Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neugodan zadah
PostPoslato: Čet Maj 11, 2017 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2017 5:21 pm
Postovi: 14
Moj problem je da patim od neugodnog zadaha već desetak godina. Bio sam na svim mogućim pretragama u unutrasnjih organa i svi su zdravi kao i zubi takođe. Bio sam na merenju količine zadaha pomoću uređaja koji se zove Halimetar i konstatovano je da imam zadah merne jedinice 161 a dopušteno je do 75,znači sve preko toga je neugodan zadah. Koristio sam mnoge proizvode a među njima i toliko hvaljeni Therabreath i Tetrobreath za evropsko tržište ali ništa mi nije pomoglo. Ne znam više sta da radim, taj kroničan zadah mi stvara ogromne probleme u svakodnevnom životu. Ako je neko uspeo izleciti zadah molio bih da mi se javi. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Pon Maj 15, 2017 5:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
a koja je dijagnoza bila ... sta su ti kazali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Pon Maj 15, 2017 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2017 5:21 pm
Postovi: 14
Pre desetak godina sam imao par karioznih zubi od kojih je zadah i nastao, međutim oni su sanirani ali zadah je i dalje ostao. Oseti se kao sumpor. Šta se tiče stomatologa, njihova mišljenja su podeljenja i niko od njih ne zna kako uništiti te bakterije koje stvaraju zadah. Koristio sam mnoga sredstva koja tobože uništavaju te bakterije poput hidrogena, sode bikarbone i sl. i svih vrsta vodica za ispiranje usta ali ništa ne pomaže. Zadnjih skoro dve godine sam koristio vodicu, pastu i probiotik TheraBreath koji sam narucivao iz Amerike i za koji su rekli da jedini može izleciti zadah ali ni to mi nije pomoglo. Sve više mislim da se kronican neprijatan zadah ne može izleciti, bar u mom slučaju. Stvarno više ne znam sta da radim. Hvala ti na komentaru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Uto Maj 16, 2017 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
verovatno si vec iscitao na tone tekstova sa interneta u vezi halitoze ... ali procitaj i ovaj tekst. specijalno obrati paznju na stranicu 2. http://www.medicalnewstoday.com/articles/166636.php
jos nesto:

- da li imas rentgenske snimke zuba?
- koja je TACHNA dijagnoza tvog problema?
- gde (koja klinika) i ko ti je radio ispitivanja halitoze?

u svakom sluchaju NEMOJ da se predajes ... zajedno cemo pokusati da razresimo problem.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Sre Maj 17, 2017 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2017 5:21 pm
Postovi: 14
Nema potrebe da se smaras sa time jer veruj mi da sam se savetovao sa bezbroj lekara i stomatologa i niko ne zna kako to izleciti. Ustanovljeno je da mi je taj zadah od bakterija koje se nalaze na zdrijelu ali nažalost još uvek ne postoji lek koji ih može uništiti.Da li ti znaš nekoga ko ima isti takav problem? Voleo bih da mi se javi osoba sa takvim problemom pa da razmenimo iskustva oko toga groznog zadaha koji stvara ogromne probleme u svakodnevnom životu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Čet Maj 18, 2017 6:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
" Ustanovljeno je da mi je taj zadah od bakterija koje se nalaze na zdrijelu ali nažalost još uvek ne postoji lek koji ih može uništiti."

*** eto vidis da smo se ipak nekako pomakli sa inicijalne tacke. kazes da su bakterije ... da li se zna ime TE bakterije? ako se zna ime bakterije onda tvoj sluchaj i nije neki sluchaj jer danas je vrlo lako nachi lek za bilo koju bakterijsku infekciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Čet Maj 18, 2017 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2017 5:21 pm
Postovi: 14
Dabar™ je napisao:
" Ustanovljeno je da mi je taj zadah od bakterija koje se nalaze na zdrijelu ali nažalost još uvek ne postoji lek koji ih može uništiti."

*** eto vidis da smo se ipak nekako pomakli sa inicijalne tacke. kazes da su bakterije ... da li se zna ime TE bakterije? ako se zna ime bakterije onda tvoj sluchaj i nije neki sluchaj jer danas je vrlo lako nachi lek za bilo koju bakterijsku infekciju.




Krivo sam slučajno napisao da su bakterije na ždrijelu. Te bakterije se nalaze na jeziku i korenu jezika. Ne secam se tacno kako se zovu jer su imena na latinskom. Ne znam sa kojim sredstvom ih ubiti, pokusavao sam sa jakim antibakterijskim preparatima poput sode bikarbone, hidrogen ali ne vredi. Da li mi možeš preporučiti još neki proizvod a da nije štetan po zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Sub Maj 20, 2017 4:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Ne secam se tacno kako se zovu jer su imena na latinskom. Ne znam sa kojim sredstvom ih ubiti, pokusavao sam sa jakim antibakterijskim preparatima poput sode bikarbone, hidrogen ali ne vredi ...

*** ta terapija sodom bikarbonom i 3% razblazenim H2O2 ne bi mogla da prodje ni u lutkarskom pozoristu za decu. ne bi da ti stajem na muku ali sam razmisli ... pa kakve veze ima soda bikarbona sa infekcijom jezika koja traje 10 godina?

nego ajmo dalje, pokusaj da mi odgovoris na pitanja:

- da li si bio kod specijaliste za meka tkiva usta ili si bio kod "obichnog" zubara?
- posto ne znas ime bakterije, pozovi ordinaciju i zamoli ih da ti kazu sta su zapisali u tvom kartonu ... tu je napisan datum kad si bio u ordinaciji, tzv. polazna dijagnoza ako vec ne znaju PRAVU i prepisana terapija. to mi ostavi da pogledam.
- da li uzimas BILO kakve lekove?
- BITNO je da znas da sve promene na kozi se javljaju i na sluzokozi usta ... recimo lihen planus, pemfigus, cancer ... i da ne nabrajam. pogledaj svoja kolena, laktove i zglobove po rukama i nogama i vidi da li imas nekih (bilo kakvih) promena? ako imas napravi mi sliku da pogledam.
- u jednom od predjasnjih postova kazes ... parafraziram - imao sam pokvarene zube i to i ako sam ih sve popravio zadah mi je i dalje/posle toga ostao. ono sto meni treba je da pogledam snimke.
- i ako jezik izgleda kao da je gladak on pod mikroskopom izgleda SASVIM drugachije. jezik na sebi ima kao paperjastu kosicu i golim okom nevidljive bradavice (papile) ... ovde mozes da pogledas malo vise o jeziku:
http://thewhoot.com.au/life/tongue-health-diagnosis
- da li ti je IKO IKADA pokazao kako izgledaju cistachi jezika (tongue scrapers)? http://www.breathmd.com/images/various- ... eaners.jpg idi na jutjub i ukucaj tongue cleaners ili tongue scrapers i odgledaj ... ima na tone filmova na zadatu temu.
- nisi mi kazao koliko godina imas ... da li se kojim sluchajem bavis nekim od sportova u stilu dizanje tegova, boks, dzudo, rvanje ... kod te vrste sportista se cesto pojavljuje halitoza jer se oni jednostavno "gruvaju" vitaminima i saplimentima koji na duze staze potpuno poremete crevnu floru i izazivaju los zadah.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Sub Maj 20, 2017 9:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чисто да напоменем да велика већина бактерија не може да опстане у алкалној средини. Сода бикарбона прави такву средину под условом да је раствор довољно јак и да се довољно дуго мућкају уста.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neugodan zadah
PostPoslato: Čet Jun 01, 2017 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2017 5:21 pm
Postovi: 14
Neverovatno da baš niko nema problem sa kroničnim zadahom ili ih se stid javiti. Vidim mnogi čitaju a niko ne želi komentarisati. Ako neko ima takav problem ili je imao voleo bih da se javi i da podeli svoja iskustva


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: