Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cervicitis
PostPoslato: Sub Maj 28, 2005 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Najpre da dam osnovne podatke. 75. godište, nisam rađala do sada, nisam ni pokušavala.

Da ne bih smišljala toplu vodu najpre ću iskopirati već postavljeno pitanje i dijagnozu od pre 2 meseca. Pitanje se odnosilo na upotrebu irigatora, no evo:

"Hmmm, je l' mogu ja da se nadovežem pitanjem?

Malo me iznenadila ova konstatacija da je uglavnom izbačen.
Ja ranije za isti nisam ni znala, no pre par meseci mi je na redovnom gyn pregledu prepisana terapija 2x1, 7 dana Betadine vaginalete i pre upotrebe njih ispiranje uz pomoć irigatora Tantum Rosom.

Kako samu dijagnozu ne razumem, samo pretpostavljam šta se na šta odnosi, napisaću je u celini:

Sekret: masa leukocita, corinebacterea vaginalis
Koposkopija: fiae, mozaik, hyperemia pvu
TVUS: homogena ehostruktura, ravna površina, Adnexa ov.dx 29x20x19, ov.s 32x29x26 raznovrsni folikuli. C.Douglasi prazan
TAUS: nema uvećanih limfnih žlezdi
Dijagnoza: Zapaljenje grlića materice, akutno zapaljenje stidnice

Nakon terapije (umesto Betadine vag koristila sam zamenu Povidon vag) i menstrualnog ciklusa odlazim na kontrolu (naravno, unezverena zbog pomenutog mozaika o kom sam na netu pronalazila najcrnje prognoze, po jednoj sam već trebala biti mrtva ), ujedno stižu i rezultati Papa testa II.3, corinebacteriae vag, Cand.albicans.
Sada je TVUS: Adnexa b.o.
Uredan nalaz.

Ipak, predložena mi je kontola za 5-6 meseci i korišćenje Tantum Rose, dakle ispiranje pomoću irigatora 3 dana nakon svake menstruacije.
Takođe, rečeno mi je da "odradim" još jednu turu Betadina uz već pomenuto ispiranje.

Napokon, moje pitanje je:
Da li ovo ispiranje može loše da utiče na floru ili je kod mene neophodno?"


Zbog neprijatne toplote, da to tako opišem, u donjem delu stomaka, juče sam otišla na nepredviđeni pregled kod ginekologa. Malo je reći da sam u panici.

Ovog puta zaključci sa pregleda su sledeći:

- Klinički pregled: Erytthropl.pvu.Uterus u AVF, norm veličine, čvrst, gladak, mobilan, adnexa neupadljiva, neosetljiva.
- Sekret: mešovita bakterijska flora, masa leukocita
- kolposkopija: na zadnjoj usni PVU-mozaik-FIAE-pro HP verificatio
-TVUS: uterus inhomogene ehostrukture, ravne površine sa subseroznim edemom duž čitavog corpusa. Endometrium II faza mc ravan 21mm.
Adnexa: ov. dx 30x20x19; ov.s: 31x28x22, sa više fol 2-8 mm. Cavum douglasi prazan.
- TAUS: Duž vasa laliaca, vene cave inf, aorte abdominalis nema uvećanih limf.žlezda.

Dijagnoza: Erythroplakia portionis vaginalis uteri SUSP.PVU.SUSP
Cervicitis chr.Exacerbata
Zapaljenje grlića materice

Terapija: Panklav 625 mg 3x1 + Klion (Orvagil) 3x250 mg zajedno 7 dana oralno,
lokalno ispiranje Tantum rosa rastvorom pomoću irigatora pre stavljanja Macmiror complex 2x1 do očekivane menstruacije i nakon dok se ne potroši kutija (ukupno 6 dana)
po završetku 7-modnevne oralne terapije nastaviti Hemomycin 2x250 mg 3 dana

Kontrola nakon terapije i mensesa i po potrebi HP verifikacija.

Ono što mene zanima je sledeće:
po terapiji zaključujem da je moje stanje prilično ozbiljno, da ga najblaže tako nazovem, međutim zbunjuje me druga stvar.
I kod prvog (redovnog) pregleda od pre dva meseca ustanovljeno je da postoji zapaljenje i mozaik. Kako je moguće da se nakon izlečenja (zalečenja?) i urednog nalaza nakon terapije ovako ozbiljno stanje tako brzo ponovi?


Pošto po prirodi jesam pomalo paničar, bar što se zdravlja tiče, bilo bi mi lakše kada biste mi rekli nešto vezano za ovakve upale (i zbog čega se pojavljuje pomenuti mozaik), da li je ovako velika doza antibiotika garant izlečenja? Zapravo, interesuje me i da li je uobičajeno najpre pokušati povidon vaginaletama izlečiti ovakvo stanje, pre nego što se pređe na antibiotike (kao u mom slučaju)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 01, 2005 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
pleaaaaase, mišljenje :-(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervicitis
PostPoslato: Pet Dec 23, 2016 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2016 1:12 pm
Postovi: 1
Dobar dan.
Naime, iz nekih sigurnosnoh i preventivnih razloga želim da postavim pitanje u vezi sa cervicitisom. Već dugo sam u vezi sa svojom verenicom, i koju želim da oženim jednog dana.
Ona je po zanimanju stjuardesa, i svako može već sad da je osudi zašto ja ovo pišem i šta je moglo/može da se desi.
Počinje sve tako što smo oboje prilikom odnosa primetili da se ona pomalo oseća, dole. Pa je ona otišla kod ginekologa, posle recimo 2-3 nedelje, privatno da ne čeka sa tim, jer nam je zdravlje naravno najbitnije. I ginekolog je dao meni neke tablete koje sam ja ako se ne varam trebao da pijem jednom dnevno 7 dana. A njoj je ustanovljen cervicitis, za koji ja naravno nikada do tad nisam čuo. E sad, meni je to sve postalo sumnjivo jer je ginekolog rekao da je najverovatnije ona dobila to od aviona i javnih toaleta. Mi jesmo ponekad imali odnose sa kondomom, durex samo, ali ne znam da li ima taj lateks ili ne, jer sam posle pročitao da ta iritacija i smrad može da se prouzpokuje lateksom. Štaviše, meni su se još dodatno sumnje stvorile da me je prevarila i da je sve od toga nastalo.
Da li neko može da mi kaže da li je to tačno da se može dobiti cervicitis od javnih toaleta(ili je to ginekolog u dogovoru sa njom odlučio da mi plasiraju takvu priču, samo da bi se zataškalo eventualno neverstvo?), ili je moguće da je kondom ili čak i ja da sam nekako preneo to njoj?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervicitis
PostPoslato: Pet Dec 23, 2016 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако јој не верујеш онда се боље одмах разиђите пре него што почнете да се хватате за вратове.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: