Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Mar 31, 2017 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
ja se mucim sa hronicnim prostatitisom odnosno kako urolozi vole da nazovu to hronicnim pelvicnim bolom i da prepisu sve anksioznosti unutrasnjoj zgrcenosti, simpatikusu i posalju vas kod psihijatra.

Cinjenica je da nemaju odgovor niti znaju kako se leci hronicni nebakterijski prostatitis, neke biljke mogu da pomognu ali treba bezati od svih preparata koji sadrze testerastu palmu, ne mogu dovoljno naglasiti koliko je vazno ako ste mladji od 50 godina...mene je jedan urolog navukao na prostamol uno (koji mi je malo olaksao simptome pri mokrenju) pa kad sam prestao da ga koristim nastala je prava panika jer mi je unistio libido. Tek sam posle procitao na netu da deluje antiandrogeno i da postoji citava armija sjebanih mladih osoba koje su koristile testerastu palmu bilo zbog problema sa prostatom ili gubitkom kose (posledice su slicne kao pri koriscenju finestrida) neki se oporave posle par meseci a kod nekih nastane citac hormonalni haos. ja sam se kolko tolko oporavio ali muke sa prsotatisiom su i dalje tu. Inace sam obisao sve nase urologe, bukvalno ih znam sve i niko od njih ne zna sta da radi sa hronicnim nebakterijskim prostatitsom

i dalje nemam odgovor posle 2 godine zivljenja sa ovim : seksualna apstinencija pomaze, treniranje pomaze, ako uspete da se zaljubite malo pomogne anticandida dijeta pomaze ali onda ubrzo izgubite zelju za zivotom, lyrica pomaze za ublazavanje bolova sjebava erekcije, ali opet nista nije dovelo do toga da mogu da kazem da sam kao ranije mislim da ovaj lik je na tragu necemu u svakom slucaju dosta se poistovecujem sa njim :

https://www.youtube.com/watch?v=PJr96a2pLfc&t=2s

inace isto nikad nikakv patogen kod menen ije pronadjen imam lep kalcifikat u levom lobusu prostate za koji doktori kazu da ne proziovdi nikakve simptome ( malo sutra ne proizvodi jer mene samo u levom lobusu prostate pece kao na raznju )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Mar 31, 2017 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
takodje nije lose ako se patite sa ovim da uradite spermogram...moj je bio katastrofalno los sa povecanim leukocitima povecanim PH malim brojem spermatozida ma svi parametri su bili katastrofa, imao sam doduse male varikocele levoi desno....i opet urolozi nisu mogli da mi objasni kako povecani leukociti a nema infekcije ( postoji i teorija da je infekcija uvek pristuna samo nasi biohemacari nisu u stanju da izoluju patogene) i onda opet krene prica povecni leukociti od upale od stegnutosti blablabla.

Ja sam iz ocaja sto mi je bio katastrofalan spermogram uradio nedavno i operaciju varikocele u nadi da ce mozda to nesto pomoci da ce biti bolje prokrvljeno bilo sta jos se oporavljam ali ne vidim neko boljitak a i sam urolog mi je rekao da uklanjanje varikocela nece imati nekog uticaja na moje probleme ali ono nadao sam se nekom cudu resetovanju makar boljem spermogramu...sad jos dodatno imam bolove u testisiam ali bi trebali da prodju za par nedelja.

nekim ljudima je pomogla terapija allopurinolom radi samnjivanja uric acid, vecini koja se pati sa prostatisom kao i meni u spermogramu povecan je PH....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Apr 03, 2017 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Узми да грејеш простату и да пијеш Натролов Простатексел.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Apr 04, 2017 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
Taj prostatekstel sadrzi testerastu palmu tako da ga se treba kloniti , bilo sta sa testerastom palmom preporucio bih samo smrtnom neprijatelju a evo i zasto :

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ife.96752/

http://www.allthingsmale.com/community/ ... e-up.1221/

http://www.propeciahelp.com/forum/viewtopic.php?t=4282

http://www.longecity.org/forum/topic/61 ... -palmetto/

http://www.breastnexus.com/showthread.php?tid=21731

i to je samo delic prica koje mozete naci na netu gde uglavnom mladje osobe kukaju kako su postale antiandrogene, samo ukucajte saw palmeto destroyed my life u google i videcete vec...ja sam licno prosao kroz taj pakao nakon sto mi je jedan urolog rekao da 4 meseca pijem prostamol uno ( spalio bih ga sad nabio bih mu celu testerastu palmu da ne kazem gde ). Dok pijete taj "lek" ( bilo koji preparat sa testerastom palmom ) bude vam malkice bolje ali pakao nastaje kad jednom prestanete. Evo i godinu dana nakon prestanka jos se nisam skroz oporavio.

Samo jos jedan dokaz koliko i same biljke mogu da budu podjednako otrovne kao i zvanicna farmaceutika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Apr 04, 2017 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
posle toga sam jos nasao na jednom forumu da trans osobe koriste upravo testerastu palmu da bi bile zenstvenije i sve mi je bilo jasno....inace saw palmetto/testerasta palma moze da bude dobra ali iskljucivo ako imate preko 50 godina i imate benignu hiperplaziju prostate....davati maldim osobama bilo sta sa testerastom palmom u slucaju upale prostate je najslicnije dobrovoljnoj kastraciji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Apr 04, 2017 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
problem sa upalom prostate iz mog iskustva najvise lezi u prokletim kalcifikatima ( koji svedoce o prelezanoj upali postoji nekoliko teorije kako oni tu nastaju jedna od nji je da su unutar tih kalcifikata zarobljene bakterije koje je onda uzasno tesko unistiti jer su zasticene tih omotacem) i narocito ako se oni nalaze na sredini prostate blizu mokracnog toka, u mom slucaju postoji kalcifikat oko 10mm samo sa leve strane i malo na sredini i ja osecam pecenje uvek samo sa te leve strane i mokrenje mi je otezano opet mislim najvise zbog tih kalcifikata koji su blizu uretre, iako nasi doktori iz nekog razloga negiraju znacaj tih kalcifikata, kad procitate malo clanke iz inostranstva ocigledno je da su oni dobrim delom odgovorni.

Problem je sto te kalcifikate ne mozete izbaciti kao kod kamena u bubregu, jedina opcija je da se izvade preko operacije koja ce dobrim delom osteti prostatu pa je pitanje koliko se isplati...

prostatitis ne moze da vas ubije ali vam sjebe zivot kao neko prokletsvo, oni koji nemaju kalcifikate mogu se izvuci cajevima ali bojim se da kad postoje kalcifikati cajevi ne pomazu puno.

na internetu se mogu naruciti neke mocne kapsule magnezijuma i jos neke hemije koje se ubacuju rektalno i navodno unistavaju kalcifikate ali ti lekovi su jos u fazi eksperimentisanja i nisu odobreni od strane FDA i prilicno su skupi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Apr 04, 2017 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 10:34 pm
Postovi: 11
http://www.selfgrowth.com/articles/wobe ... infections

https://www.yourhormones.com/content/sy ... ations.pdf

enzimi takodje jos jedan nacin borbe za hronicnim prostatitisom koji se zadnjih par godina koristi u svetu planiram da ih probam uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Apr 07, 2017 11:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хвала за информацију о тестерастој палми. Користио сам Простатексел али чини ми се да нисам имао таквих нуспојава.

Иначе калцификати су последица честих упала или једне дуготрајне благе упале.

Изгледа да је најбољи лек за простату директно грејање и наравно млечика.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Apr 11, 2017 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 8:07 pm
Postovi: 8
Da li je iko uspeo da nadje Furolin u Beogradu ? Ja i dalje trazim kadgod idem gradom ali svi me bledo gledaju :/ A treba mi za zenu kako ona i dalje ima problema.

Hvala !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Maj 25, 2017 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 8:07 pm
Postovi: 8
NASAO !!!! :)))

Zvao sam redom apoteke i kraju nadjoh konacno jednu koja je imala, u Beoguradu u Resavskoj ulici. Nasao sam je tako sto je neki lik spomenuo na twiteru da imaju sve :) Jbm ti zivot kad moram da budem detektiv da bi nasao lek. Samo se nadam da ce pomoci.

Na uputstvu pise da se uzima 4 puta dnevno. Da li je to ok ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Maj 29, 2017 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 8:07 pm
Postovi: 8
Zena uzima, ja sam neko vreme cist :)

Ali lepo si rekao za obroke. Ako je slabo jela malo joj muka i boli je glava. Ali ako pojede nesto valjano dok uzima, sve ok. Kapiram da je bas jak lek pa zato tako reaguje. Ali za sad kaze da joj je dobro :) Svakako javljam progress !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2017 11:03 pm
Postovi: 2
Pozz ljudi, javlja vam se jos jedan hronicni bolesnik. 86. sam godiste i moji prvi problemi su se javili u januaru 2009. godine. Pocelo je tako sto mi se pojavio stalni nagon za mokrenjem, besika bi mi se brzo napunila mokracom kao kada se prehladite i tada sam prvi put u zivotu poceo da osecam hladnocu u nogama i preponama. Nisam imao nikakve bolove, peckanje ili nesto slicno. Erekcija mi je bila normalna i nocu nikad nisam ustajao da mokrim. Problem je bio prisutan samo preko dana. Desava mi se nekad (ali to je veoma retko) da me ujutru pobudi bol izmedju testisa i anusa ali cim ustanem i malo prosetam, prestao bi.
Tada sam odmah otisao kod privatnog urologa, radio sam urinokulturu i proveru brisa i bili su negativni. Kada me je doktor pregledao ultrazvukom i odradio masazu prostate rekao mi je da je sve u redu, da nije uvecana i da je elasticna. Prvi dan su mi dali da popijem monural a kasnije kada su videli da su rezultati od brisa i urinokulture negativni, nisu hteli da mi daju antibiotike nego sam pio conprostu. Narednih nekoliko meseci su mi prepisivali razne lekove slicne conprosti ali simpotimi se nisu povlacili. Jednom su mi prepisali i prostamol uno (mislim da sam ga pio 3 meseca) i tek tad su mi se javili prvi problemi sa potencijom. Ja sam mislio da je to zbog prostate a u stvari sam tek sad saznao citajuci vase postove ovde da prostamol ubija potenciju.
Posto nije bilo nikakvog napretka u lecenju, na kraju sam odlucio da odem na VMA da se pregledam. Tamo sam odradio i spermogram i on je bio negativan. Doktor mi je i tamo rekao da je fizicki sve ok i prepisao mi potpuno iste lekove a kada sam mu rekao da sam vec sve to pio i nije mi pomoglo, on mi je prepisao neke druge koji mi takodje nisu pomogli. Da napomenem da pre nego pocnu ti problemi 3 godine nisam ni pusio, ni pio, izbegavao gazirana pica, pio dovoljno vode, trenirao sam u teretani i trcao. Bio sam alfa zivotinja. :lol:
Kompletno svo to lecenje je trajalo do pocetka 2011 godine. Nakon toga sam digao ruke od svega i rekao sebi da moram da naucim da zivim sa tim. Onda sam se malo opustio, poceo da pusim, da pijem kad izadjem u grad sa drustvom, potencija mi se postepeno vratila (nije bila vise kao pre ali sam imao kvalitetan seksualan zivot), poceo sam da putujem i naucio sam da ignorisem taj stalno prisutni nagon za mokrenjem. Jedino sto sam pazio je da ne jedem ljuto i zimi sam se obavezno oblacio toplije.
I sada posle toliko vremena odjednom mi se stanje pogorsa i to sam primetio tek u februaru ove godine. Nagon za mokrenjem mi se pojacao jos vise i poceo sam da osecam zarenje na vrhu glavica penisa, nekad jace a nekad slabije. Takodje mi je oslabela potencija i primetio sam nadutost i gasove u stomaku.
Odem opet kod doce, masazom prostate utvrdi da je upaljena i velicine oraha. Da napomene da me je prilikom masaze prostate mnogo bolelo. Odradimo brisove i urinokulturu, oni opet negativni. Dali su mi da popijem prvi dan opet monural i da pijem conprostu. Ja ujedno pocnem da jedem i semenke bundeve sa conprostom. Nakon mesec dana odem na kontrolu, prostata se vratila na normalnu velicinu i nije vise bolna prilikom masaze ali mi je jaci nagon za mokrenjem i zarenje i dalje prisutno. Doktor mi kaze da nastavim sa conprostom jos dva meseca pa da opet dodjem na kontrolu. Primetio sam jos jednu stvar od kako mi se pogorsalo stanje a to je da sam dva puta imao stolicu koja je bila
tamnog zelene boje i bas je bila neprijatnog mirisa, ono basssss. I tom prilikom me je anus mnogo pekao i zarenje na glavicu je bilo mnogo jace. Stanje bi mi se smirilo tek kad prespavam noc.
E sad ja bih teo da pocnem da pijem caj od vrbovice jer ga do sad nisam pio a vidim da ga dosta hvalite ovde i da probam da konzumiram semenke od lana posto vidim da je jednom forumsu ovde probava bila problem.
Zanima me kako da spremam caj, koliko puta dnevno da ga pijem i isto pitanje vezano za semenke od lana?

Znam da je post dosta dugacak ali morao sam sve da vam objasnim do detalja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2017 11:03 pm
Postovi: 2
Inostranstvo hvala na odgovoru. Imam jos jedno pitanje, da li caj treba piti na prazan stomak ili to nije bitno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Jun 28, 2017 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 8:07 pm
Postovi: 8
Inostranstvo je napisao:
roblack je napisao:
Zena uzima, ja sam neko vreme cist :)

Ali lepo si rekao za obroke. Ako je slabo jela malo joj muka i boli je glava. Ali ako pojede nesto valjano dok uzima, sve ok. Kapiram da je bas jak lek pa zato tako reaguje. Ali za sad kaze da joj je dobro :) Svakako javljam progress !

Da li ima rezultata?


Jos nije radila kontrolu kako smo bili na moru, ali ja se nadam dobrim rezultatima. Videcemo za par dana pa se javljam ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Jun 30, 2017 2:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2015 1:31 am
Postovi: 5
20gr semena lana sipati u flasu vode i da odstoji 5 sati,i nakon toga piti u toku dana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: