Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SPORTSKI ULOSCI - POMOC!
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 2:37 am
Postovi: 3
Imam 24 godine i profesionalno se bavim kosarkom. Da bih vam objasnio sta me interesuje napravicu mali uvod.
Naime, pre 3 godine sam imao povredu i operciju diskushernije od koje sam se i vise nego uspesno oporavio i nastavio da se aktivno bavim sportom.
Zatim, cesto sam povredjivao oba zgloba na nogama sto je normalnio za kosarkase i na savet fizioterapeuta svaki put bandaziram zglobove tako da vise nemam problema sa njima.
Imao sam i povredu ahilove tetive koja me je mucila duze vreme ali je uspesno sanirana.
Osim toga nisam imao tezih povreda na svu srecu.
Ovaj uvod sam napravio cisto da znate da nisam bas ceo svoj kosarkaski zivot do sada proveo nepovredjen.
Inace nemam ravne tabane i doktori su mi rekli da imam dobra stopala.
Medjutim imao sam i i dalje imam s vremena na vreme problema sa bolom u pokosnicama sto i nije neka povreda vec prilicno normalno stanje kod ljudi koji dosta skacu i menjaju podlogu (leti imam kondicione treninge napolju na rastresitoj podlozi tj. zemlji, a kosarkaski treninzi su uvek na parketu) i zbog toga me je fizioterapeut savetovao da napravim kosarkaske uloske u rudu po otisku mog stopala (saljem vam njihov izgled na sledecem linku ako ne znate http://www.rudo.co.yu/ULS1.htm). Koristio sam ih nekih godinu dana otprilike i jesu mi smanjili bol, ali nikako ne mogu da se naviknem na njih, pomalo me zuljaju i ne mogu lepo da trcim, skacem i menjam pravac kretanja, ne mogu eksplozivno da reagujem i mnogo mi vise odgovara kada kupim udobnu patiku da je tako nosim.. Jednostavno ne mogu normalno da treniram sa uloscima iz ruda, osecam kao da nosim stikle jer im je peta dosta deblja.. Sa druge strane vecina kosarkasa ih koristi pa sam u velikoj dilemi sta da radim.
Da li smatrate da bi trebalo da koristim specijalne uloske za kosarku ili da se ravnam prema svom osecaju i koristim one koji su mi udobniji?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Klasika, loshi ulosci od koze. Ja zaista ne shvatam kako ljudi ne znaju da je za stopalo bolje da je ispod njega mekano i udobno nego tvrdo.
www.*/viscoped.html (pogledajte ove uloske - imate u BGD u ulici Miloja Djaka 6)

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 2:37 am
Postovi: 3
Da, pogledacu te uloske, nadam se da su dobri. Jel znate da li ih neko koristi i kakvi su mu utisci?
Mene vise zanima da li je bolje koristiti posebne uloske ili su ovi, fabricki, sa patiak ok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Da, ja ih koristim, dodushe ne ove, nego samo za petu, protiv plantarnog fasciitisa. Sta da Vam kazem, mucio sam se 8 meseci, kd sam uzeo uloske u roku od mesec dana tegobe su nestale kao rukom odneshene.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPORTSKI ULOSCI - POMOC!
PostPoslato: Sre Jan 18, 2017 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2017 7:25 pm
Postovi: 3
Ja treniram košarku, imao sam jake bolove u petama. Bolnija je bila desna. U jutarnjim satima nisam mogao da se oslonim na nju sve dok se ne zagreje.
Devojka mi je zakazala manuelni tretman u ordinaciji za stopala kod FON-a. Bio sam dva puta na masaži stopala, pa sam uradio pregled i kupio sportske uloške. Imaju veliki asortiman uložaka, koliko sam shvatio, po sportovima. Bol je bukvalno odmah nestao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPORTSKI ULOSCI - POMOC!
PostPoslato: Sre Jan 18, 2017 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2017 7:25 pm
Postovi: 3
.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPORTSKI ULOSCI - POMOC!
PostPoslato: Pet Jan 20, 2017 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 19, 2017 8:05 pm
Postovi: 1
Kasaji,

Molim za tačnu adresu te ordinacije za stopala kod FON-a?

Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPORTSKI ULOSCI - POMOC!
PostPoslato: Uto Jan 24, 2017 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2017 7:25 pm
Postovi: 3
Bul. Oslobođenja 235. Centar za stopalala Korekt. Nalaze se na Voždovcu.

Evo i adresa sajta http://www.korekt.rs/

Poz.!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: