Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Perikamenirditis
PostPoslato: Ned Okt 23, 2016 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 23, 2016 4:04 pm
Postovi: 1
Proslog ponedeljka su poceli prvi bolovi pri disanju i kod udaha i kod izdaha. Posto su se bolovi u toku nedelje povecavali i bol je bila veoma jaka pri promeni polozaja resio sam da odem do hitne gde me je kolega posle odradjenog ekg-a i pritiska 150-100 razmislajo da je u pitanju stres dok sam ga ja upucivao da mi da uput za interno i grudno jer sam bio ubedjen da su mozda upla pluca, dobio od njega na kraju uput za grudno. Posle pregleda nisu ustanovili nikakav sum na plucima i poslali me da slikam pluca. Na snimku nije bilo promena na plucima ali na ponovnom slusanju dobio sam dijagnozu bronhtis sika.
dijagnoza:respirationes abnormales aliae et non specificate
anamneza: uzadnje vreme ima povremeno ubrzani rad. otezano disanje
status: askultatorno stedi disanje oslabljeno. ubrzan srcani rad.
dijagnosticki nalaz rtg pluca veoma naglasena hilovaskularna sara
terapija amp lemon sol 40mg N III i.m. durophylin 2x250,fromilid uno, 1 dnevno. obavezno pregled interniste zbog ubrzanog srcanog rada
Zamolio sam da bi zbog ubrzanog rada srca daju uput za interno jer mi je pils pri mirovanju normalan 30-40 a sada je varirao od 90-110.
Naravno to niko nije gledao na ekg-u tek kad sam ja to naglasio.
Imao sam tu nesrecu da opet na internom zateknem lekara koji me je prosli put zbog perikarditisa lecio kao da sam imao polomljena rebra koja su prosla vise od 3 meseca... naravno posto sam video skim imam posala tada morao sam da odem privatno kod drugog kardiologa i zavrsim u drugom grdu u bolnici....
Posto mu se nisam mesao u posao posle pregleda:
dijagnoza: tachycardia, non specifikata
anamneza: Pacijent se javlja zbog povremenog osecaja ubrzanog rada srca, pri promeni polozaja tela. Do sada imao 2 puta seriski prelom rebara, zbog cega ima povremeno bolove u grudima
dija. nalaz: ekg sinusni ritam 100/min bez st promena
135/85
Na moj zahtev da mi da uput za labaratoriju on je ignorisao bez komentara sa osmehom jos je na kraju pozvao kolegu iz hitne da prokomentarise kako mi je poslao greskom pacijenta.
Posle vadjenja krvi kod privatnika na svoji inicijativu:
leukociti 11,1
ek-neurofilni seg. gran 0.88
ek-limfociti 0.08
ek-monociti 0,04
ck-sedimentacija 37
crp 24
potrazio sam pomoc kod privtnog kardiologa i dovio dijagnozu perikartitisa akuta
odlezao sam u bolnici od ponedlejka do petka sa terapijom:
hemomycin 250x1
brufen3x1
nolpaza1x1
labaratorija u bolnici:
troponin i 1,62

sada sam kuci 2 dana bez bonickog lecenja 1 dan bez terapije, temperaturu sam danas izmerio imam 37
kontrola mi je zakazana za 7-10 dana.
dok lezim sve je ok, ali kad ustanem ili dok jedem ili pricam osecam da se zadisem kao da nemam dovoljno vazduha.
Prosli put perikarditis koji sam imao ni priblizno mi nije bilo ovako lose i proslo mi je za 2 nedelje.
Molim za misljenje nekog iskusnog kardiologa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: