Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Pon Jan 30, 2017 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 29, 2017 6:14 pm
Postovi: 19
Imam 23 godine...i vec par godina mi moja doktorica govori to je psiha...ja imam panicno depresivni poremecaj...ali ovoliki bolovi malaksalost promjena pulsa odjednom..to mi bas ne lici na psihu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Pon Jan 30, 2017 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто ти докторица није рекла како да превазиђеш тај "поремећај"?

Добро је што пијеш чајеве и витамине али оно остало никако не ваља: стрес, нередовна исхрана... Питање је и каквог су квалитета витамини и чајеви које пијеш. Ако пијеш чајеве из филтер врећица онда боље немој, а о витаминима из обичних апотека боље и да не причам.

Повишен пулс најчешће долази због недовољног уноса воде. Прескакање најчешће због недостатка магнезијума па онда калијума, калцијума, натријума, хлора, гвожђа...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Pon Jan 30, 2017 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 29, 2017 6:14 pm
Postovi: 19
Kod mene je gvozdje uredno takodje natrij i kalij radili su mi u labaratoriji....eh mene brine sta moze dovesti do sporijeg rada srca kod osobe koja 7 godina ima ubrzan rad i preskakanje...i to me najvise plasi sto je usporen rad krenuo zajedno sa ovim bolovima jakim i nekom vrucinom u kostima zatim sam i imala temperaturu oko 37 nzm sta je bila sam neki dan opet kod kardiologa na uz srca uredan isto tako ekg uredan..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам проучавао успорен рад срца али с обзиром на то да имаш још неке симптоме који личе на вирусну инфекцију било би добро да из крви провериш ЦРП, ЦК, МБ и шта све има везано за срце.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 29, 2017 6:14 pm
Postovi: 19
Bila sam kod infektologa i radjene su neki parametri u krvi CPK UREA KREATININ JONOGRAM i sve je uredu osim sto je LDH povisen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2012 8:11 am
Postovi: 20
Selina,

tvoj poremećaj (nisi bolesna, radi se o promeni stanja organizma koja je često privremena, a samo ponekad trajna) nije ništa retko niti neobično. Pogledaj malo po forumima, pa ćeš videti da ima zaista mnogo ljudi sa urednim nalazima svih pretraga, a sa vrlo ozbiljnim tegobama, za koje lekari nemaju objašnjenje. U pokušaju da prevaziđu neugodnu situaciju, u kojoj pacijentu ne mogu da daju zadovoljavajuće objašnjenje uzroka prisutnih tegoba, sve svaljuju na anksioznost, psihičke poremećaje, stres itd.

Bolovi koje imaš u mišićima, pokazuju da se radi o početnom obliku fibromialgije. Usporen rad srca, pauze u radu srca i sl ukazuju na početne probleme sa aritmijama srca. Pročešljaj forume, pa ćeš dobiti detaljnu sliku o ovim zdravstvenim problemima. Uzalud će te slati na sva moguća ispitivanja, za sada ti neće pronaći ništa što nije u redu. Ja sam pročitao milione takvih postova... Simptomi koje možda već imaš ili ćeš imati u dogledno vreme, mogu biti (ne brini, nikada niko nije imao sve te simptome odjednom!!!): suva usta tokom noći, suve oči, suva koža koja se jako peruta, opadanje kose, preddijabetes, hipotireoza, loše varenje hrane, gubitak telesne mase, opstipacija, nizak pritisak, loša cirkulacija, hladne ruke i noge, hronični umor i još podosta toga. Nije mi namera da te uplašim, već da ti pomognem da razumeš kakav poremećaj imaš i kako stvari mogu da se razvijaju. Za utehu, moguć je i obrnuti put, da se stvari dovedu u red, a da nikada ne postaneš svesna zašto se to dogodilo. Nedavno sam pročitao jedan takav post.

Ne bi me iznenadilo da u tvojoj porodici neko od starijih ima problema sa srčanim aritmijama tipa tahikardije, flatera pretkomora ili fibrilacije pretkomora. Postoje nasledne predispozicije za poremećaj koji imaš. Mada, uvek neko mora da bude i prvi... Da, sve sam rekao, samo ne kako se poremećaj zove medicinskim rečnikom – radi se o disautonomiji (sveobuhvatni naziv za poremećaje rada autonomnog nervnog sistema).

Eto, toliko od mene. Znam da nije neki simpatičan post, ali sada, konačno, znaš nešto više.

Cinkler


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 29, 2017 6:14 pm
Postovi: 19
Hvala ti puno na odgovoru,malo me i ohrabrio jer sam vec bila u depresiji da je nesto ozbiljno...hormoni stitne su radjeni i uredni su....takodje niko u familji nike imao problema sa srcem,ultra zvuk srca je uredan kao i ekg...holter sam radila pre 4 mjeseca nista sem par sves i ubrzanog pulsa...mada meni sada puls varira u mirovanju je bas nizak sto nikad nije bio a u naporu bas puno ubrza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Čet Apr 13, 2017 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2017 10:49 am
Postovi: 1
Od pre dve godine sam primetila da mi srce ubrzano lupa i da me glava zanosi u desnu stranu i to traje po tri cetiri dana stim sto je uvece veoma intenzivno i moram da legnem pa mi treba dva tri sata da se smiri. to se desava na svakih dva meseca ali uzrok nije neka fizicka aktivnost ili stres. prosle god u maju jedne veceri bilo je bas intenzivno i na hitnoj su mi dali nitroglicerin pod jezik i injekciju bensedina. naredna dva dana osecaj lupanja je bio tu ali je posle sve bilo ok. nalaz krvi, ekg, ultra zvuk abdomena, rendgen srca i pluca sve ok. ali meni se sve nastavlja sa tim razmakom od dva meseca. i evo sad je opet od pre tri dana isto a sinoc je bilo bas intenzivno i popila sam pola bromazepana pa se nakon pola sata smirilo ali od jutros je sve isto samo blaze. Sta da radim? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Pet Apr 14, 2017 12:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да пронађеш шта ти се то у животу дешава на та два месеца. И да пијеш више воде и минерала али нисам написао минералне воде, чисто да напоменем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Pet Apr 21, 2017 3:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 21, 2017 2:34 am
Postovi: 1
Voleo bih da saznam o čemu se kod mene radi, zaista je neobično..

Imam 22 godine. Već godinama osećam različite nepravilne otkucaje srca i, nažalost, u stanju sam osluškujem njegov rad kad god poželim. U poslednjih godinu i po dana sam odradio dva holtera EKG, holter TA, dva ultrazvuka srca, test opterećenja i krvnu sliku sa hormonima štitnjače. U kratkim crtama:
- holter TA - nalaz uredan (131/71 prosek)
- prvi holter EKG - 2680 pojedinačnih SVES, 505 pojedinačnih, uglavnom monomorfnih VES, min 39/min, max 123/min, prosečno 67/min.
- drugi holter EKG - 2020 pojedinačnih SVES, 1082 VES (najverovatnije aberantno sprovedene SVES), uvek pojedinačne, monomorfne, monotopne i daleko od T talasa, min 42/min, max 150/min (penjanje uz stepenice), prosečno 68/min.
- ultrazvuci srca - EF=70%, S i ZZ=0,8 nema kriterijum za PVM TR=1+, DK=2,1 LP=3,1
- test opterećenja - negativan za IBS, hipertenzivno reagovanje.
- krvna slika i hormoni štitnjače uredni

Pio sam Verapamil 80mg, pa onda Concor 1,25mg.

Brinu me sledeće stvari.
Ono što na holteru nije uhvaćeno, misle da je supraventrikularna tahikardija (iznenada, u sekundi - dve, gomila izuzetno brzih, nepravilnih, snažnih otkucaja, jednom trajalo oko pola minuta).

Takođe, ono što izgleda nisam uspeo da objasnim kako treba, a u poslednje vreme (poslednja dva meseca, ubrzo nakon što sam sa Concor-om prestao jer nikakve promene nisam osećao, a ranije se dešavalo baš retko, na oko mesec, dva) se javlja svakodnevno i traje ukupno između sat i dva sata - jako neprijatan osećaj u grudima koji kreće u trenucima mirovanja kada mi je puls 50ak, osećaj 'odvajanja', usporavanja samog (dakle, jednog istog) otkucaja na taj način da mi opipavanjem pulsa deluje da osetim jedan 'maksimum', a neposredno nakon njega nešto što odjekne celim grudnim košem i ni sam ne znam šta je. Rečeno mi je samo da nema šanse da osetim delove jednog te istog otkucaja. I samo da napomenem, osećaj spontano nastaje i ponekad spontano prolazi mojim trudom da puls ubrzam. Juče sam, iako sam puls dosta ubrzao hodanjem, trčkaranjem, i dalje to sve osećao, i uz previše ekstrasistola koje se tad javiše nisam mogao da predvidim kad će da okine, niti sam znao kad je tačno okinulo.. Jako, jako ružan osećaj.

Da li neko zna šta bi to moglo biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem ili ne?
PostPoslato: Ned Apr 23, 2017 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Већ са 22 године живота си постао кардиолошки пацијент?! То ти је све због неправилне исхране и физичке неактивности а вероватно и од кичме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: