Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoc
PostPoslato: Sre Nov 09, 2016 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 5:55 pm
Postovi: 15
Lokacija: smederevo
Pre nesto vise od 3 nedelje ja i moj suprug isli smo na vantelesnu oplodno icsi metodom.Od dobijenih 11 jajnih celija primile su se 4 od kojih je jedna bila dobrog kvaliteta a ostale 3 ne bas kao ta jedna.Kada smo uradili test za drudnocu pokazao nam je pozitivan gde smo odmah posle toga tj 20 dan i hcg beta je pokazala 150.Posle nedelju dana pocinju bolovi u stomaku sa desne strane i blago krvarenenje braonkaste boje.Otisli smo na pregled gde su nam rekli da je sve u redu i da se ne zamaram puno vec da odmaram.Medjutim i pored mog odmaranja bole je cas prestajao pa se ponovo pojaviljivao.Dok jedne veceri me nije probudio izuzetno jak bol i jako krvarenje. Otisla sam pravo kod doktora gde su mi udarili jednu jako bolnu inekciju koja kako kazu sprecava krvarenje.Uzimali su mi ponovo krv i beta je pokazala 330 rekavsi mi da je to jako mala beta i da prestanem sa inekcijama protiv krvarenja i da cekam da dobijem menstruaciju jer sam navodno imala spontani pobacaj.Cekala sam jos oko nedelju dana a krvarenja nije bilo sve do sinoc dok me nije probudio jak bol u stomaku sa dene strane.Otisla sam na kliniku na koju su mi radili icsi i kada su mi uradili betu bila je 700.Poslali su me odmah za bolnicu gde su me ostavili i rekli mi kako je doslo do vanmatericne trudnoce i da se plod zaglavio u jajovodu.Predlazu mi dve varjante.Prva je da primim inekciju neku na bazi citostatika koja ce da izazove menstruaciju i plod ce da ispadne i kao drugu je da laptroskopijom prekinu jajovod i izvade plod.Meni samo nije jasno da li je moguce doci do vanmatericne trudnoce kada se radi icsi vantelesni postupak.Napominjem da prilikom embrio transfera nisam lezala ni minut jer je doktorka zurila kuci.Ne znam vise sta da mislim pa vas zato molim da mi pomognete


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: