Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cista jajnika
PostPoslato: Sre Nov 30, 2016 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2015 2:22 pm
Postovi: 1
E ovako, unapred hvala na odgovoru, da predjemo na stvar, moja majka je uradila UZ, dijagnostikovana je cista na jajniku, koju su naglasili i posle pitanja da li ima neke tegobe ona je rekla bol u ledjima i trbuhu sa vremena na vreme kao osecaj neprijatnosti, medjutim njoj je dijagnostikovan pesak u bubregu samo par dana pre ovog pregleda, ona je to zaboravila da naglasi a doktorka koja je uradila prethodni pregled i ona ju je poslala "za svaki slucaj" da odradi ginekoloski UZ, je rekla da je bol u ledjima gotovo sigurno od peska i da njoj ceo proces traje dugo, sad dijagnoza sa UZ pise: "cystis ovarii l sin et non specificata Tu ovarii l sin" i dobila je uput da odradi 3 tumor markera, inace ona nije imala nikakve poremecaje u ciklusu, krvarenja van ciklusa i slicno, levu jajnik je 49x32, mene interesuje sta znaci to Tu u dijagnozi da li je to odvojeno od ciste ili je Tu kao uvecanje na jajniku prouzrokovano cistom ili nesto trece, i da li je praksa da se svaka cista posalje na tumor markere ili je ovo nesto za brigu, inace nisu joj naglasili nista osim ciste, a da sumnjaju na nesto drugo verujem da bi joj dali do znanja. Interesuje me vase misljenje pojedoh se od brige.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: