Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: UCESTALO MOKRENJE, PROBLEM ILI ....
PostPoslato: Čet Avg 12, 2004 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 24, 2004 2:00 am
Postovi: 3
imam problem sa ucestalim mokrenjem (ako takva dijagnoza uopste postoji) pa pretpostavljam da nesto nije uredu sa bubrezima. naime indikacija za takav zakljucak je primetno povecanje broja poseta sanitarnoj prostoriji:) ali i nesto sto me mnogo vise nervira. zapravo nakon 5-6 sati nocnog sna budim se sa potrebom da uriniram i to solidno obimno, iako sam pre spavanja to obavio i to se desava svake noci (jutra) bez izuzetka poslednje, skoro dve godine. istina je da pijem dosta tecnosti ali ne preko neke preporucljive mere. jos neke indikacije me navode da imam neku samanjenu funkciju bubrega: to sto imam podocnjake i to vise kao tamne kolutove, takodje i nadutost (otecenost) lica (no to je vise moje subjektivno opazanje) kao i znatno lakse, brze i ucestalije znojenje.
pa posto nemam nikakvu predstavu o tome da li je to normalno voleo bih da cujem neko misljenje (jednom mi je jedna lekarka opste prakse rekla da je to normalno i da se funkcija bubrega menja u razlicitim zivotnim dobima ali mi ipak sve ovo smeta posebno to sa prekidanjem sna jer mi je dobar i "udoban" san jako vazan a ako i imam neki poremecaj mozda trpim i neke druge podjednako vazne posledice za koje ne znam)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Prostata
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 4:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 09, 2004 9:38 pm
Postovi: 6
Lokacija: Novi Sad
Obicno je uzrok cestog mokrenja neki problem koji se tice prostate. Ti si mlad pa je ne bi trebao imati osim ako nisi pazario nesto prilikom sexa.
npr. klamidija izaziva uvecanje prostate. Te moras cesce da mokris
uradi test na Klamidiju. To ce te kostati nekih 700 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 4:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Treba uraditi krvnu sliku i biohemijske analize,videti funkciju bubrega. Moze i ultrazvuk bubrega.Takodje krvni pritisak i uopste jedan dobar internisticki pregled. Ne lici mi na neku hlamidijalnu infekciju ali kod mladih ne moze se iskljuciti izolovano prisustvo.Kad se ovo uradi javi se da diskutujemo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 158 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: