Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Astma ili nesto drugo?
PostPoslato: Sre Okt 19, 2016 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2016 11:29 am
Postovi: 1
Imam 29god oko 3 nedelje mi se povremeno javljala malaksalost sa temperaturom od 37.3, i ubrzo nakon toga sam imala upalu grla i slivanje iz sinusa. Nakon terapije Klacidom grlo je prestalo da me boli, medjutim ostalo je slivanje iz sinusa i bol, sa povremnom temperaturom. Na prvom pregledu (pre 2 nedelje), dr je rekla da mi je disanje `ostrije`, iako nisam kasljala. Medjutim, pre par dana sam pocela da osecam povremene visoke i niske tonove prilikom disanja, a krenuo je i kasalj, koji je nekad suv nekad produktivan. Narocito nakon izdisanja pomalo cujem visoke tonove u gornjem delu pluca. Dr je rekla da mi je to ostrije disanje verovano normalno jer je videla da sam ranije imala astmu,medjutim ja nastavljam da kasljem, ali gusenja nemam. Imala sam decju astmu koja je izlecena, i pre 7 god su mi se ponovila 2 vezana bronhitisa nakon cega su mi pluca bila izmucena i dobila sam neka nocna gusenja zbog cega mi je data terapija singularom i onom crvenom pumpicom na mozda mesec dana, iako je spirometrija uvek bila super. Od tada nisam imala niti bronhitise, niti gusenja,pa me zanima da li je moguce da imam astmu a da 7 god nisam imala ni tegobe ni koristila pumpicu, i da je spirometrija uvek dobra, i da li moze biti da je sve ovo samo zbog virusa/prehlade?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astma ili nesto drugo?
PostPoslato: Sre Okt 19, 2016 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да ти сниме плућа да се провери да немаш упалу. Не би било лоше да ти плућа сниме и са бока јер сам читао да су некима тек тада установили упалу плућа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: