Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Peckanje na vrhu penisa
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 21, 2009 8:59 pm
Postovi: 8
Pozdrav svima koji ovo citaju.

Procitao sam gomilu pitanja i odgovora, izgooglao sve i svasta o polnim bolestima, ali nisam uspeo da nadjem resenje za problem koji imam, a to je sledece:

Pre nekih mesec dana sam imao sex sa partnerkom bez kondoma.
Nakon 2-3 dana poceo sam da osecam peckanje na samom vrhu penisa (sa unutrasnje strane, tj iz samog kraja mokracnog kanala).
Peckanje je postepeno pocelo da se pojacava i da se 'pojavljuje' u cescim naletima u toku dana.
Pretpostavio sam da je u pitanju neka polna bolest, i pratio ostale vizuelne simptome, ali od svega toga se nista nije pojavilo.
Drugim recima, niti imam iscedak, niti bilo kakve ranice ili bubuljice, niti povecanu telesnu temperaturu, niti bilo kakve bolove u tom predelu. Jednostavno, samo osecam peckanje na vrhu penisa.

Posto peckanje nije prolazilo, otisao sam kod koznog doktora (bilo je i nekih drugih razloga, pa sam iskoristio priliku da to sve spojim u jednu posetu), i doktorka mi je 'kao iz topa' rekla da je potrebno da se uradi bris uretre, da bi se videlo da li su u pitanju neke bakterije ili ne.
Posto ja NE ZELIM da radim bris uretre (vec mi je jednom radjen TOTALNO nepotrebno (da ne pominjem da sam platio to mucenje i ponizavanje)), raspitivao sam se dalje, pa sam saznao da je prisustvo bakterija moguce otkriti i urinokulturom.
Urinokultura je pokazala da 'patogene bakterije nisu izolovane'.

Sve u svemu...nemam nikakvih simptoma polnih bolesti, kao ni bakterija, ali je peckanje i dalje prisutno.

Da li je neko imao VRLO slicnih problema (posto sam na slicne probleme, ali opet i prilicno komplikovanije naisao na forumu), i kako ih je resio?

SVAKI POTENCIJALNI NACIN RESAVANJA PROBLEMA cu uzeti u obzir, te bih Vas zamolio da ne budete lenji i odgovorite na moj post.

Hvala.

p.s.:
Unapred sam zahvalan moderatorima foruma koji ce mi (vec vidim) reci da trebam da odem kod urologa na detaljniji pregled, kao i da se prepustim 'carima' brisa uretre. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peckanje na vrhu penisa
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pre svega urinokultura i bris uretre nisu ista stvar i nisu dijagnostichka procedura koja daje iste rezultate niti se na isti nachin rade analize!


I u pravu ste za odgovor i savet, samo mi nije jasno shto pominjete muchenje i ponizavanje tokom rutinskog brisa koji medicinski tehnichari rade svakodnevno!? Nije prijatno ali stedi vase vreme, zivce i zdravlje!

Ako ste odrasla i svesna osoba i imate taj problem koliko vidim mesecima, zar nije lakse jednostavno odraditi pregled i bris pa da ste mirni posle rezultata? Znate li da odugovlachenjem mozete samo zakomplikovati stvari? Ako ne fizichki onda psihichki :)

Verovatno cete sve ovo shvatiti kao pridiku i popovanje, poshto su svi ljudi osetljivi u poslednje vreme, ali zaista kad stavite sve na papir, mnogo manje nerviranja bi doziveli da ste odmah odradili sto vam je lekar i savetovao! A od chitanja i lutanja po internetumozete samo veci strah i nelagodu da stvorite sami sebi.

Ne pominejte stanje reproduktivnih organa vashe partnerke? Da li ide na redovne preglede i da li je sve u redu kod nje?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peckanje na vrhu penisa
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 8:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 21, 2009 8:59 pm
Postovi: 8
Slazem se ja da urinokultura i bris uretre nisu ista stvar. Stavise, u urinokulturi bi trebale da se pojave i 'mrtve' bakterije koje su izbacene prilikom mokrenja, dok bris uretre prikazuje prisustvo samo 'zivih' bakterija (barem mi je tako doktorka objasnila). Narodski receno, urinokultura bi trebala da prikaze isto a i vise od brisa uretre.

Kako god bilo...problem nemam meseciMA, vec sve ukupno oko 1 (jednog) meseca. Sto se 'mira' tice, upravo na ovom forumu sam procitao vise postova u kojima se ljudi zale da cak i nakon uradjenih brisova i lecenja, i dalje nisu MIRNI po pitanju izlecenosti.
Takodje, to sto medic. tehnicari rade svakodnevno ne znaci da to i ja radim svakodnevno. Moja dosadasnja iskustva govore da vecina tih specijalizovanih doktora nema tacnu predstavu o kojoj bolesti se radi, vec nagadjaju sta bi to moglo da bude. Tacnije, posalju vas da radite razne briseve pa tek ukoliko 'iskoci' neka konkretna bolest, onda krenu i da nagadjaju cime bi mogli da je izlece.

Kako god bilo, Tamaraft-i se zahvaljujem na odgovoru, ali bih zeleo da skrenem paznju slicnim korisnicima da mi odgovori takvog tipa stvaraju omanji 'flood', tj odbijaju druge ljude da daju svoj komentar (koji bih vise zeleo da cujem).

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peckanje na vrhu penisa
PostPoslato: Uto Jan 17, 2017 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 7:49 pm
Postovi: 26
Ja imam potpuno isto ali mi se to javilo bas posle brisa urete. Isao sam u medlab na bris, cisto radi kontrole. Nije nadjeno nista a potom imam to blago peckanje vec 2 meseca, i to samo nekada. Tacno na vrhu sa unutrasnje strane, tj pocetak uretre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peckanje na vrhu penisa
PostPoslato: Sre Jan 18, 2017 11:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Заразили су те.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: