Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta posle Vitrektomije
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Imala sam ovu vrstu operacije ali ne vidim dobro.Interesuju me slicna iskustva.Da li tako mora? Da li je nesto propusteno pilikom operacije?Da li sama sebi mogu da pomognem?Kako? Potpuno sam zdrava,nisam dijabeticar, nemam visok pritisak, nisam stara....Krv se izlila kao posledica udarca glavom u masku auta, prilikom udesa. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta posle Vitrektomije
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 8:42 pm
Postovi: 3
Lokacija: Nis
Meni je radjena ista operacija pre dve godine na levom oku,a uskoro ce i na desnom.Rezultati su bili zapanjujuce dobri.Ja sam inace dijabeticar pa je nakon operacije radjen i laser.Sta su ti stavili:gas ili silikonsko ulje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta posle Vitrektomije
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Nije mi stavljen ni gas ni silikonsko ulje.Lekar je procenio da ne treba jer sam ja u sustini, za sada potpuno zdrava.Na levom oku sam izgubila vid jer sam pre tacno 20 godina imala tezak saobracajni udes.Tada sam glavom razbila masku u kolima,razbila sam nos i isekla gornju vilicu.Tada je to pocelo.Ove godine, februara meseca,imala sam strasan npad jednog roditelja na roditeljskom sastanku.Imam potpuno normalan, ponekad nizi pritisak.Tada mi je pritisak skocio na 160/110.Mislila sam da cu umreti.Snizili su mi pritisak i posle par dana bolovanja vratila sam se u normalu.Sve je bilo kao i pre.10.maja, ustala sam potpuno slepa na levo oko.U pancevackoj bolnici posle par pregleda rekli su mi da idem kuci i da cu ostati slepa do kraja zivota.Isto i u Klinickom centru.Onda sam slucajno saznala za mikrohirursku bolnicu Zenit.Operisana sam 13.jula.ali sve mislim da treba bolje da vidim.Ne kazem da sam nezadovoljna jer sam bila potpuno slepa ali to nije ono sto sam ocekivala.Da li pijes nesto za vid?Ja ne.Mnogo mi znaci sto si se javila Pozdravljam te i zelim ti sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta posle Vitrektomije
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 8:42 pm
Postovi: 3
Lokacija: Nis
Ne pijem nista od lekova sem vitamina C i Beviplexa,po preporuci ocnog lekara.Moja prica je sasvim drugacija jer sam ja vid izgubila od neregulisanog secera.Operacija mi je radjena na ocnoj klinici u Nisu, a radio je doc.dr. Ivan Stefanovic iz Bg.Sreca da mi je ocno dno ostalo sacuvano pa sad vidim odlicno.Naravno, posle bezbroj laserskih pecata.Samo se nadam da cu i sa desnim okom da prodjem barem priblizno dobro kao sa levim.
Sto se tvog vida tice,mozda mozes da ga popravis socivima ili naocarima?
Kazi mi molim te,da li si nakon operacije imala neke bolove ili otoke isl.? Ja sam sve to dobro podnela,nisam imala nijednu komplikaciju,ali se sad iznova plasim.Pozzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta posle Vitrektomije
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Ja sam iz Panceva.Jedva sam dobila uput za Beograd.Tamo sam bila na pregledu kod docenta Stefanovica.Uradio mi je ultrazvuk i rekao da idem na ultrazvuk kod doktorke Djuric jer je ona najbolja.Zakazali su mi snimanje dan kasnije od vazenja uputa iz Panceva.Pancevo mi ne bi dalo uput jer poseduje isti i radjen mi je u Pancevu.Onda sam otisla kod prof.doktora Mitrovica(privatno) i radjena mi je fluoroscenska grin angiografija.On mi je preporucio vitamin C a u Klinickom su mi rekli da pijem vitamin B.Dok sam pila vitamin B par puta mi je skocio pritisak ali neznatno.Potom sam pronasla podatak da vestacki vitamin B povecava pritisak i odmah sam ga bacila.Posle operacije, kad sam se probudila, prisao je lekar i pitao da li me boli oko.Malo jeste pa su mi dali venski neku injekciju.Dok sam se obukla bol je prestao.Preko oka sam imala parce gaze pricvrscene ovlas flasterom.To sam sutradan skinula i otisla na kontrolu.Videla sam kao pre gubitka vida.Tada mi je lekar ispod levog oka dao injekciju, cini mi se DIcinone.Stavljala sam dve vrste kapi, ne secam se koliko puta dnevno i pila tri puta dnevno Dicinone.To se smanjivalo iz nedelje u nedelju.Bol nikada nisam osetila.Nisam smela da se umivam mesec dana.Brisala sam oko fizioloskim rastvorom.Sada ne pijem vitamin C nego kapi koprive ali samo jednom dnevno, i riblje granule, dve dnevno.Jako je dobro svakodnevno pojesti sargarepu i pomorandzu.Sargarepu mogu a pomorandzu iscedim jer uopste ne jedem voce.Posto sam operisana u privatnoj bolnici to je sve sto mogu da kazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta posle Vitrektomije
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Jedino sto ne mogu da prezalim je sledece:Meni je lekarka iz privatne klinike, telefonom zakazala snimanje kod doktorke Djuric.Primila me je uvece.Sedela sam u cekaonici jer je prvo pregledala bolesnike koji su bili na stacionarnom lecenju u Klinickom.Jedan,mlad covek je sedeo pored mene i mog brata i sam poceo pricu o svojim problemima.Isti kao moji.Zalio se kako nista ne preduzimaju i lece ga samo vitaminom C i rekao je da ce do kraja da mu vade oko.Ja sam samo cutala i klimala glavom.Moj brat se nije mesao.Kad smo bili izmedju Panceva i Bgd pitao je zasto coveku nisam rekla kome jos moze da se obrati? Ne znam zasto sam to uradila ali znam da i sada mogu da se setim lika tog mladog coveka i znam da me strasno grize savest.I dan danas i sada!
Bices stalno u mojim mislima sa zeljom za tvoj sve bolji i bolji vid!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta posle Vitrektomije
PostPoslato: Uto Nov 01, 2016 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2016 1:44 pm
Postovi: 2
Znam da je tema otvorena 2009.godine ali je meni sada aktualna.Pre dve nedelje sam imao istu operaciju.Posle operacije nisam ništa video samo maglu.Napominjem da mi je na mesto staklastog tela u oku ubačen vazduh.Treći dan nakon operacije u oku se pojavila izvesna tečnost koja mi je za par dana ispunila dve trećine oka.Posle toga je počela da se smanjuje količina tečnosti i nakon dve nedelje potpuno nestala.Ja i dalje vidim maglu mada sam počeo da razlikujem senku i veliku sbetlost.Ima li neko koji ima iskustva kako će ovo da se zvrši.Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: