Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa aparatom za samokontrolu
PostPoslato: Ned Feb 19, 2017 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:35 am
Postovi: 9
Poštovani!
Dešava mi se malo neobičan problem prilikom samokontrole šećera.
Naime imam aparat marke Bayer control plus, ovaj crni noviji model i trakice na čijoj kutijici stoji rok upotrebe 03/2017.
Naime problem se sastoji u sledećem.
pre nekoliko dana ujutro izvršio sam merenje pa pošto mi je rezultat bio malo nelogičan, istog trenutka sam se bocnuo u prst druge ruke i naravno sa novom - drugom trakicom izvršio testiranje i prilikom tog merenja pokazao mi je razliku u vrednosti za blizu 1 jedinice što smatram da je nelogično jer je ista krv i razlika u merenju oko 2 minuta.
Pošto sam taj aparat kupio prošle godine otišao sam u apoteku i izložio navedeni oroblem. Ljudi su mi dali takav isti nov aparat samo bez trakica (vidim da ih trenutno dele po apotekama samo bez trakica a na njima ima nalepnica "akcija").
Narednog jutra sa tim novim aparatom sam izvršio test i na displeju mi je očitao vrednost od 6,7. Opet mi je bilo nelogično (očekivao sam nanju vrednost) pa sam odmah potom stavio drugu trakicu i uzeo uzorak krvi sa istog uboda od malo pre i sada mi je očitao vrednost od 5,4. Ne znam o čemu se radi ali da razlika u očitavanju bude 1,3 sa takoreći iste kapi krvi u vremenu od najviše 30 sekundi je nemoguća. U tom bunilu nesvestan cinjenice šta se dešava uzeo sam onaj stari prošlogodišnji aparat a na njemu mi je očitalo 6,1 vrednost takodje sa istog uboda.
Molim upucene da mi objasne u čemu ovde može biti problem da li u aparatima ili u trakicama kojima rok ističe 3/2017 jer ovolike varijacije nisu normalne i po meni nelogične.
Takodje molim za savet i vaše mišljenje o prizminom aparatu ili nekom drugom po vama najpreciznijem, jer ovo po meni nešti ne valja.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa aparatom za samokontrolu
PostPoslato: Pon Feb 20, 2017 9:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А шта мислиш због чега је апарат на "акцији"?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: