belih tackica, zapravo na glavicu i na kozi penisa. Odmah sam otisao kod urologa i ustanovili su mi kondilome i rekli mi da samo treba laserom da ih skinem i da je to to. Odakle meni kondilomi ne znam , moguce je da ih imam odavno a da nisam bio ni svestan a mozda ih je i ona imala nikad se ne zna. Uglavnom nisam jd prevario a i za nju sam vrlo siguran da nije mene jer je stvarno devojka skroz drugacija od bilo koje osobe koju sam upoznao do sada.

Saznavsi da imam kondilome odmah sam joj rekao i ona je otisla na pregled i naravno i njoj su rekli da ima kondilome i da mora da ih skine. Vec sledeci dan je ona otisla na lasersko skidanje kondiloma a ja sam 2 dana posle toga otisao kod iste doktorke koja mi je laserski uklonila kondilome i oboje treba da se javimo na kontrolu za mesec dana. Ovo kroz sta sada oboje prolazimo je strasno. Ne sumnjamo jedno na drugo , idalje smo zajedno i zelimo da se sa ovim izborimo zajedno ali nista nam nije jasno. Da li cdmo moci normalno da zivimo posle lecenja kondiloma , odnosno skidanja bradavica? Da li ce se oni vracati iznova i iznova i da li cemo moci da imamo normalne seksualne odnose u daljem zivotu?

Po ceo dan citam o njima ali ni jedna moja dilema nije razresena u milion tema koje sam procitao o kondilomima a to je kako ziveti sa njima ? Razumem ja da je HPV neizleciv, razumem i da se kondilomi vracaju usled pada imuniteta i sve mi je u sustini jasno. Zanima me postoji li alternativa kojom moze da se spreci vracanje kondiloma ? Kako da se ponasamo u daljem zivotu ? Hocemo li morati stalno da idemo na lasersko skidanje kondiloma ili poostoje neke kreme koje bi se mogle koristiti za kondilome?

Da li je povecan rizik od ponovnog vracanja kondiloma ako smo oboje zarazeni ? Jednostavno ne znamo kako cemo dalje jer se mnogo volimo i zelimo da zivimo zajedno i imamo puno razumevanja jedno za drugo. Sve je savrseno u nasoj vezi i sada su se pojavili kondilomi niotkuda...

Zanima me isto tako kako cemo mi u buduce znati da li imamo bradavice sobzirom da su bezbolne i nekada cak i neprimetne? Hocemo li se leciti na svaka 3 meseca ?

Molim vas da mi neko strucan da odgovore na moja pitanja a i naravno neko ko je imao slicnih iskustava da podeli sa mnom i na neki nacin pomogne , jer koliko vidim na kraju cu dobiti ozbiljne psihicke probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kondilomi nakon lecenja
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
uri902 je napisao:
Po ceo dan citam o njima ali ni jedna moja dilema nije razresena u milion tema koje sam procitao o kondilomima a to je kako ziveti sa njima ? Razumem ja da je HPV neizleciv, razumem i da se kondilomi vracaju usled pada imuniteta i sve mi je u sustini jasno. Zanima me postoji li alternativa kojom moze da se spreci vracanje kondiloma ? Kako da se ponasamo u daljem zivotu ? Hocemo li morati stalno da idemo na lasersko skidanje kondiloma ili poostoje neke kreme koje bi se mogle koristiti za kondilome


Kao prvo, ko ti je rekao da je HPV neizleciv?
To sto savremena medicina, koja je inace kastrofalana, nema leka nemora znaciti da ga niko nema.
Skidanje laserom je isto kao da si ih odstranio hiruskim putem, a kada se kondilomi odstrane, samo se razmnoze i ima ih vise kada se ponovo pojave. Uklanjanje kondiloma laserom neces resiti problem, samo ces ga pogorsati.

Ne znam gde citas i sta citas ali na stranicima savremene medicine, koje inace iskacu prve kada ukucas na guglu, neces naci nista pametno.

Bio se reklamirao ovde na forumu neki prirodan preparat za uklanjanje kondiloma, probaj da ga nadjes.
Ako nebudes nasao onda potrazi pomoc od nekog travara koji pravi prirodne preparate.
Savremena medicina za kondilome, kao i za mnoge druge bolesti nema leka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: