Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PAZITE SE PRIVATNIH ORDINACIJA!!!!!!!
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 6:22 pm
Postovi: 2
Da li neko moze da mi kaze kome da se obratim po pitanju lekarske odgovornosti tj. prevare, tj. neznanja...? kako znam postoji neka organizaciaj za zastitu pacijenata? ali ne znam detalje!![/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Znam da postoji jedna nevladina organizacija ili samo organizacija i mislim da se zove Reakcija a vodi je jedna gospodja koja ima prezime nesto tipa Sstajner ili tako nesto, ali ne bih znala kako da ih nadjete. Oni se bave nestrucnim i neetickim ponasanjem lekara, korupcijom u zdravstvu, itd. Ne znam tacno kako da ih nadjete ali probajte da se raspitate, a i jacu pokusati da potrazim po neku informaciju pa Vam javljam, a u medjuvremenu Vam ostaje Ministarstvo zdravlja i razni mediji i stampa, ali licno mislim da od ministarstva nema nista.
Volela bi da napisete o cemu se radi, pa ako ne zalite na forumu posaljite mi privatnu poruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 3:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Obratite se zdravstvenom inspektoru, ima ih nekoliko i Ministarstvu.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 8:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 1:21 pm
Postovi: 13
Od nedavno je pocela sa radom lekarska Komora. Ona bi trebalo da se bavi upravo tim stvarima (etikom lekara, strucnoscu...). Direktorka je dr. Radosavljevic. Probaj da ih nadjes preko informacija i obrati joj se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 06, 2007 9:57 pm
Postovi: 8
Mislim da je to samo velika sarena laza i da ce pacijenti jos dugo morati da se stite kako znaju i mogu. Pre nedelju dana sam imala slican problem. Radi se o doktorki iz DZ u Nisu. Posto primoravaju sve pacijente da se opredele za jednog lekara, a ja nisam znala sta sve moze da se desi, opredelila sam se pomenutu jer mi je bilo sve jedno. Posle skoro mesec dana nocne more, odlucila sam da je promenim. Onda su tek poceli problemi. Uputili su me na glavnu sestru koja je bila nekulturna i rekla mi da necu moci da menjam. Obratila sam se pravniku, jer su jedno vreme pricali da postoji neko kome mozete da se zalite ako nije sve kako treba. Medjutim, takav ne postoji. Onda sam pisala zahtev nacelnici odeljenja. Nacelnica je dovela doktorku na SUOCAVANJE, ne obracajuci paznju na to sto sam trudna i sto sam vec dozivela nekoliko stresova tog dana. Sve je trajalo puna tri sata, bez preterivanja. Zadovoljna sam sto sam promenila lekara, ali ne mislim da ce bilo ko da promeni nesto u radu te doktorke. Razmisli, Miljka, koliko si spremna da izgubis zivaca i da shvatis da si samo mogla da malo uzdrmas nekoga, ali nikako da postignes ono sto hoces. Neki ljudi su izgubili zivot greskom lekara, pa nikom nista. Sta njima znaci korupcija ili nestrucnost? Ukoliko odlucis da isteras sve na cistac, zelim ti puno srece i hrabrosti, mozda sam ja kukavica. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 11:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 6:12 pm
Postovi: 95
Zdravstvena inspekcija

27. marta 43-45, tel. 752-446 (08.30-16.30)
Beograd (za tel je moguce da je ispred 7 dodata 2 )



Udruženje za zaštitu prava pacijenata «Re-akcija»

predsednica Udruženja, Jasmina Lehlajtner

ul. Dimitrija Tucovića 83

rade: ponedeljkom, sredom i petkom od 16-18 časova, utorkom i petkom od 12-16 časova

(ovo je sa net-a, tako da nemam tel, ali to je ime gospodje i nevladine organizacije koja se bavi tim temama)


Uvek se treba zaliti. Sve dok gradjani ne shvate da ima smisla zaliti se, stvari se nece promeniti na bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Na to sam i ja mislila , da, Re-akcija, davno sam videla tu gospodju na tv-u ili u novinama pa nisam mogla da se setim imana. Hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 6:22 pm
Postovi: 2
Hvala svima MNOGOO!
rec je o doktorici, ginekologu A.M. koja ima privatnu ordinaciju u Novom Sadu, ne bih sad ovako da je blatim, hocu malo zesce i pametnije da me ne bi tuzila za klevetu ili tako nesto... smesni su postali koliko su odvratni!
ali ovim stvarima treba stati na kraj!! i to hitno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PAZITE SE PRIVATNIH ORDINACIJA!!!!!!!
PostPoslato: Čet Nov 03, 2016 10:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Стадосмо ли им на крај после осам година?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: