Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Okt 23, 2016 4:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Витректомија тешко да има икакве везе са летећим тачкицама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Okt 23, 2016 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Ja sam uradila vitrektomiju kojom mi je uklonjena sva staklovina iz oka, uključujući sve tačkice, dlačice i mrvice....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Okt 24, 2016 8:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично, међутим ту се ради о враћању мрежњаче на њено природно место. Вероватно су у питању биле другачије сметње које се иначе јављају код одвајања мрежњаче. Мада, ако они при тој операцији стварно уклањају стакласто тело онда је нормално да нестану и тачкице и мрвице.

Ако би неко хтео да вади стакласто тело због тачкица и мрвица, онда би то било као да због ураслог нокта одсеку цео прст. Или се варам?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Okt 24, 2016 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Pogledaj na engleskom termin FOV - Floaters only vitrectomy. To je ono što sam ja radila. Dakle moja mrežnjača je u potpunom redu. Moja staklovina se od tih, tačkica i ostalog smeća bila toliko zamutila da sam imala samo 40% vida. Vitrektomija koju sam uradila je bila samo radi vađenja staklovine. Jeste opasno, jeste rizično, jeste teško, ali eto ja sam se odlučila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Okt 24, 2016 9:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако је код тебе толико драстична била ситуација, онда је разумљиво да се теко нешто уради. Међутим у 99,999% случајева те мрвице и тачкице ни мало не ометају вид већ само иритирају клинце који би да им све буде савршено и то баш онако како они замишљају да треба да буде. Ваљда превише играју игрице па када им нешто смета једноставно ресетују рачунар. :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Okt 24, 2016 10:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Pa ja ne spadam u klince. Imam 43 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Okt 24, 2016 10:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па на тебе нисам ни мислио јер си рекла да си имала само 40% вида. Мислио сам на оне клинце који кукају по форуму како ће да полуде због неколико тачкица и длачица које им се шетају пред очима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 7:52 am
Postovi: 6
Pozdrav. Zanima me koliko ih tocno vidite u brojevima


Ja vidim oko 10 manjih tockica u lijevom oku jednu veliku i nekoliko dlacica sta izrazito zivciraju kad gledam od tipkovnice prema ekranu.

Na lijevom oku vidim malo manje jednu dlacicu i 5-6 crnih tacickica i jednu prozirnu.
Relativn sam novi u ovome ima oko 5 mjeseci. polako se navikavam , ocna mi je rekla da samo to i treba.


Sjeacam se ovoga jos kao dijete da sam gledao u nebo prozirne stanice koje plutaju. kasnije kroz srednju skolu i fakultet sjecam se da bi ih vidio nekad kad bi gledao u nos. :D neznam ni zasto sam to radio. I onda jedan dan na fejsu vidim nekakav glupav clanak o tome i pocne moje istrazivanje na internetu i sad ih vidim dosta i nemogu da ih prestanem gledat. Moram se rijesiti te lose navike da gledam u bijelu tablu na poslu ili bijeli osvjetljen zid i brojim musice :D Imate li kakav savjet ili samo navika s vremenom i nada u neakav lijek.
Dali je netko provao lasersko skidanje musica?
Ima li neko iskustva sa FOV operacijom i koliko je to potrebo tockica da se doktor odluci na takvo nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 12:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ризиковаћеш слепило због тога што те мрвице нервирају?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Ja sam uradila FOV. Svi vi koji razmišljate o ovome slobodno me možete kontaktirati. Nije istina da postoji mogućnost ikakvog sljepila ili išta slično.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Исто као што се од операције ураслог нокта не може умрети али ипак знам за један случај где је момак умро. Зезнули се око анестезије. Ништа не треба радити осим ако је реално неопходно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 7:52 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Исто као што се од операције ураслог нокта не може умрети али ипак знам за један случај где је момак умро. Зезнули се око анестезије. Ништа не треба радити осим ако је реално неопходно.



Svaka operacija ima svoje crne statistike. Informiram se o svemu vezanom za ovaj problem tako i o tome. Trenutno ovaj roj je izdržljiv ali ukoliko se poveća moraju biti neke opcije.

Larissa, vama sam pisao pp.

I dalje me Interesira koliko ih količinski vidite?

Također svi savjeti su dobrodošli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Ja sam bila visoko kratkovida osoba. Doživjela sam sve komplikacije koje se vezuju za visoku miopiju. 2009. uradila LASIK i bilo je sve dobro 4 godine. Onda sam osjetila da imam puno mušica u očima i nađene su mi rupture na mrežnici koje su sanirane laserom. Međutim broj i gustoća mušica se stalno povećavala. Četiri godine sam razmišljala šta da radim. Nisam više mogla psihički da izdržim to stanje. Odlučila sam se na operaciju. Operacija je zbog prethodne istorije bila dosta rizična. Međutim, opredijelila sam se za doktora kome vjerujem i zarizikala. Operacija je prošla bez ijedne komplikacije, čak je bila mnogo lakša i od LASIKA i od laserfotokoagulacije.
Svaki slučaj je individualan. Jednostavno je potrebno doći u neku fazu kad ti postane sve svejedno. I zarizikovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 7:52 am
Postovi: 6
Larissass35 je napisao:
Ja sam bila visoko kratkovida osoba. Doživjela sam sve komplikacije koje se vezuju za visoku miopiju. 2009. uradila LASIK i bilo je sve dobro 4 godine. Onda sam osjetila da imam puno mušica u očima i nađene su mi rupture na mrežnici koje su sanirane laserom. Međutim broj i gustoća mušica se stalno povećavala. Četiri godine sam razmišljala šta da radim. Nisam više mogla psihički da izdržim to stanje. Odlučila sam se na operaciju. Operacija je zbog prethodne istorije bila dosta rizična. Međutim, opredijelila sam se za doktora kome vjerujem i zarizikala. Operacija je prošla bez ijedne komplikacije, čak je bila mnogo lakša i od LASIKA i od laserfotokoagulacije.
Svaki slučaj je individualan. Jednostavno je potrebno doći u neku fazu kad ti postane sve svejedno. I zarizikovati.


Vi ste prosli kroz pakao. Svaka vam cast i zelim vam svu srecu sa zdravljem.

Mene i dalje zanjima otprilike broj musica koje ste vidili

Izmedu
10-20
20-50
50-100
ili vise

Nigdje na internetu nemogu pronaci tocan ili priblizan broj.

Kod mene je situacija ovakva.
Imam Odlican vid bez naocala, dobr tlak , ia kako moja doc kaze starosne musice iako mi je 30 godina.
Vidim ih u desnom oku jedno 7-10
I u ljevom 10 ak

Dobio sam vitamine ocuvite da pijem 4 mjseca i sad moram na kontrolu koja je krajem drugog mjeseca.

Smatrate li da pregled sa sirenjem zjenica i svjetlom kojm vam gleda zadnji segment oka moze ikako uzrokovati pojavu novih musica. po nekim forumima pise ali osobno smatram da su to gluposti.

Nemogu ni zamisliti kako izgleda to kad je 40 posto via zamagljeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 25, 2017 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Čuj ispočetka ih možeš brojiti jer imaš jako dobar vid. One se s vremenom mijenjaju neke se razbijaju na manje, a neke se još više zgušnjavaju. Dok sam ih ja mogla brojiti bilo ih je oko desetak po oku. Onda su počele da se mijenjaju. Na lijevom oku se jedna toliko zgusnula i postala velika da je radila na principu brisača na autu, dakle prekrivala mi je cijelo vidno polje kad je išla s jedne strane na drugu. To što ti je doktor rekao da su to staračke mrvice je ustvari tačno, ne bukvalno staračke nego se ta staklovina počinje raspadati već oko tridesete godine. Nikakav pregled ti ne može naškoditi, pa onda ja ni oka ne bi imala da je tako. Smiri se ako možeš i o tome ne razmišljaj ma koliko ti smetale. Ako jednom dođeš u situaciju da uradiš FOV najvažniji je izbor doktora. Probaj zasad da ne razmišljaš o tome.
Zaboravila sam ti reći da ja imam i kataraktu već treću godinu na oba oka. I na kraju uskoro moram i na tu operaciju. Vjeruj mi najteže je finansijski sve to iznijeti. U svakom slučaju još jednom ponavljam operater je ključ svega. Ja sam bila kod najboljega. On se zove Ratimir Lazić i njegovi rezultati su fascinantni na globalnom nivou. Ima dobrih doktora svuda, ali ono što on ne može popraviti to se može smatrati samo božijom voljom. Ako imaš još pitanja slobodno pitaj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: