Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Poruka
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Čet Feb 11, 2016 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 5:07 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima :) Vidim da vec neko vreme nema Zlog Doktora, a meni bas sad treba njegovo strucno misljenje, pa postavljam i ja svoj nalaz dabl testa u nadi da cu ga ili prizvati ili prizvati nekoga ko ga menja na ovom forumu :)

Elem, ovako stvari stoje:

https://www.dropbox.com/s/ytc33a404kf6pyb/double%20test%2011-feb-2016%2021-10-20.pdf?dl=0

Ono sto me brine najvise i sto ne mogu ama bas nigde da nadjem na internetu je dosta niska vrednost BhCG-a. Sad vec kriziram od brige, i svaka pomoc je vise nego dobrodosla.

Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Apr 08, 2016 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2016 12:05 pm
Postovi: 1
dobar dan, molim vas za misljenje za rezultate dabl testa. imama 33 godine i ovo mi je trece dete :D . nalazi fb hcg 38,6 ng/ml 1,22 corr.mom, papp a 2,4 mlU/ml 0,67 MOM crl 57,4mm 1.13MoM. ultrazvuk radjen u 12+1 nedelji, a vadjenje krvi u 13+1 nedelji. nasal bone mislim da nije upisano jer u trudnickoj knjizici pise nos +, nisam sigurna da li je to za nosnu kost? biohem.risk+nt 1 :1869 double test 1 :635 age risk 1 :400 trisomy 13/18 +nt <1 :10000. analize radjene u medlabu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Ned Maj 15, 2016 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 2:25 pm
Postovi: 1
Dobar dan, treba mi informacija.
Imam 21 godinu, 16 sam nedelja trudnoce i super se osecam. Double test sam radila u 12 nedelji, test je odlican, sve je super proslo doktorka koja mi je radila test rekla je da je sve odlicno i samo da idem na redovne kontrole kod svog ginekologa.
Mene zanima da li jr moguci neki rizik iako je svaki put sve ok ili ne treba da se plasim?
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Jun 17, 2016 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 1:06 pm
Postovi: 3
Zdravo, meni su danas stigli rezultati dabl testa. Da li neko može da ih protumači i da mi kaže šta dalje..? Fb-hCg 7,2 ng/ml 0,14 Corr.MoM
PAPP-A 0,96 mlU/ml 0,31 Corr.MoM
Crl 48,8 mm
Nurhaliza translucency 1,50 mm
Nasal bone unknown
Gestational age 11+4
Biochem. Risk +NT 1:6932
Double test 1:2116
Age risk 1:780
Trisomy 13/18 + NT 1:72


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pon Jul 11, 2016 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2016 5:20 pm
Postovi: 1
Postovani molim za pomoc, radila sam dabl test 6.jula, tom prilikom dobijam informaciju da je po ultrazvuku sve i vise nego savrseno. I da samo sacekam rezultate biohemijske analize,a doktorka je bila ubedjenja da ce sve biti ok. Imam 29 godina.Rezultati koje dobijam su:
Free Bhcg 96.6 ng/ml 2.18 Corr.mom
Papp 0.978 mlU/ml 0.35 Corr. mom
Crl 56.19 mm 1.08 mom
Nuhalni nabor 1.60
Nosna kost prisutna
Gestational age by crl 12+0
Gestational age on the day of serum taking 12+0
Biohem risk + nt 1:190
Double test > 1:50
Age risk 1:696
Trisomy 13/18 + nt <10000
Doktorka me posle 2 dana poziva saopstava rezultate i govori da dodjem u petak 8.jula da ona ponovo izmeri sve i da im posaljemo da opet preracunaju, drugi put dobijam sledece:
Free Bhcg 96.6 ng/ml 2.18 corr. Mom
Pappa 0.978 mlU/ml 0.35 corr. Mom
Crl 60.4 mm 0.98 mom
Nuhalni nabor 1.56
Nosna kost prisutna
Gestational age by crl 12+2
Gestational age on the day of serum taking 12+0
Biohem risk 1:256
Double test > 1:50
Age risk 1:696
Trisomy 13/18 + nt < 1:10000
Savetuju mi tranility,ili biopsiju horiona ili amnio? Ja sam ubedjena da je sve u redu i ne zelim da mi bilo ko bode stomak jer se plasim igle. Sta vi mislite da bi trebalo da radim? Jako mi je cudno sto je recimo drugi put kada sam bila na merenjima doktorka u svom izvestaju sa uz napisala da je plod 60.4 sto odgovara 12+4 starosti a oni su napisali da je starost ploda 12+2 ima li to neke veze? Takodje sam negde procitala da ste devojci koja je imala nizak papp oko 0.3 savetovali da ide na amnio posebno ako je brzo ostala u drugom stanju? Kakve to ima veze sa zdravljem ploda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Sep 02, 2016 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 02, 2016 12:17 pm
Postovi: 1
Molim doktora za sto brzi odgovor i molim za pomoc u tumacenju rezultata dabl testa
test sam radila u 12+2 nedelji trudnoce, prva mi je trudnoca, nisam imala krvarenja za sada je sve u redu, nije blizanacka trudnoca...
rezultati testa su:
fb-hCG 96.3 ng/ml 2.49 Corr MoM
PaPP-A 4.73 mlU/ml 1.42Corr.MoM
CRL 58.1 mm 1.25 MoM
NT 1.90 mm
Biochem.risk + NT 1:1492
Double test 1:861
Age risc 1:641
Trisomy 13/18 +NT <1:10000
Molim vas da mi date tumacenje rezultata testa mnogo sam nestrpljiva! Hvalaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Sep 23, 2016 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 4:38 pm
Postovi: 3
ralien je napisao:
Postovani,
Rezultati Dabl testa moje supruge su:
Age 35.5, Weight 71kg, Smoking no, diabetes no

fb-hCG 146ng/ml 4.08 Corr. MoM
PAPP-a 3.1 mlU/ml 1.28 Corr. MoM

CRL 57mm
Gestational age by CRL 12+1 (Po datumu zaceca koji pouzdano znamo je 10 punih nedelja i 3 dana ili treci dan 11 nedelje)
NT 1.69mm 1.13 MoM
Nasal bone present

Biochem. risk + NT 1:192 above cut off
Double test 1:73 above cut off
Age risk 1:240
Trisomy 13/18 + NT <1:10000 below cut off

Doktorka nam je rekla da su rezultati losi i savetovala nam genetsko ssavetovaliste. Molim za tumacenje rezultata i Vase misljenje.

Unapred Hvala.


Resih da odgovorim sam sebi, a i drugima koje to interesuje.
Dakle ukupni rezultati su bili losi 1:73 i normalno privatna doktorka nas je oduvala kako ona ne moze dalje da vodi trudnocu i da se javimo u drzavnu instituciju jer kao trebace i zbog porodjaja.
Na sledecem ekspertskom UZ cuveni doktor iz DM kaze da su rezultati testa losi i da preporucuje i on da se radi amnio. Divi nam se i kaze da je to hrabrost odluciti da se ne radi amnio i non stop se ogradjuje od UZ, ono sto on vidi je Ok, u sobi od njega onako kao da odzvanja, abortiraj, abortiraj sada.
Ok, odlazimo u NF i zakazujemo konzilijum lekara za tumacenje testa od tada za neki dan. Dolazimo mi taj dan, guzva u saobracaju, ona trudna izlazi sa prvim detetom, koje je tada imalo godinu i po dana, vristi nece da udje, ja jurim parking oko NF-a, haos. Posle malo cekanja, dolazimo na red. Ulazimo unutra, njih pet ceka, izvolite kazu. Ova mala krece da trci po toj sobi, ja sa deset torbi na meni, kao da sam krenuo na Kilimandzaro, pokusavam da je umirim, al oces, ona place, galami i u jednom trenutku mi se istrgne iz ruku i udari glavom o lavabo i normalno dreka. Za to vreme zena odgovara na tamo neka pitanja. Uglavnom kazu da je rezultat los, zakasinili smo za tripl, ali nam doktorka ipak daje da radimo. Predlaze amniocentezu, medjutim moja zena to ne zeli da radi i mi doktorki saopstavamo da ce ona roditi dete bez obzira na sve.
Pre toga sam ja malo istrazivao kako se radi taj dabl test i na osnovu cega se odredjuje sve to sto se odredjuje. Uglavnom moj zakljucak je bio da je to jedan statisticki test koji odredjuje samo verovatnocu da ce se nesto desiti. Naime ako je odnos 1:73, u nasem slucaju, to znaci da ce jedna od 73 zena koje imaju iste karakteristike po testu da rodi dete sa anomalijom. Ako je odnos 1:100000, to znaci da ce jedna od 100.000 zena da rodi dete sa anomalijom. Sta to vama znaci 1:5, 1:100, 1:500000, vi uvek mozete da budete ta jedna. Postavljena je neka granica od 1:250 iznad koje se smatra da je mala VEROVATNOCA dogadjaja, a ispod toga velika.
Pitam ja doktorku, pre nego sto smo izasli, da li to znaci da ako neka trudnica ima dabl test sa rezultatom od 1:15(los dabl) moze da rodi zdravo dete; a druga koja ima rezultat 1:10000(dobar dabl) moze da rodi dete sa anomalijom, ona kaze da tako je. Pitam je opet, pa to znaci da svaka trudnica treba da radi amniocentezu(ili neku drugu proceduru) da bi sa sigurnoscu znala. Opet kaze da tako je, ali nasa drzava nije Britanija i nema para da finansira sve procedure. Nego je eto izabrano da ko ima ispod 1:250 predlaze mu se da radi dalje invazivne procedure.
Kazem ja, moja logika mi govori da je onda besmisleno donositi bilo kakve zakljucke na osnovu rezultata dabl testa. Opet je odgovor potvrdan. Hvala kazem i odlazimo.
Uradismo i taj tripl(ista prica kao i za dabl), sada je rezultata bio bolji i doktorka je malo zivnula. Mislim u sebi ova i dalje veruje u te testove. Zamumuljeno kaze kako treba da idemo kod druge doktorke jer ona radi samo sa trudnicama koje ce roditi zdravu decu, jer je ona radil tamo negde gde iz religijskih razloga ne rade abortus i tamo se naslusala svega. Kako roditelji prvo nece da rade nikakve invazivne procedure, a posle porodjaja nece dete. Ja u blagom soku :o Ok kazemo, ako uradimo NIFTY i donesemo rezultate jel mozete da pogledate. I uradismo i taj test, cena 650e. Cekaju se rezultati valjda dve nedelje, za to vreme mi ono napeti, zena se nervira. Kazem joj ma pusti sve to samo nas nerviraju vec tri meseca niko da se obraduje trudnoci, baci sve, kada se budes poradjala idemo u bolnicu i to je to. Stizu i rezultati, sve Ok.
Sve u svemu, za neki dan nase devojce puni godinu dana, zdrava i prava devojcica.
Doktori su samo plasili i negativisali sve, niko od njih da bude podrska samo gledaju sebe i svoje karijere i to politicke. Znaju oni nesto ali izgleda nedovoljno da bi imali jedan prijatan i korektan odnos sa trudnicama.
Sustina ovoga je, batalite taj dabl test i uzivajte u trudnoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Čet Sep 29, 2016 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2016 8:34 pm
Postovi: 3
cao svima, nova sam ovde i treba mi neki savet. dosta sam citala na ovom i drugim forumima ali nikako da nadjem konkretan odgovor... ja sam trenutno 19+4 nedelja trudnoce. dabl test sam radila u 12+1 i receno mi je da nazovem za rezultate, nazvala sam, i rekli su mi u redu su, mozete ih podici na kontroli. tako je i bilo, dr je potvrdio tada da su u redu. da napomenem da sam pre toga lezala 10ak dana zbog hematoma, i primala progesteron injekcije, a utrogestan i dalje pijem :/ nego, na zadnjem uz, pre nekoliko dana, dr je video cistu na jednoj strani mozga. 10mmx5mm. rekao mi je da se to obicno povuce, i na pitanje mog muza da li ima neke posledice po bebu, rekao je, ako se povuce, nema. zakazao mi je kontrolu za 4 nedelje i ako se do tada ne povuce da mi da uput za ekspertski uz. premrla sam. ali odlucih da uradim taj uz odmah zbog straha od down sy. dao mi je uput i sad cekam poziv kada ce me primiti. znaci opet cekanje. u medjuvremenu se desila jos jedna moja sumnja, dok sam listala dokumentaciju koju treba da posaljem za ekspertski uz, nadjem taj papir od dabl testa na kome pise nasal bone unknown. dr mi nikad nista o tome nije rekao ni pomenuo, a od dabla sam imala nekoliko kontrolnih uz. sada me to brine, udruzeno sa ovom cistom. :( hvala vam unapred na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Sep 30, 2016 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 1:06 pm
Postovi: 3
Zdravo, evo i mojih utisaka... rezultat nije bio dobar-tj. Ova trizomija 13,ali sam potom išla na ekspertni ultrazvuk i radila kvadripl test... I evo me trenutno u 7 mesecu, beba za sad odlično napreduje. Dabl test je samo statistika i pošto sam se puno raspitivala jer sam baš bila uplašena-naletela sam na puno sličnih slučajeva gde je ženama dabl loš, pa su radile i amniosintezu i sve je bilo u najboljem redu. Ne treba zanemariti loš rezultat, ali nikako ne treba ni shvatiti zdravo za gotovo običan statistički proračun. Bez namere da nekog prozivam-pored amniosinteze postoje i drugi neinvazivni preskupi testovi koji su sada izuzetno popularni... Tako da sam primetila da većina ginekologa iste preporučuje posle loših rezultata dabl testa, a cena im je zaista strašna...oko 800e,pouzdanost kažu velika, ali opet zavisi od roditelja za šta se u datom trenutku odluče. Pozdrav i srećno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Sep 30, 2016 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2016 8:34 pm
Postovi: 3
pozz, znaci ono sto je i tebi pisalo za nosnu kost unknown, nije nista znacilo? meni si rekli za dabl da je u redu, pa zato nisam dalje ni trazila, niti razmisljala o tome, dok se nije pojavila ta cista na mozgu, i dr me pitao za dabl.. radicu ekspertni uz, ali ne znam kada, jer cekam da me zovu :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Sep 30, 2016 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 1:06 pm
Postovi: 3
Na svim sledećim pregledima, nosna kost je viđena. Moj dr kaže da je moguće da se neki parametri nisu poklapaju, jer i sad mi je beba napredniji po ultrazvuku nego što je po nedeljama trudnoće po zadnjoj menstruaciji.... Ne znam šta da kažem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pet Sep 30, 2016 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2016 8:34 pm
Postovi: 3
pa ja i ne znam da li je mojoj bebi vidjena, ako sam radila taj dabl u 12 nedelji a sad sam 20.
nisam ni obracala paznju na to kad su mi rekli da su rezultati dobri, do sada.. 23eg sam bila na kontroli kad su videli tu cistu na mozgu...i sad cekam za ekspertski. ti si pitala posle da li je vidjena? koje im je objasnjenje bilo za to unknown, da je tada nisu videli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Uto Nov 08, 2016 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 7:14 pm
Postovi: 1
http://pictub.club/image/HpDW1/
Da li je ovaj dabl test uredu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Čet Jan 12, 2017 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2017 12:35 pm
Postovi: 1
Da li moze neko da mi kaze iskustvo ko je imao slican rezultati
Fb-hCG 13,7 Mom corr. 0,31
PAPP-A 0,688 Mom corr 0,30
Trisomy 13/18 1:634
Moram da napomenem da je na uz pregledu sve uredu, beba izgleda normalno tada sam bila 11+5 nedelja trudnoce! Ja sam u katastrofalnom stanju, taj test mi je unistijo svaku mogucu radost sto donosi trudnoca! Imam jos dvoje zdrave divne decice, prema kojima pristupam bezvoljno! Oni to oset, ali ja jednostavno ne mogu da pobedim to u sta me je ovaj test pretvorio! Zakazana mi je AC 24 januara, i jos cekam 3 nedelje rezultat! Moze li me neko utestiti, reci bilo sta da mi olaksa, jer sam totalno unistena! :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DABL TEST
PostPoslato: Pon Mar 02, 2020 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2020 2:49 pm
Postovi: 1
Poštovanje,
Malo sam uplašena, molim za pomoć oko tumačenja dabl testa:
Gastaciona starost : 12+5
Free BhCG : 1.7 MoM
PAPP-a : 2.46 MoM
NT: 2,4 mm - 1.5 MoM
Kilaža : 68 kg
Nosna kost prisutna
Rizik od Dauna : 1:719
Rizik na godine : 1: 314
Rizik Edwards i Patau : 1:100000

Meni se čini da je PAPP-a malo uvećan, pa sam se istraumirala :-(
Inače uzimam fraxiparin 0.3 zbog trombofilije od 7 nedelje, ne znam da li to ima neke veze.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: