Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Artroza Kolena i Koksartroza - Kako Ih Leciti ?
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 5:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Zanimaju me vasa misljenja o tome kako izleciti artrozu - tj degenerativna oboljenja raznih zglobova (kod mene je to artroza kolena - gonoartroza, zatim artroza kuka - Koksartroza + nesto sa kicmom ali ne znam kako se zove :) lumb..nesto.

Ja imam od 18-te godine gonoartrozu i artrozu patele.Sada imam 24 godine.Ali sada (pre jedno 2 meseca) sam bar resio problem sa bolom - a mozda za par godina budem i kompletno resio problem ako bude srece.
Ali mozda i ne pa zato zelim da cujem sto vise alternativa koje mogu pomoci u lecenje artroze jer je kao neizleciva ali valjda nije bas tako ...

Mada sam se ja povredio ... na kosarci ali je svejedno ima jos uzroka za to.

1)genetski faktor
2)krvna grupa. (to je uvek 0-ta krvna grupa)

Svejedno probao sam jako puno stvari - tj probao sam skoro sve lekove koje postoje i znam da neki od njih deluju i to jako dobro.

Ali bitnije je ponekada kako koristiti nego sta koristiti. Redovno sam uzimao (600 mg glukozamina +400 mg hondroitina) i 1000 mg vitamina c kao i 500 mg MSM (metil-sulfonil - metan).
Bitno je koristiti sve to.

Ali je jos bitnije je da nekon ne znam tacno koliko al meni je pomagalo posle 1+h nakon uzimanja leka.
Zasto?
Zato sto se hrskavica hrani na specifican nacin i nema krvotok hrani se tako sto se tecnost utisne iz zglobne pukotine u hrskavicu prilikom kretanja. Zato je neophodno hodanje znaci najbolje u trenutku kada je koncentracija tih lekova maksimalna u zglobnoj pukotini.

Bilo bi jako korisno kada bi neko znao ovu informaciju - jer je to najefektivniji nacin da se nahrani hrskavica.porobaci da saznam danas?

Odnedavno sam poceo da se lecim sa magnetima kod Dr.Dusanke Mandic.
Lecenjeartroza.com U principu cim sam stavio te magnete bol je prestao.Nosim ih vec oko 2 meseca ...

Sada imam bol samo kada je lose vreme tj naprimer sada kada se sprema kisa - sa druge strane to je bas dobra osobina. Uvek mogu da se zaposlim kao prognosticar ...

Nisam primetio regeneraciju hrskavice ali ono sto je sigurno je da je bol nestao i meni je to dosta.Sledeci korak bi trebao da bude jos nekih lekova ili improvizacija neka.

Btw da li je neko koristio hijaluronsku kiselinu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
zoksula, ne verujem da si svestan šta si rekao kada si napisao "Ja imam od 18-te godine gonoartrozu i artrozu patele." ?!

To su strašne dijagnoze za tvoje godine i najpre bi trebalo da se odredi njihov stepen, a naročito uzroci koji su do toga doveli.

Jesi li merio debljinu hrskavice i ako jesi, kolika je?

Takođe, previše lako si rekao "rešio sam problem sa bolom", jer je to u slučaju da su te dijagnoze tačne - nemoguće. Dakle, one srećom nisu sasvim tačne.

Međutim, ako si koristio nešto (vidim da jesi), napiši detaljnije šta si sve i kako koristio i kada ti je poboljšanje nastalo i posle čega.

Genetski faktor u tvojim godinama nema značaja a ovo za krvnu grupu naročito nema veze sa istinom, tako da su te zablude dodatni razlog da se precizno ispita kakvo je tvoje stanje zapravo i koji je uzrok koji je do toga doveo.

Kažeš da si probao "sve" lekove? :)

Kladim se da nisi, ali za ono što si probao reci detaljnije kako deluje.

btw, za C-vitamin je nedvosmisleno utvrđeno da negativno deluje na hrskavicu, iako se decenijama mislilo upravo suprotno i zbog toga sam ga i ja ranije pio.

Reci detaljnije o tim magnetima, kako se koriste i kakav efekat daju, samo gledaj da nije u pitanju PLACEBO efekat (verujem da znaš šta to znači).

Za hijaluronsku kiselinu sam ti odgovorio u drugoj temi, evo dodaću i da ona ima više oblika koji se razlikuju po načinu upotrebe i stepenu resorpcije.

Naravno, koristio sam sve njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 3:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
zoksula, ne verujem da si svestan šta si rekao kada si napisao "Ja imam od 18-te godine gonoartrozu i artrozu patele." ?!

To su strašne dijagnoze za tvoje godine i najpre bi trebalo da se odredi njihov stepen, a naročito uzroci koji su do toga doveli.

Jesi li merio debljinu hrskavice i ako jesi, kolika je?

Takođe, previše lako si rekao "rešio sam problem sa bolom", jer je to u slučaju da su te dijagnoze tačne - nemoguće. Dakle, one srećom nisu sasvim tačne.

Međutim, ako si koristio nešto (vidim da jesi), napiši detaljnije šta si sve i kako koristio i kada ti je poboljšanje nastalo i posle čega.

Genetski faktor u tvojim godinama nema značaja a ovo za krvnu grupu naročito nema veze sa istinom, tako da su te zablude dodatni razlog da se precizno ispita kakvo je tvoje stanje zapravo i koji je uzrok koji je do toga doveo.

Kažeš da si probao "sve" lekove? :)

Kladim se da nisi, ali za ono što si probao reci detaljnije kako deluje.

btw, za C-vitamin je nedvosmisleno utvrđeno da negativno deluje na hrskavicu, iako se decenijama mislilo upravo suprotno i zbog toga sam ga i ja ranije pio.

Reci detaljnije o tim magnetima, kako se koriste i kakav efekat daju, samo gledaj da nije u pitanju PLACEBO efekat (verujem da znaš šta to znači).

Za hijaluronsku kiselinu sam ti odgovorio u drugoj temi, evo dodaću i da ona ima više oblika koji se razlikuju po načinu upotrebe i stepenu resorpcije.

Naravno, koristio sam sve njih.


Pa ja takodje ne znam nikoga ko je igrao odbojku ko ja. Sa odrazom ko crnac preko metar. :) Onda je hrskavica pukla pod opterecenjem i poceli su ti problemi. Treba da je i genetski ... al nema pojma kad pukne krskavica to verovatno odmah postaje hronicno jer se sve vise nestaje.
Moje babe i dede (i teca) imaju takve probleme sa kolenima.Veoma je verovatno da jeste genetski jer imam jos par takvih primera.


Da bio sam i na nekim operacijama pa su videli i iznutra to ali kod mene je u pocetnom stadijumu ... mada vec solidni skripi. Takodje bio sam kod puno doktora i da to je 100% sigurna dijagnoza.

Nisam radio studiju za krvne grupe, ali to je manje vise opste poznato stvar bar sam tako mislio.
Svejedno znam 3 osobe (ukljucujuci mene) koje su 0-ta krvna grupa i imaju te probleme a to je tesko koincidencija.

Jesi li ti 100% siguran za to.Meni je drug farmaceut reko da je 100% sigurno da je dobar jednostavno zato sto ubrzava pravljenje kolagena.
Imas link za to ?


Npr koja je tvoja krvna grupa ? :) (mada pretpostavljam da uvek ima malo izuzetaka).

Gore sam opisao kombinaciju.
Glukozamin+hondroitin+MSM +vitamin C.

Nose se na nozi - non-stop ima 20-tak malih magnetica je li koji obrazuju magnetno polje solidne jacine i dubine.

Verujem da nije plecebo - npr 20 minuta nakon sto ih skinem opet pocinje da boli.

Svejedno ne pomaze svima - ali pomaze tih 70%. Mislio sam da je ta studija mozda i lazna ali nije sigurno jer su cak i dobili od ministarstva zdravlja (ili su u procesu dobijanja) toga kao redovna medicinska terapija.
A i jesu pouzdani jako ..

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Za vitamin C pitaš?

Evo samo jednog linka, a ima ih dosta

http://www.foodnavigator.com/Science-Nu ... scientists

Čini mi se da si opet isuviše lako rekao da ti je hrskavica "pukla", daj malo detalja o tome šta se zapravo desilo.

Pojasni koje su to operacije (artroskopija, jel da?), koji je stepen oštećenja bio utvrđen i na kojim delovima kolena?

To što baba i deda imaju artrozu nema veze sa tobom, ti si isuviše mlad za tako nešto, takođe ni krvna grupa nema veze sa tim. Moja krvna grupa je potpuno obrnuta, AB.

Opiši detaljnije kako te boli i šta se desi kada staviš magnete, kako ide to smanjenje bola?

Da li magnete možeš da nosiš i na drugim zglobovima (ramenima, skočnom), na kuku pretpostavljam da ne možeš?

I poslednje, ne i najmanje bitno: da li si nekada koristio Ciprocinal, Visiren i slične antibiotike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 3:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
Za vitamin C pitaš?

Evo samo jednog linka, a ima ih dosta

http://www.foodnavigator.com/Science-Nu ... scientists

Čini mi se da si opet isuviše lako rekao da ti je hrskavica "pukla", daj malo detalja o tome šta se zapravo desilo.

Pojasni koje su to operacije (artroskopija, jel da?), koji je stepen oštećenja bio utvrđen i na kojim delovima kolena?

To što baba i deda imaju artrozu nema veze sa tobom, ti si isuviše mlad za tako nešto, takođe ni krvna grupa nema veze sa tim. Moja krvna grupa je potpuno obrnuta, AB.

Opiši detaljnije kako te boli i šta se desi kada staviš magnete, kako ide to smanjenje bola?

Da li magnete možeš da nosiš i na drugim zglobovima (ramenima, skočnom), na kuku pretpostavljam da ne možeš?

I poslednje, ne i najmanje bitno: da li si nekada koristio Ciprocinal, Visiren i slične antibiotike?


Ti bas puno pitas ....
Ajd posto i mene zenima reci mi koliko je tvoje ostecenje - takodje kako meris deboljinu krskavice (gde i koliko kosta?) i koliko dugo bolujes od toga.

Pukla je tj ostetila se zbog skakanja i zbog toga sto se casica pomerila napolje pa je malo zaorala po hrskavici.Radili su mi lateralni riliz .

Ma nisu lekari toliko precizni - nisu rekli stepen,rekli su samo da je ostecena - hondromalacija ali je i gonoartroza i artoza patele.

Imao sam hronicni bol - tj stalni.Tako da samo morao (a i sada moram uprkos magnetima - boli ako mnogo savijam kolena) da drzim kolena ispravljena (npr negde do 30% savijanja je max da ne boli mnogo).

Ali me je bolelo solidno - podnosljivo ali non-stop sto se bilo jos jace kada pada kisa. Sada me boli samo kada nema kise.

Evo to primer lecenja gonoartroze:

http://madumagnet.com/prikazi/kolena.htm#p3


Magneti mogu svuda da se nose ... ali je za kuk najskuplje jer je je li duboko pa treba vise magneta da se pokrijue citava zona ( negde 50% skuplje)

Za te antibiotike nikada ni sam ni cuo. Brufen i tekve stavari ostecuju krskavicu pa ih nisam nikada koristio.
Zasto je to bitno?

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Nije da puno pitam, nego sam po prirodi precizan, a i nevolja me naterala na to.

Međutim, bez obzira na tvoje bombastiče postove i lične dijagnoze, ti, srećom po tebe - nemaš artrozu kolena.

Imaš, tačnije imao si, malo jaču hondramalaciju patele zbog većeg opterećenja i lateralne presije. Zato je je i urađen lateralni liliz i sad je sve ok. Uživaj.

A o magnetima ću se detaljnije raspitati. Bilo bi lepo kada bi i ti napisao ovo što sam te već pitao. Dakle:

Kako te bolelo pre njih, šta se dešava sa bolom kada staviš magnete, a šta se dešava kada ih skineš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
Nije da puno pitam, nego sam po prirodi precizan, a i nevolja me naterala na to.

Međutim, bez obzira na tvoje bombastiče postove i lične dijagnoze, ti, srećom po tebe - nemaš artrozu kolena.

Imaš, tačnije imao si, malo jaču hondramalaciju patele zbog većeg opterećenja i lateralne presije. Zato je je i urađen lateralni liliz i sad je sve ok. Uživaj.

A o magnetima ću se detaljnije raspitati. Bilo bi lepo kada bi i ti napisao ovo što sam te već pitao. Dakle:

Kako te bolelo pre njih, šta se dešava sa bolom kada staviš magnete, a šta se dešava kada ih skineš?


Pa ako imam samo to onda ne bi trebalo da me boli zar ne?
Sto nije slucaj posto ne mogu da izdrzim vise od pola sata sa savijenim nogame.

Imam 4 lekarska izvestaja koji tvrde da imam gonoartrozu. Nemam obicaj da dajem self-dijagnoze osim ako se bas razumem.

A druga stvar - kolena mi i dalje skripe - sto znaci da hrskavica polako ali sigurno propada ....

Kako kod tebe to izgleda ?

_________________
glukozamin


Poslednji put menjao zoksula dana Uto Avg 26, 2008 11:54 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
zoksula je napisao:
Pa ako imam samo to onda ne bi trebalo da me boli zar ne?


Naravno da ne, boli i hondramalacija.

Ali taj bol je što po jačini, što po strukturi, što po načinu javljanja u celini daleko slabiji nego kod artroze.

Škripa, tačnije krepitacije su neizbežne, meni škripi celo telo.

Nego, opet ni reči o magnetima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 12:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
Naravno da ne, boli i hondramalacija.

Ali taj bol je što po jačini, što po strukturi, što po načinu javljanja u celini daleko slabiji nego kod artroze.

Škripa, tačnije krepitacije su neizbežne, meni škripi celo telo.

Nego, opet ni reči o magnetima?


Valjda lekari znaju da procene da li imam artozu ili ne.

Vec sam odgovorio na ta pitanja o magnetima gore/

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ladno su ti rekli da imaš artrozu?

Dobro, a da li su ti objasnili zašto tako mlad imaš artrozu?

Ili je njima to kao dobar dan, pa smatraju da nekome sa dvadesetak godina nema potrebe objašnjavati da će za nekoliko godina biti praktično nepokretan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 4:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
Ladno su ti rekli da imaš artrozu?

Dobro, a da li su ti objasnili zašto tako mlad imaš artrozu?

Ili je njima to kao dobar dan, pa smatraju da nekome sa dvadesetak godina nema potrebe objašnjavati da će za nekoliko godina biti praktično nepokretan?


Rekli su zbog te povrede i genetike.

Ne bas nekoliko godina sporo to napreduje valdaj 20-tak godina(sada valjda ne napreduje uopste - a i ako napreduje naci cu nesto - napraviti u narednih 4-5 godina ) ...


A verujem da ih nije mnogo briga .Npr zbpg isto toga imam problem sa kukom,i nedavno kada sam bio za kolena na reumatoloskom bio sam i za kuk .... tada su mi rekli da na kuku imam blago suzenje zglobnog prostora (kuk me boli takodje jako kada ga savijem) .
Ali nema potrebe za operaciju.

Sta im to znaci, treba da sacekaju da se hrskavica jos malo istrosi pa tek onda operacija :)

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Artroza Kolena i Koksartroza - Kako Ih Leciti ?
PostPoslato: Sub Nov 12, 2016 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 2:31 pm
Postovi: 22
Imas ovde na yutubu kako na prirodan način lečiti

https://youtu.be/PlQKa0vg8Cs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: