Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Help
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 1:52 pm
Postovi: 4
moj tata je pre neki dan bio na ct abdomena i male karlice. Ja nemam kod sebe taj nalaz ,ali cu ukratko opisati ,mislim da cu uspeti.Pronadjen mu je tumor na bubregu,naravno maligni,velicine 6 x 4 cm.Uvecane limfne zlezde oko njega,najveca 1,6 cm. Ali su pronadjene uvecane ingivinalne zlezde za koje nisu sigurni od cega su. On ima 68 godina,dobro se oseca i dobri su mu svi nalazi,tumor marker mu je povecan na 5 a normalno je do 4. Sve ostalo je u redu,osim sto je on u poslednjih 5-6 meseci imao ceste prolive zbog kojih se nije lecio. Da li oni mogu biti posledica ovog tumora ili ukazuju na nesto drugo,imajuci u vidu da ima uvecane ingivinalne zlezde? Molim vas,ako ima neko ko mi moze odgovoriti,mnogo se brinem. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Help
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 2:20 am
Postovi: 24
Ja samo mogu da ti kazem da znam kako ti je....
pocni da mu menjas ishranu da bi mu inunitet ostao dobar,jer koliko sam ja skapirala to je jako bitno.
Izbaci so i uzmi morsku,secer umesto njega med,crni hleb umesto belog,ili ako imas vremena da mesis neki od integralnog brasna.
Grejfrut i limun sa medom cedis kao sok,sargarepa i cvekla isto sok..
caj od koprive...
prolom voda,ja dinstam piletinu na njoj
Umesto sirceta limun...Sto vise povrca.
Eto to ja radim,nisam strucna uopste,ali sam se malo informisala...
Je l ce ga operisati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Help
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 7:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 1:52 pm
Postovi: 4
danina11 je napisao:
Ja samo mogu da ti kazem da znam kako ti je....
pocni da mu menjas ishranu da bi mu inunitet ostao dobar,jer koliko sam ja skapirala to je jako bitno.
Izbaci so i uzmi morsku,secer umesto njega med,crni hleb umesto belog,ili ako imas vremena da mesis neki od integralnog brasna.
Grejfrut i limun sa medom cedis kao sok,sargarepa i cvekla isto sok..
caj od koprive...
prolom voda,ja dinstam piletinu na njoj
Umesto sirceta limun...Sto vise povrca.
Eto to ja radim,nisam strucna uopste,ali sam se malo informisala...
Je l ce ga operisati?

hoce,ali prvo moraju da utvrde tačan uzrok zasto su mu povecane ingivinalne zlezde. Hvala ti puno na savetima ali ja to sada ne mogu primenjivati dok ne izadje iz bolnice. Ali posle toga obavezno mora menjati nacin ishrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Help
PostPoslato: Pet Jan 27, 2017 11:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Interesantno da o imunitetu ovde nema puno komentara i saveta.
Ja imam jedan veliki problem koji me muči. Obično mi se dešava kontra efekat kad uzimam nešto što popravlja imunitet. Jedino mi je jedan doktor rekao da nije dobro uzimati više stvari za imunitet odjednom, i objasnio da tad imuni sistem zna da reaguje suprotno, i desilo mi se baš tako, ali naiđe mi period recimo kao sada da se lako prehladim, iako se baš jako pazim, vodim računa o ishrani prilično kvalitetno i zdravo se hranim, šetam na svežem vazduhu, malo i vežbam i povremeno odem u banju, saunu, ali ne da mi se otkriti šta bi mi pomagalo. Istina da sam 3 zadnje godine baš bio dobro i prehlada je bila 3 dana svake zime (dobro curio nos i kijavica) i 4. dan već prodje.
E OVE ZIME me prvo Virus ( sa dijarejom) pa nakon toga ukočen vrat i glavobolja, pa ukočena vilica, i uz terapije i masaže se smirilo donekle, sad kijavica i curenje iz nosa jako.
Limunadu pijem već mesec dana bar po 2 čaše, a med i čaj od koprive i aronije sam uzimao pre virusne prehlade, skoro svaki dan. Kad sam se razboleo- onda sam prestao med i aroniju a nastavio sa limunadom, i raznim čajevima.
Ako neko ima sličnih problema neka piše.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Help
PostPoslato: Pet Jan 27, 2017 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само нећеш да узмеш онај домаћи препарат...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: