Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u prsima i leđima
PostPoslato: Sub Feb 11, 2017 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2016 1:28 pm
Postovi: 3
Dobar dan!
Imam 43 godine.
Unazad 10 dana boli me u prsnom košu, između rebara i u leđima, prvenstveno između lopatica.Probada, pika, boli..
Inače imam problema s vratnom kralježnicom, a ovj torkalani dio me povremeno znao nakratko boliti.
Ovo se sad odužilo. Prepala sam se da je od srca, ali to je isključeno.
RTG kralježnice sam radila 2012, a MR ove godine.Evo nalaza
RTG cervikalne i torakalne kralježnice.(2012)
Analizom svih prikazanih koštanih struktura ne nalazi se patološke koštane pregradnje niti u smislu osteolitičkih promjena, a niti u smislu eventualnih akspanzivnih infiltrata. Mineralizacije prikazanih kostiju djeluje održano uz standardnu lameralnu koštanu strukturu. Ne nalazi se znakova svježe ili stare koštane traume. Ne nalazi se kongenitalnih malformacija. Spinalni kanal je uredne konfiguracije.
u CERVIKALNOM segmentu je fiziološki zavoj kralježnice održan. Korpusi kralježaka su uredni visinom uz početne umjerene degenerativne apozicije duž limbusa pokrovnih ploha, osteohondroze nekih pokrovnih ploha. Kongruentni odnosi u malim i.v. zglobovima uz početne osteoartritičke promjene i početno formiranje unkartroza. I.v. prostori održane širine osim u segmentu C5/C6 koji je sužen - mogući su radikularni konflikti.Masivniji procesus transversusi C7 obostrano - naglašeno desno - eventualnog rtg vidljivog vratnog rebra se ne nalazi što ne isključuje fibroznu formaciju.
U TORAKALNOM segmentu je fiziološki zavoj održan. Spinalni kanal je standardne i primjerene konfiguracije. Korpusi kralježaka su uredni visinom uz degenerativne apozicije duž limbusa pokrovnih ploha te umjerene osteohondroze pokrovnih ploha. U srednjem torakalnom segmentu - od Th 3 do Th 8 - suženja i.v. prostora - mogući radikularni konflikti. Kongruentni odnosi u malim zglobovima uz početni razvoj degenerativnih promjena.
Nalaz (2016)
MR C kralježnice pokazuje uznapredovali degenerativni proces C kralježnice u segmentu C5-C6 i C6-C7 sa prisutnim dorzalnim spondiloftitima s desne strane i vidljivom stenozom desnog lateralnog recesusa.
MR torakalne kraljećnice pokazuje primjereno širok spinalni kanal, urednu koštanu strukturu i uredan kanal TH medule.
Zaključak: Morfološki znaci komp. deg. radikulopatije u nivou C5-C6 i C-C7.

RTG ukazuje na probleme s torakalnom kralježnicom, MR baš i ne. Ništa mi nije jasno.
Inače radim sjedalački posao, nepravilno se držim, u zadnje vrrijeme slabo fizički aktivna
osim toga, sredinom 12. mjeseca sam pala na ledu na trticu, leđima lupila u rizol i dobro se stresla, čak sam nosila Schantzov ovratnik.
Moje je pitanje, može li me tako boliti s obzirom na moje nalaze i posao, neaktivnost..
Taj dan kad me počelo boliti bila sam na MR šake (ganglion) i ležala 20 minuta i totalnom neprirodnom položaju, na trbuhu, glava uzdignuta na nekom jastučiću i okrenuta sa strane, a lijeva ruka iznad glave. Možda je i taj položaj isprovocirao bolove i pikanje?

srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u prsima i leđima
PostPoslato: Uto Feb 14, 2017 11:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прочитај ово http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja, Леђа-2....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: