Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol ispod rebara
PostPoslato: Uto Jun 06, 2017 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 9:19 pm
Postovi: 8
Lokacija: Banja Luka
Sa 16-17 godina počeo sam osećati bolove nekada ispod donjeg levog, a nekada ispod donjeg desnog rebra. Taj bol ili možda bolje da napišem grč traje 1-2 minuta i prestane, ali je jako neugodan i pojavljivao se 1 ili 2 puta godišnje uglavnom ispod levog rebra.

Sada imam 37 godina i taj bol se javlja mnogo češće, gotovo 1-2 puta mesečno. Najčešće se bol javlja kada se nasmejem onako glasno "od srca" ili kada sam u dobrom društvu pa zapevamo. Gotovo da moram paziti kako se smejem, jer poslednjih godina svako glasno i malo duže smejanje prekidam zbog bola u vidu grčenja ispod rebara (i sada najčešće levog mada se desi da se grč javi i ispod oba rebra istovremeno). To sada traje par minuta, u principu nikada duže od 5 minuta, jer kada počne bol moram se uvijati, izvijati, čučati ustajati i tražiti pozicije u kojima je u tom trenutku najmanji bol i nakon određenog vremena bol jednostavno popusti i prestane.

Danas sam sa suprugom gledao video klip na YT-u i nisam izdržao da se glasno ne nasmejem i istog momenta se grč pojavio, ali ovaj put kratko možda 1 minut.

Radio sam CT, UZV abdomena, gastroskopski i kolonoskopski pregled i ništa. I CT i UZV su pokazali malu vodenu cistu na bubregu 13mm, ali nije poznato da cista može prouzročiti takvu vrstu bola. Pričao sam sa najmanje 10 doktora i nisam dobio odgovor šta bi moglo biti.

Ne znam, budući da se bol javlja najčešće kada se glasno smejem i glasno pevam (a oboje se trudim da što više praktikujem), počinjem da sumnjam na dijafragmu.

Da li može dijafragma usled neke nepravilnosti ili bolesti izazvati problem koji sam opisao gore.

Srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol ispod rebara
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да имаш проблем са дебелим цревом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol ispod rebara
PostPoslato: Ned Jun 11, 2017 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2017 12:54 pm
Postovi: 32
aaaca je napisao:
Мислим да имаш проблем са дебелим цревом.


pa valjda bi se to pokazalo na kolonoskopiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol ispod rebara
PostPoslato: Pon Jun 12, 2017 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не мора да се покаже нарочито ако је проблем у вишим деловима црева. Да ли да споменем нестручност и незаинтересованост лекара као битан субјект у дијагнози?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol ispod rebara
PostPoslato: Pon Jun 12, 2017 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2017 12:54 pm
Postovi: 32
Pa onda jedino da ponovi kolonoskopiju sto nije ni malo prijatno :( da li si primetio te bolove samo pri naprezanju ili mozda i posle konzumacije neke hrane i pica, mozda ti nesto od toga stvara gasove i pritisak...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol ispod rebara
PostPoslato: Pon Jun 12, 2017 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ми се лепо испричасмо а милиона нема ни од корова. Мени је најбољи начин за дијагностику проблема у цревима управо природно лечење: избегавање одређене хране и употреба јаких пробиотика, куваног кукуруза и домаћег кефира. И наравно конзумирање довољне количине чисте воде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: