Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jan 09, 2017 10:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За четири месеца скинути 26 килограма је превише тј. пребрзо. И даље настављаш са брзим променама, па бих ти саветовао да успориш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Jan 10, 2017 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2017 9:08 pm
Postovi: 2
Zamolio bih da mi neko preporuci privatnu kliniku koja ima dovoljno iskustva i znanja da operaciju uradi kvalitetno.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Feb 02, 2017 5:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2017 8:27 pm
Postovi: 1
Da li znate nekog hirurga u Srbiji koji bi mogao da odradi dobro reviziju ove operacije? Naime, operisao sam se prosle godine u Podgorici u drzavnoj klinici, prosao sam kao bos po trnju, razlicite bradavice, asimetricne grudi, visak koze i ginekomastija nije uklonjena u potpunosti. Ima li nade za mene da jednom skinem majicu bez osjecaja stida?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Feb 05, 2017 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2016 9:13 pm
Postovi: 12
Ima njih dosta ali niko sa sigurnoscu ne moze da ti kaze da ces da budes zadovoljan i nakon njihove intervencije. Probaj da posaljes mail i slike nekima od njih pa vidi sta ce da ti odgovore. Arsic iz Analife, Rakicka, Ribnikar, Draskovic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Feb 14, 2017 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2017 9:08 pm
Postovi: 2
@kokoshs - Asimetricnost nije dobra svakako. Visak koze je zahteva posebnu operaciju. Razlicite bradavice su moguce ako nije radjen isti zahvat sa obe strane, ali naravno da nije dobro ako je dosta primetno. Sto se ginekomastije tice sta konkretno nije uklonjeno? Ako mislis na zlezde, njih je vrlo tresko (gotovo nemoguce) odstraniti u potpunosti. Uvek ostane malo ili ih 'razbiju' tako da se ne vide. Ali ako si radio zahvat a i dalje su primetne zlezde onda to naravno nije dobro.

Mogu ti preporuciti Draskovic hirugriju, i doktora Vladimira Stojiljkovica. Ja sam tu resio problem i zadovoljan sam, a znam da je doktor imao i neke slucajeve kao sto je tvoj.

Najbolje je naravno da zakazes pregled pa ce ti oni reci konkretno sta moze da se uradi.
Pregledi su od 30-50 evra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Mar 28, 2017 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 28, 2017 6:01 pm
Postovi: 1
Znaci ovako, imam 20 godina. Do skora sam bio debeo, uspeo sam da kilazu koliko toliko smanjim, krenuo u teretanu. Imam jedno pitanje u vezi ginekomastije, naime posle tusiranja bradavice postaju tvrde i to koliko toliko izgleda dobro. Pa me zanima da li je to znak da imam ginekomastiju ili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Mar 29, 2017 1:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Avg 23, 2017 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2017 7:38 pm
Postovi: 2
Pozdrav, da li neko moze da preporuci dobru kliniku i hirurga za operaciju ginekomastije?
Da li neko ima iskustva sa laserskom operacijom?
Imam 23 godine i konacno bih zeleo da se resim tog problema, nikakve dijete i vezbanja nisu pomogla tako da sam 100% siguran da je u pitanju ginekomastija.Pisite u pp preporuke i iskustva, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Avg 23, 2017 8:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne vidim kako bi se radila laserska operacija ginekomastije, a ni zašto...
U poslednje vreme sam čuo pohvale za dr Ribnikara, ne konkretno za ginekomastiju doduše..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Avg 23, 2017 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2017 7:38 pm
Postovi: 2
Dejanbg je napisao:
Ne vidim kako bi se radila laserska operacija ginekomastije, a ni zašto...
U poslednje vreme sam čuo pohvale za dr Ribnikara, ne konkretno za ginekomastiju doduše..

Tako sam procitao kada sam guglao, da li je samo laserska liposukcija ili ne, nisam siguran.Svakako hvala na preporuci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Nov 23, 2017 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 23, 2017 11:46 am
Postovi: 2
Pozdrav drugari,operisao sam ginekomastiju pre par dana i interesuje me da li neko prodaje ili zeli da pokloni onaj steznik sto se nosi posle operacije ginekomastije ili da me uputi gde mogu to da nabavim? Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2016 9:11 pm
Postovi: 4
Pozdrav ljudi!

Zovem se Alekandar, 1990 god, i jos u pubertetu, tacnije pocetkom srednje skole sam primetio da mi je desna dojka izrazeno veca od leve. Medjutim nisam tada toliko obracao paznju, imao sam par kilograma viska pa sam tome pridavao. Sada sam odlucio da razjasnim sta je u pitanju. Dosta sam citao po internetu i saznao da je to ginekomastija ili lipomastija. Na dodir ona me ne boli, niti kada je stegnem, kao ni da se luci bilo kakva tecnost tj sekret. Visok sam 170cm i imam trenutno 79 kg, sto znaci da imam sala po stomaku kao i u pomenutoj desnoj dojci.
Pre dve godine sam isao na eho dojki iz nekih drugih razloga, imao sam neku operaciju pa sam morao to da odradim, i na tom izvestaju pise sledece:

Solidni Tu i makrociste u dojkama se ne vide.
Aksila, subkutis, retromamarno masno tkivo (lako izrazenije desno) i pektoralna fascija bo.

Sada me zanima da li je ovo kod mene ginekomastija ili lipomastija, posto sam citao da kod lipomastije moze da se dodje do rezultata tako sto se vezba i drzi dijeta, sto sam ja i poceo pre mesec i nesto dana.i skinuo sam skoro 3 kg, malo se stomak smanjio a dojka i nije koliko sam primetio.
Evo i slika pa da mi kazete vase misljenje:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I primetio sam takodje da na levoj strani iznad dojke nekih 6-7cm postoji neko kao udubljenje, to sam na jednoj slici i zaokruzio da vidite, to mi i ne smeta toliko koliko ova desna dojka sto je izrazeno velika.

Slika


Unapred zahvalan na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Maj 21, 2018 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2018 4:07 pm
Postovi: 3
@coax_90

Nazalost, dosta muskaraca koji prate ovu temu se operisalo, ali ne zele da pomognu nekome ko tek stupa u ovu pricu. Znam iz dosta primera da je vecina njih isla na VMA da operise ginekomastiju(o trosku zdravstvenog osiguranja), ali nazalost niko ovde ne zeli da preporuci dobrog doktora, vec ljudi odu pa sta bude.

Pratim ovu temu vec godinama, jer je ginekomastija sve rasprostranjenija kod muskaraca. Samo cu dodati da se UKLJUCE u diskusiju oni koji su vec operisali ginekomastiju i mogu da pomognu, jer dobra preporuka zlata vredi.

- Sto se tice tvog slucaja. Postoje velike sumnje na ginekomastiju. Kreni redom, lekar opste prakse, trazi uput za endokrinologa, EHO dojki(ponovo), ispitivanje hormona, vadjenje krvi(detaljnije ispitivanje, ne ono kao u Domu zdravlja). Sve ovo moze da se zavrsi u KCS(ako si iz Beograda).
Moja iskrena preporuka je da nakon zavrsenih svih rezultata odes kod prof. dr. Milana Petakova u KCS(adresa Doktora Subotića br.13). Kod njega se pregled ne zakazuje. Potrebno je da odes prvi ponedeljak u mesecu u 07:00h i cekas red da te primi. Detaljno mu objasnis sve i on ce ti pregledati grudi, pogledati rezultate hormona i krvi.
Ne zaboravi, kod njega ides nakon svi odradjenih rezultata. Njegova rec ce ti kasnije mnogo znaciti pred operaciju. Kada sve to odradis, ides opet kod lekara opste prakse i trazis uput(za plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju) na VMA(ako tamo zelis da se operises), sa tim uputom odes na salter i zakazes pregled pred operaciju.
Budi strpljiv, jer je nase zdravstvo nekada vrlo lose i nezainteresovano i desavace ti se i da ti na pamet pada da odustanes, ali ako to uradis vracas se na pocetak price i ides sve iz pocetka.

Srecno i trazi dobrog doktora koji ce te operisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Maj 21, 2018 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2016 9:11 pm
Postovi: 4
Nenad. je napisao:
@coax_90

Nazalost, dosta muskaraca koji prate ovu temu se operisalo, ali ne zele da pomognu nekome ko tek stupa u ovu pricu. Znam iz dosta primera da je vecina njih isla na VMA da operise ginekomastiju(o trosku zdravstvenog osiguranja), ali nazalost niko ovde ne zeli da preporuci dobrog doktora, vec ljudi odu pa sta bude.

Pratim ovu temu vec godinama, jer je ginekomastija sve rasprostranjenija kod muskaraca. Samo cu dodati da se UKLJUCE u diskusiju oni koji su vec operisali ginekomastiju i mogu da pomognu, jer dobra preporuka zlata vredi.

- Sto se tice tvog slucaja. Postoje velike sumnje na ginekomastiju. Kreni redom, lekar opste prakse, trazi uput za endokrinologa, EHO dojki(ponovo), ispitivanje hormona, vadjenje krvi(detaljnije ispitivanje, ne ono kao u Domu zdravlja). Sve ovo moze da se zavrsi u KCS(ako si iz Beograda).
Moja iskrena preporuka je da nakon zavrsenih svih rezultata odes kod prof. dr. Milana Petakova u KCS(adresa Doktora Subotića br.13). Kod njega se pregled ne zakazuje. Potrebno je da odes prvi ponedeljak u mesecu u 07:00h i cekas red da te primi. Detaljno mu objasnis sve i on ce ti pregledati grudi, pogledati rezultate hormona i krvi.
Ne zaboravi, kod njega ides nakon svi odradjenih rezultata. Njegova rec ce ti kasnije mnogo znaciti pred operaciju. Kada sve to odradis, ides opet kod lekara opste prakse i trazis uput(za plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju) na VMA(ako tamo zelis da se operises), sa tim uputom odes na salter i zakazes pregled pred operaciju.
Budi strpljiv, jer je nase zdravstvo nekada vrlo lose i nezainteresovano i desavace ti se i da ti na pamet pada da odustanes, ali ako to uradis vracas se na pocetak price i ides sve iz pocetka.

Srecno i trazi dobrog doktora koji ce te operisati.


Pozdrav druze, veliko hvala na ovom iscrpnom odgovoru! :)

Ne znam da li je tacno, ali koliko god bar u teretani pogledao, izgleda da samo ja ovo na sebi primecujem, ali po temama na netu, vidim da nisam jedini kao sto kazes, izgleda da je to globalni problem danasnjeg muskarca...
Bilo bi lepo da jos neko podeli svoja iskustva, sigurno ce znaciti nama koji tek ulazimo u ovo.
I ja isto mislim da je ginekomastija, evo vec 4 puna meseca sam u teretani, promenio ishranu, smrsao sam nekih 10kg, skoro pa ce i trbusnjaci da se vide, ali ipak nema nekog poboljsanja kod gore pomenute desne dojke, i dalje se vidi...
Iz Loznice sam, mozda me to i ponajvise nervira jer smo mala sredina i nema toliko strucnjaka iz oblasti endokrilnologije, za hirurge nisam siguran. Ne znam da li bih mogao nekako sve to u Bg da odradim? Od hormona verovatno mislis na testosteron i estrogen, da li jos neka ispitivanja trebaju?
Posto nisam finansijski bas najbolji, kao i vecina nas, mislio sam kad sve ovo odradim i odlucim se za operaciju, da li ce moci da se odradi u Bg na VMA ili gde je vec najbolje, ali o trosku drzave?
Da li neko moze da preporuci dobrog hirurga?
Trudicu se da istrajem do kraja, pa sta bude, a tebi druze veliko hvala jos jednom, mislio sam da se nece niko ni javiti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Maj 23, 2018 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да истрајеш до краја у правим стварима. Дакле прво утврди да ли је то права ствар за коју треба да потрошиш неколико година свог живота, а да наставак твог живота зависи од мрзовољности хирурга и стерилности инструмената односно неуспелог тендера јавне набавке за набавку пластикарије или стерилизатора из мале радиности.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: