Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 6:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 6:14 am
Postovi: 5
Konstatovao mi je lekar gore navedeni pritisak i prepisao Perigard plus lek za smanjenje pritiska pre desetak dana, koji nisam uzimao verujuci da ce mi fizicka aktivnost i dijeta uciniti uzimanje leka nepotrebnim. Zadnjih 5 dana vozio sam prosecno oko 30 km bicikl po vecinom brdskim predelima, a prekjuce sam za sat vremena napravio presao biciklom 30 km. Prekjuce uvece popio sam soljicu slabe domace kafe. Nikakvih problema nisam imao, da bih juce oko 10 casova poceo da imam povisen pritisak, zbog cega sam uplasen poceo da pijem lek, naravno ovaj korak je smanjio deo tegoba, ali ne i sve, tako da sam zavrsio na hitnoj pomoci gde su mi dali dva leka za smanjenje pritiska, plus uradili EKG koji je bio uredan. Popodne sam otisao kod interniste koja mi je opet izmerila pritisak i uradila EKG i sve je bilo normalno. Mislio sam da cak u drugom stadijumu hipertenzije covek moze bez problema da ima fizicke aktivnosti, pa mi nije jasno, umesto da mi bude bolje ja sam se osecao losije...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 12:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Какве си физичке активности имао пре тога?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Sre Maj 31, 2017 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 6:14 am
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Какве си физичке активности имао пре тога?



Pa jednom godisnje bih vozio bajk na turu oko 800 km, ali to je samo jednom godisnje :-/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Čet Jun 01, 2017 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И тек тако седнеш на бицикло и пређеш 800km без редовних припрема? Јел' у твојој породици било лудака?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Sub Jun 03, 2017 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Da li si radio i test opterecenja srca?Ako nisi to je trebalo da radis.Pa bi se videlo prilikom fizicke aktivnosti da li ti i koliko pritisak skace..itd.A ne sam od sebe krenuti u toliku fizicku aktivnost..a pri tom nisi ni lekove pio.Moj brat je odbio lekove za sad..identican pritisak je imao kao ti.170 sa 110.Odlucio je sa dijetom i zdravim nacinom ishrane..uz umerenu fizicku aktivnost.Al naglasak na UMERENU.Za sada je to urodilo plodom..on je regulisao pritisak i jos uvek ne pije lekove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Ned Jun 04, 2017 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 6:14 am
Postovi: 5
aaaca je napisao:
И тек тако седнеш на бицикло и пређеш 800km без редовних припрема? Јел' у твојој породици било лудака?


Pa nije to Tour De France, prvih par dana ides laganim tempom, pole mozes dnevno oko 70 km i vise, bisage su zeznuta stvar :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Ned Jun 04, 2017 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 6:14 am
Postovi: 5
Kristina11 je napisao:
Da li si radio i test opterecenja srca?Ako nisi to je trebalo da radis.Pa bi se videlo prilikom fizicke aktivnosti da li ti i koliko pritisak skace..itd.A ne sam od sebe krenuti u toliku fizicku aktivnost..a pri tom nisi ni lekove pio.Moj brat je odbio lekove za sad..identican pritisak je imao kao ti.170 sa 110.Odlucio je sa dijetom i zdravim nacinom ishrane..uz umerenu fizicku aktivnost.Al naglasak na UMERENU.Za sada je to urodilo plodom..on je regulisao pritisak i jos uvek ne pije lekove.



Meni se sad vrti u glavi od umerene fizicke aktivnisti, zuji mi u usima, pijem lek za pritisak vec osmi dan, a i smrsao sam, UN dijetu sprovodim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak 170/110 fizicka aktivnost?
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти би све преко ноћи да решиш или си фанатик? И челик пуца када се претера са оптерећењем а где неће жив организам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: