Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kuk boli
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 1:53 pm
Postovi: 11
Sta raditi i kome se obratiti? Jos u trudnoci me je povremeno nesto bolelo u predelu desnog kuka, u predelu prepone pa ka spolja narocito prilikom podizanja noge za penjanje na stepenik. Nakon porodjaja je prestalo ali sada ponovo boli. Ono sto je otezavajuce u mom slucaju je zbog nekih hormonskih problema (pod kontrolom sam endokrinologa) imam prilican visak kilograma koji je nastao nakon porodjaja a zbog promene posla sada sedim ceo dan (zaboravicu da hodam :( ). Bol je poceo da se javlja kada bih nakon par sati ustala sa stolice i pri pocetku kretanja pa je ubrzo nestajao (i dalje je tako) a sada se javlja i prilikom penjanja na stepenice. Ima li neko ideju sta bi to moglo biti ili moram da se javim ortopedu?

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Javite se ortopedu a pre toga uradite rentgenski snimak karlice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Koksartoza i jos nesto, kuda dalje?
PostPoslato: Sub Nov 18, 2006 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 1:53 pm
Postovi: 11
Uradila sam snimak karlice i L-S kicme. Ocitano je: Na snimcima l-s kicme u tipicnim projekcijama vidi se da ja kicma u polozaju izravnate fizioloske lordoze. Trupovi L prsljenova su uredne kostane strukture i mineralizacije. Vidljivi znaci incipijentnih degenerativnih promena L prsljenova. I.V> prostori uredni.
Na snimku karlice sa kukuvima osim koksartroze ne vide druge patoloske promene.
Ovo drugo znam sta je na to sam i sumnjala ali ono prvo?
Sta dalje?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 8:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Rekoste da ste na degenerativne promene kukova sumnjali, pa ni bih o tome previse da pisem.

Lordoza je ugnutost slabinskog dela kicme i takakv nalaz je normalan. Medjutim, izravnata lordoza znaci da te fizioloske krivine nema i najcesci uzrok je neki problem sa kicmom od koga se organizam brani zatezanjem misica duz kicme pa se kicmeni stub ispravlja vise nego sto je normalno.

Na slabinskim presljenovima se spominju incipijentne (pocetne) degenerativne promene i to moze biti uzrok ispravljenosti kicme.

U pocetnoj fazi se ove tegobe lece jacanjem ledjnih i trbusnih misica sto stvara misicni "mider" i stabilizuje kicmu. Sem toga, krajnje je pozeljno da smanjite tezinu. Posto ste spomenuli da ste sada pod kontrolom endokrinologa, bilo bi dobro da se sa njim posavetujete koji bi bio najbolji nacin za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sta dalje?
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 1:53 pm
Postovi: 11
Sta je tu je. Beba se rodila valja je ljuljati :-? . Sem gubljenja tezine , sta jos moze da se ucini da se proces uspori jer verovatnoca da bude bolje, koliko je meni poznato, se meri promilima a ne procentima ( a mozda i ne postoji samo ne treba spaljivati sve mostove :D). Ovo je ona klasicna smejem se a plakao bih. Dakle da li prvo ortoped, pa fizijatar pa glukosamin ( alergicna sam na vecinu analgetika), kortikosteroide uzimam oralno samo kada imam zestoke probleme sa astmom inace su inhalatorni i ...
Ispravljenost kicmenog stuba je verovatno posledica toga sto je sav moj visak kilograma od struka do kolena :cry: pa jadnica pokusava da to izbalansira (a i prethodnu trudnocu sam provela u bolnici i samo se izlezavala a nakon toga nisam nastavila da vezbam i jako se ugojila (na zalost prica pocinje od sedmog meseca trudnoce) to meni deluje kao sasvim dovoljan razlog za tako nesto). Mozda sam u pravu a mozda i nisam, nego sta dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 8:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Sem gubljenja tezine jedino pravilne i dozirane vezbe mogu da rese vas problem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: