Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mogućnost infekcije HIV-om? Molim za brz odgovor
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2017 1:23 am
Postovi: 2
Pozdrav. Molim za pomoć u vidu saveta kako bih rešio svoju dilemu, jer sam trenutno mnogo zabrinut.
Pre nekoliko sati sam imao zaštićen seks (koristio sam nekoliko prezervativa u više navrata) sa dve devojke za koje sumnjam da su hiv pozitivne i imaju dosta partnera. Ne plaši me mogućnost da sam se zarazio putem polnog odnosa jer sam koristio zaštitu.
Ono što me brine je sledeće: tokom odnosa sam sedeo na kauču, odnosno na peškiru za koji nisam siguran koliko je bio čist (i da li je na sebi imao tragove telesnih tečnosti zaraženih osoba) a ja inače patim od hemoroida, pri čemu sam ih povredio otprilike 2 sata ranije prilikom odlaska u wc (nakon brisanja su počeli da krvare).
Tokom sedenja na peškiru sam osetio kako mi se hemoroidi (koji se još uvek nisu skroz uvukli) taru o peškir (tada nisu prokrvarili), ali su me još uvek peckali (2 sata nakon što sam imao stolicu). Pre par meseci mi je hirurg konstatovao hemoroide četvrtog stepena, koji nisu za operaciju.
Ono što me zapravo brine je da li je moguće i kolike su šanse da sam se zarazio hivom sedeći na tom (prljavom, moguće zaraženom peškiru koji je došao u kontakt sa mojim povređenim hemoroidima) putem ranica koje su bile relativno sveže na mojim hemoroidima? Napominjem još jednom da nisam krvario od stolice, dakle 2 sata pre sedenja na peškiru. Napomenuo bih i da sam peškir NIJE bio mokar, niti je na sebi imao tragova krvi, ali me plaši mogućnost da je ranije neka od zaraženih osoba na njemu ostavila tragove svojih telesnih tečnosti.
MOLIM VAS da mi odgovori neko stručan, jer me ova situacija ozbiljno plaši i brine. Hvala puno unapred.

P.S. izvinjavam se za dupliranje jer sam ovo pitanje već postavio u okviru druge teme, ali sam ponovio ovde jer moj prvi post ima grešku (sati umesto dani) koja je sada korigovana a nisam ni siguran da li je tema u kojoj sam napisao post i dalje "živa".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogućnost infekcije HIV-om? Molim za brz odgovor
PostPoslato: Sub Jan 07, 2017 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Iskreno..cisto sumnjam.Koliko sam ja informisana,virus Hiv-a ne opstaje dugo u spoljnim uslovima.Dakle na tom peskiru ne bi se mogao zadrzati sem ako direktno nije zarasena telesna tecnost ili krv dosla u dodir sa tvojom ranicom.Nie bitno da li si ti krvario iz hemoroida.Nego je bitno imas li ranicu..ulaz za virus.Ako kazes da je peskir cist (nekoriscen) bez tragova sveze krvi i sveze telesne tecnosti..ja mislim da prenos nije moguc.Prenos hiv-a.Ali drugih virusa i polnih bolesti je moguc na taj nacin.Nedovoljno sterilan peskir..ulazna ranica tvoja za virus il bakteriju...pod uslovom naravno da su doticne zarazene ,moguc je prenos.Ali ne hiv -a vec ostalih polno prenosivih virusa i bakterija.Sacekaj misljenje strucnog lica ipak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mogućnost infekcije HIV-om? Molim za brz odgovor
PostPoslato: Čet Mar 23, 2017 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2017 8:45 am
Postovi: 2
It is more readable to understand.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: