Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Pet Jun 29, 2012 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2012 11:22 pm
Postovi: 3
Naisao sam na veliki broj postova u kojima se ljudi žale na sličan problem, ali ja sam se žargonski rečeno "ohladio" pa sam morao da postavim post.
Naime prilikom dužeg sedenja u uskoj odeći sam osetio neugodan bol u desnom testisu koji je ostao i sutradan. Imam osećaj kao da mi je testis više pribijen uz telo(kao da ga nešto vuče na gore) pri čemu osećam olakšanje od bola ako testis rukama povučem naniže.
Samopregledom sam utvrdio postojanje tvrde kvržice veličine pola zrna pirinča možda i manje na površini testisa. Detektovao sam da se bol javlja baš u predelu u kome se nalazi ta kvržica, moguće i od nje. Inače locirao sam da se kvržica nalazi sa gornje više unutrašnje strane testisa veoma blizu epidimisa, ne mogu tačno da lociram mesto uglavnom je okrenuta ka telu pa se teže pronalazi. Inače prilikom jačeg stiskanja ostatka testisa ne osećam ama baš nikakav bol.
Kada sam odeću zamenio komotnijom, a umesto slip vesa obukao siroke bokserice, bol se u određenoj meri umirio ali je mesto i dalje veoma bolno na dodir.
Sa levim testisom je sve u redu.
Ovakva situacija mi se još jednom davno desila stim što je bol bio slabiji i veoma brzo se povukao. Do sada nisam radio ovako detaljne samopreglede tako da ne mogu da tvrdim kada se kvržica pojavila.

Svakako da cu hitno posetiti urologa ali bih voleo da cujem bar neka iskustva i savete pre nego sto lekar da dijagnozu. Primetio sam da je veliki broj ljudi imao veoma slične simptome, međutim niko ne piše kakvi su rezultati nakon što su posetili lekara.

Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Sub Jun 30, 2012 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2012 11:22 pm
Postovi: 3
Sinoc sam se malo skoncentrisao i prilikom samopregleda ustanovio da kvržica nije zalepljena za testis nego mi se čini da nekako izranja iz testisa slično obliku kao peteljka kod jabuke, tj kao da na testisu postoji udubljenje u kome se nalazi ta kvržica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Sub Jun 30, 2012 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 18, 2012 1:12 pm
Postovi: 13
Da je acutni epididymitis ne bi mogao da se dotaknes tamo dole od bola.

Mene mi ne zvuci na nesto opasno, ali cuj ja nisam doktor, ja imam slicnu kvrzicu na levom testisu, doktor je rekao da je to appendix testisa t.e. evolucioni ostatak :D tu stoji, nema nikakvu funciju, samo sto moze da se uvrne pa da zavrsis u bolnicu.

Idi kod urologa na pregled i mirna ti glava :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2012 11:22 pm
Postovi: 3
Bio sam na pregledu kod urologa, navodno nacelnika urologije u bolnici Krusevac. Posle 5 sati cekanja sam dosao na red i bio na pregledu ukupno 2 min. Kada sam mu rekao u cemu je problem on je poceo da me zeza kaze "pipni levi testis i na njemu imas izraslinu". Kazem mu ja jeste ali na desnom nije tako i pokazem mu kad mi on dva puta stisnu jaje i kaze nije to nista.
U nalazu stoji: bolna mala kvrzica na T albuginei velicine ciodine glavice. Kontrola za mesec dana.

Pitao sam ga da mi radi ultrazvuk kaze on nema potrebe, dodji za mesec dana pa cemo tad da radimo ako bude trebalo.

Pomislio sam ako to nije nista zasto onda moram da dolazim na kontrolu!?

Odem ja u privatnu kliniku preko puta bolnice da mi urade malo ozbiljniji pregled, kad mi tamo kazu kod nas se pregledi zakazuju i ordinira doktor taj i taj ustvari isti onaj koji mi je vec uspostavio dijagnozu u drzavnoj bolnici.

Verovatno nije nista bitno u pitanju, ali sledeci korak je zakazivanje komercijalnog pregleda na VMA, tamo su valjda malo ozbiljniji, ne bih voleo da se izgubi dragoceno vreme ukoliko je nesto ozbiljnije u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 11:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2012 1:57 am
Postovi: 171
Na VMA bi svakako trebalo da budu ozbiljniji.

_________________
w ww. aloeverasrbija . com - proizvodi od aloe vere za imunitet, prirodna kozmetika itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Čet Mar 16, 2017 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2017 1:12 am
Postovi: 1
I sta je bilo na kraju?
Isto se i meni desilo pre dva dana, nemam nikakav bol u levom testisu,a u desnom nemam sve dok ne pipnem malu kvrzicu..
Molim te odgovori sta se desilo na kraju, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Čet Mar 16, 2017 10:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
На крају је било исто оно на шта се жалио:

2006985 je napisao:
... Primetio sam da je veliki broj ljudi imao veoma slične simptome, međutim niko ne piše kakvi su rezultati nakon što su posetili lekara...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Pet Apr 28, 2017 11:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
moguće je da je upitanju neka cistica u telu epidydimisa koja se često javlja ako se neki od kanalića u njemu zapuše ali to je obično prolaznog karaktera I zato ti je I rekao da nema potrebe za detaljnijim pregledom a da se javiš na kontrolu kako bi proverio dalji razvoj te promene.meni deluje da si bez razloga nezadovoljan jer si lično očekivao kao I gomila njih neki detaljini pregled,za koji nema potrebe I umesto da se opustiš,ti negoduješ.Šta tu nije kako treba,ha?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Pet Apr 28, 2017 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2014 1:30 am
Postovi: 26
Evo i ja da se javim posle 4 meseca, išao sam privatno na pregled i sve je u redu frenulotomija je dobro urađena nego sam ja tripovao da nešto nije u redu hahahah :D, meni je genetski takva kožica da ne mogu da navučem puno kao sivonja neki, dok neki genetski imaju i viška i previše, tako da ako sam u prethodnim postovima nešto negativno pisao to zaboravite i ko ima ovaj problem nek odma reši to , vrlo jednostavno :D.

_________________
" Onaj koji odustaje nikada ne pobeđuje; onaj koji pobeđuje nikada ne odustaje. "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Pet Apr 28, 2017 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2014 1:30 am
Postovi: 26
Juuu, izvinjavam se , pogrešna tema haha :P

_________________
" Onaj koji odustaje nikada ne pobeđuje; onaj koji pobeđuje nikada ne odustaje. "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol i mala kvrzica na testisu
PostPoslato: Ned Mar 01, 2020 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 01, 2020 2:21 pm
Postovi: 1
Sta su ti rekli lekari?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: