Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 9:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kako mislite, glas nije isti? Isti kako? U svim tonovima?

Da li ste ishli na pregleg kod logopeda? Vi ste u godinama kada dolazi do mutacije glasa, mozda vas to sada buni...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 6:44 pm
Postovi: 4
Pa.. nmg to objasniti .. ali glas je kao djeciji ...nzm ... ali ja sam nemogu sebe cuti kako govorim dok ne snimim...u sebi osjecam kad pricam da govorim normalno ali kada snimim glas je skroz drukciji ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Sub Mar 19, 2011 11:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da li ste do sada radili sa logopedima?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 6:44 pm
Postovi: 4
Da.. radio sam sa logopedom ali prije 3 i 4 operacije .. I ako moze jedno pitanje .. Da li se ta bolest moze izljeciti ..tj. da li ima neko ko je rodjen sa Zecijom usnom .. a da sada govori normalno .. ? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 11:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
To pre svega zavisi od toga kolika je i gde sve lokalizovan rascep, blaza varijanta je samo rascep usne, a kompikovaniji naravno ako je u pitanju i rasce nepca, gradja jezika, rad sa logopedom.

A uy pravu terapiju i rad sa logopedom sve je moguce :) bez obzira sto niste u skorije vreme bili na operaciji morate da radite sa logopedom! Obratite se lekaru i verujem da ce sve biti u redu posle nekog vremena :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Pon Mar 21, 2011 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 6:44 pm
Postovi: 4
Da imam i nepce probuseno ..operiso sam i to .. i hvala na odgovoru .. otici cu kod logopeda ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 06, 2011 10:27 pm
Postovi: 1
e ljudi ja sam momak iz Plava (Crna Gora sjever) imam 15 godina i imam ovu anomaliju pa mezanima da li se govor moze vratit u normali????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Uz struchne ljude sa kojima cete raditi naravno da moze!

Morate se posvetiti sebi, imate sad dodvoljno godina da neke stvari zelite i sami, i da mozete sami da odluchujete sta zelite a sta ne, tako da obratite se porodichnom lekaru i krenite sa rehabilitacijom ili habilitacijom, posto niste rekli da li govorite ili je gorov samo blago ugrozen.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 29, 2011 1:32 pm
Postovi: 2
Pele,

Možda je sa vašim glasom ipak sve u redu!

Svaki čovek sebe čuje drugačije uživo nego kada snimi svoj glas, pa preslušava.
To se dešava zbog toga što reprodukovan zvuk sa zvučnika dolazi isključivo u uho
sa spoljne strane, dok zvuk kada govorite dolazi i iznutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Pele1995 je napisao:
Da.. radio sam sa logopedom ali prije 3 i 4 operacije .. I ako moze jedno pitanje .. Da li se ta bolest moze izljeciti ..tj. da li ima neko ko je rodjen sa Zecijom usnom .. a da sada govori normalno .. ? hvala


Pa, ti duso nisi bolestan Bogu hvala! Kako kaze kopriva021 u moru bolestina tvoja maloformacija i nije tako strasna. Imala sam u bliskoj sredini decaka koji je rodjen s rascepom nepca tzv. vucje zdrelo. Njegovi roditelji su se jako lose i nosili s tim. On je deckic vrlo sladak i vrlo intelegetan. Nos pravilan jedino je malkice brada kao uvucena. Mrvu mozda, neznam cak ima li to veze s rascepom nepca.
Tada sam zivela u Istri gde se tad praktikovalo da se ta operacija radi do 18 meseci za razliku od Srbije gde se radila rano. Uradjen mu je mikrohiruski zahvat nepce zatvoreno. Posle oporavka govorne vezbe na kojima na zalost nije bio spreman za saradnju zbog traumaticnog iskustva s operacije i sad mislim da je razlog sto su savetovali da roditelji ne dolaze k njemu u sobu, zbog placa....uglavnom nikako nije hteo suradju s logopedom...ne mogucnost izgovora t njemu je izlazilo kao k.....p, s, i vrlo nazalan (kroz nos)govor...Stekao je naviku loseg govora. Pomagala sam mu...P smo naucili gaseci svecu...Ispravilo se svako slovo, a nazalni govor je sveo na najmoguce malu meru citajuci na glas. Onda sam ga snimila pa citam ja receicu on slusa i mene i snimak i ponavlja.....posle sam neverovatano je bio uporan jer su mu se deca rugala, i njegov inat je proradio.Sva slova besprekorno izgovara, a zvuci samo malo nahladjeno i to kad je u zaru rasprave pa ne pazi. Stvar je samo navike jer strane jezike, francuski i engleski koje je ucio iz pocetka govori besprekorno. Markentiski je direktor sad ugledne jedne strane firme.
Evo dugacak post zaista ali mozda ti pomogne da predjes tu barijeru u sebi. Citaj naglas, snimaj se, slusaj izgovor. Ispravljaj, najvise si mozes pomoci sam. I jos nesto, mi svoj glas ne cujemo realno, drugaciji i ja sebi ne zvucim isto ovako kad pricam ili kad se snimam.. :) Bolje si zvucim "uzivo" nego na snimku. Zvucim si strano kao iz bureta, na snimku. Tvoj glas je sad na udaru mutiras i vrlo brzo ces zvucati muski. :wink: Sad si u pubertetu, ne brin zbog tog. Vezbaj i uci edukuj se....kao decko iz mog posta! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zecija usna
PostPoslato: Ned Jun 04, 2017 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 3:41 pm
Postovi: 1
Zdravo, ja imam 15 godina i rodjena sam sa zecijom usnom. I kao beba nisu me operisali rekli su da ka napunim 16-17 tad ce krenuti operacija. I cula sam price da deca sa zecijom usnom ili rascepom nepca imaju kao neke probleme ja sam jedino imala prblem sa slovima i mzd malo slabije pamtim ali dok to nisam cula nisam imala takvo misljenje o sebi. Htela sam da pitam jer operacija nosa strasna posto jedna strana mi je normalna a druga je niza i da li su te price istinite? A meni roditelji nisu spominjali te probleme.
Hvala unapred :wink: :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: