Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 7:52 am
Postovi: 6
Kad škiljim i gledam u bijelu ploču vidim dosta više tih mušica. Vidim ih dosta zgusnutije. Točnije vidim prozirne crvice oko ovog tamnijeg dijela kojeg vidim svakako. Najteže mi je kad tipkam i podignem glavu na monitor, kao da brisač napravi. Al nekako je prozirna nije još gusta toliko i tamna. Sad dok tipkam ovo na mobitelu vidim ih oko 4 -5 u kutovima vodnog polja kako se nervozno traju. Smatram da je najgori moj problem ta nervoza i konstantno gledanje i traženje i prebrojavanje tih mušica. Malo škiljim na jedno oko malo na drugo i to me ubiva. Jedva čekam kontrolu iskreno da me bar malo razuvjeriti u sve moje strahove koje sam dobio čitajući.

Tješi me to što mi majka ima isto mušice već godinama. Više od 15. I koga sam god pitao od starijih ljudi svi kažu da ih vide i da s vremenom se navikneš. Dakle samo se treba nadati da neće doći do komplikacija sa vidom i retinol. A psiha se navikne valjda s vremenom.


Koja je cijena Fov operacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 7:52 am
Postovi: 6
I još jedno pitanje za Larissa. Zanima me dali ste ikad vidili bljeskove koji se često spominju uz Floaters i kako oni točno izgledaju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jan 26, 2017 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Cijene vitrektomije možeš naći na sajtu privatnih očnih kuća.
A što se bljeskova tiče nikad ih nisam imala. Bljeskovi su opasna stvar i to znači da već postoji ablacija.
I još nešto ne postoji nikakav vitamin, niti bilo šta drugo što može eliminisati floatere. Jedino fizičko uklanjanje vitrektomijom. Ja sam se borila sa tim četiri pune godine, probala svu alternativu pod nebeskom kapom i ništa. Imaš sajt na kome imaš stotine hiljada postova samo na temu floatera i tamo možeš naći sve moguće i nemoguće odgovore na ovu temu.
http://floatertalk.yuku.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jan 26, 2017 12:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лично видим много црних мушица и цртица тако да нема шансе да их избројим.

Иначе ту се ради и о деформитету стакластог тела ока који настаје приликом рађања а касније због раста самог ока. Верујем да им се број повећава услед повећаног крвног или очног притиска.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jan 26, 2017 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 7:52 am
Postovi: 6
Procitao sam vise sve zivo po forumima. Moram iskreno priznati da je ovo jedini forum na kojem sam nasao neke odgovore. Ne vracam se vise na yuku jer ludilo moje od toga i pocinje. Od citanja dijagnosticiras sebi 70 novih stvari dnevno.
I samo o tome razmisljas i samo se tome vracas.

Aaaca i Larissass35 vas dvoje ste jedni od rijetkih racionalnih ljudi po forumima.

Googlajuci jos malo o Dr. Lazicu uvjerio sam se da je stvarno jedan od vodecih strucnjaka na podrucju zadnjeg segmenta oka i narucio sam se kod njega na pregled i misljenje cim se vratim u Hrv, a to je za nekih mjesec dana.

Ukoliko ikad dode do bilo kakvih komplikacija jednostavno zelim biti spreman.
Dok sam god u stambernim kreditu nemam se namjeru podvrgunuti operaciji sa visokim rizikom, osim naravno ako ne dode do komplikacija.
Dok ja isplatim to moje cudo mozda i kakav lijek se izmisli.

Nije mi jasno, negdi samo procitao da u Velikoj britaniji po oftamologu se mijsecno zali na simptome musica 14 ljudi.

Velika je to brojka da bi se ignoriralo (ili je podatak kriv) ili stvarno ima istine u onome da ako nema komplikacija da jednostavno ih iskljucis. Moja majka koja kaze da ih ima oko 15-20 sve zajedno dok ja nisam poceo propitkivati o tome i blejati u nebo rekla je da je zaboravila da ih ima uopce. Da jednostvno otupis i zivis svoj zivot. Kaze da ih ima vec preko 15 godina. Takoder svi ti stariji ljudi isto kazu da otupis i naucis se da zivis s time.

Iskreno citajuci yuku forum pocela je i moja opsesija . Polako se odvikavam od blejanja i skiljenja na jedno oko pa na drugo oko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Jan 27, 2017 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добро је да си искулирао. Данас људима смета свака длака, да се изражавам адекватније. :lol:

Може народ да се жали колико год хоће али те летеће тачкице и цртице су последице рађања, раста лобање и очију. Нема ту помоћи. Одувек их је било и биће их док је људи на овој и оваквој Земљи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2016 9:07 pm
Postovi: 2
Larissass35
kolika je dioptrija bila?
gdje uradjen lasik?
da li je bilo vise floatersa poslije lasika?
kad je ustanovljena ruptura retine, je li odmah radjena laserfotokoagulacija?
sta sada koristite od terapije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Feb 28, 2017 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 7:17 pm
Postovi: 4
mislim da sam omasila temu,.,ali da kazem i pitam,.,pre par dana mi je blago pao kapak desnog oka,.isla sam kod ocnog koji mi je prepisao kapi ,.medjutim mene je to dosta iritiralo sto je tako pao,.,pa sam gledala na gore,.medjutim pogledala sam jace i vise nego sto je trebalo na gore,.i od tada me oko boli kada gledam cak i malo na gore,.boli me citav kapak,.,.kao da mi se i vid malo magli,.,sta sve ne,.zanima me koliki sam haos napravila,.,da li sam istegla neki ocni misic ili sta vec,.,kod lekara cu svakako za 2..3 dana,.,.,ako neko zna nesto da kaze o ovome molila bih odg.,.hvala,.,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Mar 01, 2017 11:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То може да буде вирусна инфекција ока или нерва. Мораш што пре да реагујеш. Тражи да ти ураде анализу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Mar 01, 2017 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 7:17 pm
Postovi: 4
hvala na odg.infekcija nije to je doktor ustanovio pri prvom pregledu,.zakazala sam pregled za petak,.nije moglo pre,..,samo se ja sada plasim da nisam nesto povredila tim jakim gledanjem na gore,,jer sam tada imala osecaj kao da je oko na taj nacin otislo malo u stranu,.,.smesno mozda opisujem ali osecaj je bio takav,.,sada boli kad gledam gore,dole,levo ,desno,.,najvise kad pokusam na gore,.kapak je i dalje u slabom padu,.a oko kada gledam kao da pulsira.,.hvala jos jednom na odg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Mar 01, 2017 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 7:17 pm
Postovi: 4
da napomenem da ostale tegobe sem palog kapka nisam imala dok nisam kao luda pokusavala da gledam na gore,.,posle toga krece muka,i svi gore navedeni simptomi.,.izvinjavam se sto ovako ostavljam dve poruke za redom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Mar 01, 2017 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Претераним гледањем на горе си префорсирала мишиће ока и сада имаш додатни проблемчић. Због тога мислим да је вирус. Да ли ти је лекар сипао какву течност у око?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Mar 01, 2017 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 7:17 pm
Postovi: 4
ne nije.,.samo je obavio pregled i prepisao neke kapi,.,e ja sam dan posle toga sebi zakomplikovala problem,..videcu sta ce reci u petak,.,bas sam se uplasila,.,a kako se resava problem tih misica? hoce li posle toga oko biti kao ranije?,.,hvala punooo na odgovoru,.,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Mar 02, 2017 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па како онда може да зна да није вирус ако није сипао реагенс?! Промени лекара.

Верујем да ће се мишићи нормализовати чим се реши узрок. Иначе против вируса се пије Ацикловир или Зовиракс и ставља се истоимена маст у очи. Мењај лекара. Капак није пао због гена и марсоваца.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Feb 25, 2018 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2018 12:19 am
Postovi: 6
Od pre 2 meseca nakon povrsinskog keratita roznjace koji sam navukao na planini od sunca,vetra,i hladnoce, pojavila su se 3 sitna floatera,nisam puno obracao paznju na njih jel sam bio usreredjen na bol u levom oku koji se javljao i svi oftamolozi su gledali na to kao posledicu keratita.
U medjuvremenu sam imao drasticnu pojavu Floatersa,umnozili su se,kao pregrst pletiva upletenog,kako promenim pogled tako vidim da cela hrpa/masa toga krene.Kada gledam u recimo neonku na zidu i predjem pogledom preko jave se lkao izmaglica preko lampi...
3 razlicite oftamolosme ustanove,3 puta pregledi ocnog dna u preiodu od pre mesec dana a zadnji je radjen pre 3 dana na Svetom Vidu i sve je uredu osim sto u staklastom delu su prisutni opacitati.
Na ovo je nemoguce da se navine covek jel ih ima tako i toliko da nemogu da ih brojim
Uvidjam da se svakom danom menjaju u negativnom smislu.imam ih u oba oka,napominjem da je sa unutranjoscu oka i ocnog dna sve u redu po pregledima 3 oftamologa.
Da li ima novina na polju lecenja ovog (ne)oboljenja kako kazu lekari.
Razmiljam i o radikalnim pristupima resavanju ovog problema,vidim da je Larissa35 to resila tako.
Stanje je bukvalno ne podnosljivo jel mi neprekidno ometeju vid,stalno je tu bukvalno hrpa zamucene tecnosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: