Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bubrezi ili kicma,pomoc! OZBILJAN PROBLEM
PostPoslato: Uto Maj 16, 2017 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 23, 2017 12:05 am
Postovi: 7
Dobar dan svima,imam jedan ozbiljan problem,pre dva dana sam se prehladio,drhtavica i zagusenje nosa,temperature nije bilo i tako ceo dan i uvece idem ja do wca,kada ono ne urin,vec cista krv prilikom mokrenja,nakon drugog mokrenja pojavila se zgrusena krv.Ustanem ujutru,odem do wc-a,mokraca zuta,nije bilo ni trunke krvi,medjutim,posle nekih 3,4 sata kada sam prosetao do grada,desilo se nesto neocekivano,uzasno jak bol u predelu donjih ledja pa nekih 1cm desno,u roku od 2 minuta bol je bio maksimalno jak da sam skoro pao u nesvest,hitna je dosla,uradio sam analizu urina,vadio sam krv,i snimao besiku i bubrege. U urinu pise sledece:
PROTEINI 1,0 (++)
Hemoglobin +++
Elitrociti svezi - mnogo
elitrociti izluyeni 10-15
leukociti 10-15
sluz -mnogo
soli- amorfni urati. Sto se tice krvne slike imao sam samo povecan secer,verovatno od stresa.Medjutim,doktor mi je dao injekciju diklofenak i buskopan,obe u isto vreme,pocele su da deluju nakon jednog sata,kada sam snimao bubrege i besiku,nasli su mi u bubregu kamen od 7mm. E sada,mene brine ovde nesto drugo,kada sam lezao u bolnici,pri podizanju tela,ja stalno osecam jak bol u donjem delu kicme odnosno u tom misicu do kicme,ako me razumete,misic se zove (erector spinae) nisam siguran, cak i na dodir kada pipnem taj misic bol je uzasno jak,pri savijanju,saginjanju,uzasno je boleo bas taj misic (ovo pricam dok je taj napad trajao),mene je i ranije to bolelo ali tek tek,svaki drugi dan se pojavi bol na 2,3 minuta pri dugoj setnji na primer.Trenirao sam u teretani godinu dana,prestao sam pre 2 godine i izgubio za 2 meseca oko 9 kilograma. Sto se tice bubrega,nikakve simptome nisam imao,nista me nije bolelo dok mokrim niti peckalo,nista,nista,nista sve je ok bilo.E sada da taj napad mozda uopste nije bilo delo kamena u bubregu,vec mozda neki zivac u misicu? Ali ako je zivac u misicu,zbog cega sam onda izbacivao krv pri mokrenju? Da li je moguce da se krv javlja zbog prehlade? Inace,2 mokrenja normalan urin,3 mokrenje,javi se krv. Jako plasim da se taj bol opet ne ponovi,posto je uzasno! Molim vas pomozite.Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bubrezi ili kicma,pomoc! OZBILJAN PROBLEM
PostPoslato: Uto Maj 16, 2017 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 23, 2017 12:05 am
Postovi: 7
ikac2 je napisao:
Dobar dan svima,imam jedan ozbiljan problem,pre dva dana sam se prehladio,drhtavica i zagusenje nosa,temperature nije bilo i tako ceo dan i uvece idem ja do wca,kada ono ne urin,vec cista krv prilikom mokrenja,nakon drugog mokrenja pojavila se zgrusena krv.Ustanem ujutru,odem do wc-a,mokraca zuta,nije bilo ni trunke krvi,medjutim,posle nekih 3,4 sata kada sam prosetao do grada,desilo se nesto neocekivano,uzasno jak bol u predelu donjih ledja pa nekih 1cm desno,u roku od 2 minuta bol je bio maksimalno jak da sam skoro pao u nesvest,hitna je dosla,uradio sam analizu urina,vadio sam krv,i snimao besiku i bubrege. U urinu pise sledece:
PROTEINI 1,0 (++)
Hemoglobin +++
Elitrociti svezi - mnogo
elitrociti izluyeni 10-15
leukociti 10-15
sluz -mnogo
soli- amorfni urati. Sto se tice krvne slike imao sam samo povecan secer,verovatno od stresa.Medjutim,doktor mi je dao injekciju diklofenak i buskopan,obe u isto vreme,pocele su da deluju nakon jednog sata,kada sam snimao bubrege i besiku,nasli su mi u bubregu kamen od 7mm. E sada,mene brine ovde nesto drugo,kada sam lezao u bolnici,pri podizanju tela,ja stalno osecam jak bol u donjem delu kicme odnosno u tom misicu do kicme,ako me razumete,misic se zove (erector spinae) nisam siguran, cak i na dodir kada pipnem taj misic bol je uzasno jak,pri savijanju,saginjanju,uzasno je boleo bas taj misic (ovo pricam dok je taj napad trajao),mene je i ranije to bolelo ali tek tek,svaki drugi dan se pojavi bol na 2,3 minuta pri dugoj setnji na primer.Trenirao sam u teretani godinu dana,prestao sam pre 2 godine i izgubio za 2 meseca oko 9 kilograma. Sto se tice bubrega,nikakve simptome nisam imao,nista me nije bolelo dok mokrim niti peckalo,nista,nista,nista sve je ok bilo.E sada da taj napad mozda uopste nije bilo delo kamena u bubregu,vec mozda neki zivac u misicu? Ali ako je zivac u misicu,zbog cega sam onda izbacivao krv pri mokrenju? Da li je moguce da se krv javlja zbog prehlade? Inace,2 mokrenja normalan urin,3 mokrenje,javi se krv. Jako plasim da se taj bol opet ne ponovi,posto je uzasno! Molim vas pomozite.Hvala!

Zaboravio sam jos reci,da recimo sada prosle je oko 8 sati od kako sam kuci,osecam kada sedim kao da bas taj misic pulsira i da sevne ali jako jako slabo svakih 5 sekundi,cak i kada ga opet pipnem osecam bol,i kada se sagnem,naravno mnogo slabiji bol.Da li je moguce da se tako oseti taj bol zbog kamena ili je mozda ipak neki zivac u misicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bubrezi ili kicma,pomoc! OZBILJAN PROBLEM
PostPoslato: Sre Maj 17, 2017 2:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Камен је узрок крварења а леђа си можда повредио несвесно када се бол појавио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bubrezi ili kicma,pomoc! OZBILJAN PROBLEM
PostPoslato: Pet Maj 26, 2017 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 23, 2017 12:05 am
Postovi: 7
Okej,muci me sada jos jedna stvar,bio sam kod urologa i prepisao mi je sledece lekove ROWATINEX (PERLICE), CIPROCINAL I TAMSOL, pijem ih oko mesec dana,ali se desava jedna cudna stvar,pre neki dan sam imao sex sa devojkom,i kada sam svrsio,sperme uopste nije bilo,osecaj je kao da se svrsavanje nije ni desilo,malo me zaboli ili kako da kazem cudan osecaj se javi u stomaku,ali sprme bude 1 kapljica. Citao sam na forumima,da to hoce od lekova koji opustaju misice ili je to mozda razlog zato sto pijem ove moje lekove? Inace sve je ok bilo dok nisam poceo da pijem lekove ove. molim pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bubrezi ili kicma,pomoc! OZBILJAN PROBLEM
PostPoslato: Pon Maj 29, 2017 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Још да прочиташ упутство за лекове које користиш: http://www.alims.gov.rs/ciril/files/lekovi/pil/515-01-3986-12-001.pdf

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: