Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povecan bilirubin, uvecana slezina i gruba jetra. Pomoc
PostPoslato: Ned Okt 29, 2006 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 3:35 pm
Postovi: 13
Javljam se vama jer je svako od lekara sa kojima sam pricao imao svoju verziju moje bolesti. Pre tri meseca poceo sam da osecam gusenje i imao sam nekakvu cudnu osetljivost u ustima i na usnama,. Bilo sta da pojedem usta su mi postajala crvenija i kadkad se ljustila a imao sam i par afti. Posle pregleda na koznom uputili su me kod ORL jer nije bila alergija. ORL mi je dao Panklav tbl 5 dana jer je konstatovao cheilitis i pheryngitis, i rekao mi da se javim infektologu. Tada sam dobio dijareju koja je trajala 2 meseeca. Posto sam se javio infektologu koji mi je dao Bactrim 7 dana, i infuziju, upucen sam kod pneumofiziologa. Rentgen pluca je uredan, kao i kozne probe i spirometrija. Samoinicijativno sam se obratio na privatnu gastroenterolosku kliniku gde su mi rekli da imam poremecaj varenja. za ta dva meseca smrsao sam 9 kg. i imao dijareje. Posto sam isprimao 10tak infuzija ponovo su me uputili kod drzavnog gastroenterologa koji mi je konstatovao grubu strukturu jetre, povecanu slezinu (normalna je 13cm, a ja sam imao 16cm), i naglasene intrahepaticne zucne puteve, pankreas homogen. Eritrociti, leukociti, hemoglobin, urin transaminaze alkalna fosfataza, proteini su mi u granicama referentnih vrednosti. Bilirubin ukupan je 39,9 a direktan 8.9. Gastroskopijom je utvrdjen gastritis chr, a duodenum je b.o. Rektoskopijom je utvrdjena mala upala debelog creva sa hemoroidima, i sluznica je malo prokrvljena. povecani su mi i makrotrombociti - 12i pomalo limfociti. pio sam 20 dana loseprazol i lesux, sada mi je malo bolje, mada imam malo grceva u stomaku i preznojavam se. Da li treba da se javljam doktoru ponovo i sta je moglo da bude uzrok mojih muka. Sada samo pijem flonivin bs. Unapred zahvalan Bojan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 29, 2006 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Kako je sa bolovima u zglobovima, vrtoglavicama, temperaturom...? meni ovo lici na reumatsko sistemsko oboljenje, cak pomalo asocira i na blagi sistemski Lupus. Savetujem da se urade antinuklearna antitela, Latex RF test i ostale reumatoloske pretrage. Naravno, nije iskljuceno da je u pitanju bio agresivniji enterovirus, npr. virus iz grupe adenovirusa, pa ni analize u tom smeru nisu bez smisla.

Sve najbolje.

PS. Uzmite ROYAL GELY kapsule koje proizvodi Bosnalijek, dobre su za imunitet.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 3:35 pm
Postovi: 13
Dr Ivice, imam 26 godina, sada mi je malo bolje, mada imam jos malo poteskoca sa varenjem, u vidu krcanja u stomaku i meteorizma. Ja sam iz Krusevca. Nemam temperaturu, ni bolove u zglobovima. U zglobovima samo po neki put, npr. ako lezim nezgodno na jednoj strani, pa me boli oko kljucne kosti. Ekg je dobar, anti hcv i anti abv, sa paul bunnel su negativni. Koliko je verovatno da imam sistemsko reumatsko oboljenje? Nemam ni vrtoglavicu, nisam vise ni toliko malaksao. Nalaz hematologa koji mi je citao KKS plocicu je uredan, jedino imam malo povecane makrotrombocite. Odgovorite jos jednom, molim Vas

Bojan :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Verovatno je ipak u pitanju agresivnija viroza. Lepo je cuti da vam je bolje. Budite u kontaktu.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 10, 2006 8:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Dodala bih jos jednu rec: vi ste zbog problema u ustima i na usnama sve zivo obisli, a niste trazili stomatologa - specijalistu bolesti usta.
Postoji citav niz oralnih oboljenja koja mogu da lice na ono sto ste opisali, od lokalnih infekcija gljivicama, ulceronekroznog gingivita i gomile virusnih stomatitisa do ozbiljnih sistemskih oboljenja kakve je naveo kolega.

Dakle, moj savet bi bio da potrazite specijalistu bolesti usta, ili - po novom - oralne medicine i parodontologije; oni iskusniji imaju apsolutno solidno internisticko znanje, i ne dajte se :).

Mnogo srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 3:35 pm
Postovi: 13
hvala miminamama, sa ustima mi je sada sve u redu, usta su mi normalne sluzokoze, usne su u redu, jezik je normalne svetloroze boje. samo mi pucaju usne od hladnoce, pa koristim labelo. raniji simptomi koje sam naveo, u vezi ust, bili su mi tretirani, posle pregleda infektologa, mascu sinoderm. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 5:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Mislim da se nismo dobro razumeli :).
Kako god, ja vam od srca zelim sve najbolje, najbitnije je da ste vi bolje. Prijatno vece :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 14, 2006 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 3:35 pm
Postovi: 13
Izvinite, miminamama, ako nisam lepo razumeo, ali ste me sada bas zaintrigirali, sta ste mislili, da nije mozda da u mom organizmu jos uvek postoji to sto je izazvalo moje tzv. muke, i da moze da se ponovi? Molim Vas da odgovorite, izvimite zbog nesporazuma, ali mi pojasnite, molim, bas bih voleo da znam sta ste mislili. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 3:35 pm
Postovi: 13
Postovani Dr Ivice, ovo su moji novi rezultati: Slezina se smanjila sa 16 na 13 cm, sve je ostalio u redu , samo je jetra jos malo grublje strukture.
anti hcv test je negativan. Biohemijske analize:
S glukoza 5,o, Bilirubin se smanjio sa 39 na 23, holesterol 5,1 , S trigliceridi malo poviseni 2,42, s gvozdje 14,2, Transaminaze u okvirima normale alk, fosfataza 136, Sgama GT 28. Recite mi samo kako da smanjim TGL i koliko je to opasno. Unaped zahvalan, Bojan :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: