Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: + i - DIOPTRIJA
PostPoslato: Pet Jan 27, 2017 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 27, 2017 10:08 am
Postovi: 2
Pozdrav,
Pre godinu dana sam bila na sirenje zenica i utvrdjivanje dioptrije u Domu zdravlja, i tako mi je izmerena dioptrija +0, 50. Kada sam otisla po naocare u ocnu kucu, tamo mi je njihov doktor opet merio, i izmerio -0, 50, cilindri. Posto ja nisam videla neku razliku izmedju + i -, a malo prijatnije oku u tom trenutku mi je bio -, uzela sam naocare sa - staklima. Vremenom su pocele da mi smetaju. Juce sam opet otisla u ocnu kucu, i ovaj put je dioptrija bila -0.25 cilindri, na oba oka. Doktorka mi je opet dala da probam i + (sferna) i - (cilindricna), i ja opet ne vidim razliku. Bistriji mi je vid sa naocarima nego bez njih, ali izmedju + i - ne primecujem razliku. (Napominjem da su mi zenice sirili samo u domu zdravlja).
Provodim dosta vremena ispred racunara (takav mi je posao), i primetila sam da mi se vid muti i dosta vremena mi treba da isfokusiram.
Mozete li mi objasniti razliku izmedju + i - dioptrije, i po vasem misljenju, koja je odgovarajuca meni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: + i - DIOPTRIJA
PostPoslato: Pet Jan 27, 2017 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Очигледно ти не треба никаква диоптрија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: + i - DIOPTRIJA
PostPoslato: Sub Jan 28, 2017 2:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Nabavite naocari dioptrije +1 (imate jeftine u apotekama) i koristite za duzi rad za racunarom. To bi trebalo da smanji naprezanje misica zaduzenih za fokusiranje i probleme sa fokusiranjem. Naprotiv, minus dioptrija dodatno opterecuje fokus i simptomi se mogu pogorsati.

Koliko imate godina?

Javite kakva je situacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: + i - DIOPTRIJA
PostPoslato: Sub Jan 28, 2017 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 27, 2017 10:08 am
Postovi: 2
Helenic je napisao:
Nabavite naocari dioptrije +1 (imate jeftine u apotekama) i koristite za duzi rad za racunarom. To bi trebalo da smanji naprezanje misica zaduzenih za fokusiranje i probleme sa fokusiranjem. Naprotiv, minus dioptrija dodatno opterecuje fokus i simptomi se mogu pogorsati.

Koliko imate godina?

Javite kakva je situacija.


Hvala puno na odgovoru!
Imam 26 godina. Bila ponovo na provatnom pregledu, nalaz je astigmatismus mixtus. Dioptrija je +/ - 0,5. I rečeno mi je da koristim naočare u toku rada za računarom. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: + i - DIOPTRIJA
PostPoslato: Sre Feb 01, 2017 12:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Imate normalan vid, ne dozvolite da Vam ga privatni oftalmolozi i optičari unište.

Preporučujem da ne koristite cilindre, niti minus dioptriju. Uzmite plus dioptriju za dugotrajan rad na blizinu. Nošenje plus dioptrije nema za cilj da Vam stvori jasniju sliku, već da smanji opterećenje na mišiće koji su zaduženi za fokusiranje, pa neka Vas to ne buni.

Uostalom, rekli ste da su Vam širene zenice u Domu zdravlja i da su utvrdili plus dioptriju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: