Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povisen LDH i konstantno lose
PostPoslato: Ned Sep 04, 2016 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2016 7:09 pm
Postovi: 2
Pre 2 godine dobio sam usled stresa i porodicnih problema 3 stenta 2 u RIA i 1 u OM1,nisam imao napad nego mi se vilica kocila i imao sam toliku zadihanost da to nije normalno svakih 100m morao da stanem,boli nisam imao,posle ergo testa upucen na kliniku gde su vidjeli da sam 95% zapusen i uradjeni stentovi,imam malo zapusenje jos u dijafragmalnom zidu ali zbog izrazitog dobrih kolaterala nema potrebe za intervencijom jer je beznacajno.
nakon 7 meseci ponovio sam koronarografiju i nije bilo restenoze.

redovno radim nalaze krvi one osnovne holesterol i sl i ergo test svakih 6 meseci.test je ok stignem do 4 tog stepena ali sam se znatno ugojio(ostavio pusenje) pa nemam kondicije
eho srca uredan
medjutim malo po malo imam napadaje tipa trni ruka,znojim se,nesvestim,malaksalost,bol u gornjem levom delu grudi kao misic i nelagodu u prsima,ne znam koliko sam ekg uradio sve je bilo ok.Prepisana anksioznost i prepadanje sto je i razumljivo te sam poceo da pijem lekove za to.Naravno na prvi znak uzbune reagujem.
pijem inace zylt ujutru a navece aspirin pola nebileta i trimetakor


problem je sto sam skoro imao znojenje uzbunu tesko disanje a posto nisam bio u svom gradu nego u drugom ljudi mi urade analize krvi sa svim srcanim enzimima
kreatin kinaza mi je bila 37 a referentna vrednost je <25 dok je LDH 634 a referentna vrednost <378

s obzirom da mi je to jako povecano a osecam nelagodu da li treba da se zabrinem


molim za savet misljenje bilo sta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen LDH i konstantno lose
PostPoslato: Ned Sep 04, 2016 7:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То може да буде и од кичме али пошто имаш озбиљне проблеме са крвотоком можда је и од њега.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen LDH i konstantno lose
PostPoslato: Ned Sep 04, 2016 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2016 7:09 pm
Postovi: 2
pazite,prilicno sam uredan pacijent,iako je proslo 2 godine nisam prestao da uzimam klopidogrel,nebilet rosweru aspirin,imam tegobe ali dosta njih je poticalo od vise psihe,tipa bol ispod leve plecke trnjenje ruke,gusenje cini mi se zadebljao mi jezik,nesvestica i kontatovana anksioznost,ja sam trckarao odem u hitnu ekg uredan ajde na posao tako danima,posle me bilo i sramota ici u hitnu kao hipohondor sam.
medjutim malo malo svakih mesec dana ja osetim tegobe i onda redom od lekara do lekara,sve se svodi snimi ekg i ok je za moje stanje.medjutim zadnji put tj juce bio na zlatioboru otisao na par dana vidim nije mi ok znojim se,hvata me panika drhtim,bol u levoj strani odem opet ekg ok i kazu mi idi u uzice za svaki clucaj,odem i urade mi enzime ajde da se rizik smanji,svi enzimi poviseni ali me pustise,napisao sam referentne vrednosti

sad sta li je jel anksioznost,jel to sto sam se udebljao pa se slabije krecem ili.....

kolike vrednosti tih enzima budu kod infrakta jel zna neko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen LDH i konstantno lose
PostPoslato: Pon Sep 05, 2016 12:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам за ензиме али бих ти препоручио да прочиташ шта сам писао на мом сајту у здравственим саветима под Леђа, Леђа-2, Кичма, Рамена-рачунари итд. Почни на пример одавде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja

П.С.
Нема потребе да ми персираш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen LDH i konstantno lose
PostPoslato: Sre Sep 07, 2016 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Enzimi koje ste vadili su nespecifincni. Za infarkt se radi CKMB i troponin.
Povosene vrednosti mogu da budu i od jednog leka koji pijete.
Potrebno je da se javite lekaru, da se ponovi laboratorija i ekg.

I ne brinite se. Sta ste dobili za anksioznost?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen LDH i konstantno lose
PostPoslato: Sre Sep 21, 2016 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2016 5:53 pm
Postovi: 10
Slažem se sa prethodnikom, ovi enzimi nisu specifični.
Ponovi analizu tamo gde je obično radiš da bi mogao da uporediš.
Prema ovome što si napisao nisi imao tegobe sa trnjenjem i ostalo opisano dok ti nisu stavili stent.
S obzirom da iz najbližeg iskustva znam šta pričaš i kako ti je, a ako ti rezultati potvrde da su u normali, u šta verujem, jedino je psiha kriva i odgovorna za tvoje sadašnje probleme.
I dobro se upoznaj čemu služi svaki od lekova koji piješ
II kontrolom krvi videćeš da li treba neki da menjaš (pojačaš, smanjiš, zameniš ili izbaciš) (recimo ako piješ redovno rosweru prave gramaže nemoguće da imaš takav LDH)
III Lekovi za kontrolu psihičkog stanja tipa trimetacor, su ti ključni u početku dok ne stabilizuješ stanje ali pokusaj da obratis paznju da li ti to stanje mozda dolazi kada ti je pojacana kiselina u stomaku. Ona moze da bude neverovatan katalizator za upadanje u kako ja to zovem, anksiozni vrtlog, gde ti biva sve gore dok na kraju ne odes u hitnu
IV Gojaznost, luksuz koju ne mozes sebi da dozvolis
V Setaj svaki dan 1 sat minimum (znam da je tesko ali hej :wink: , tvoj zivot je u pitanju)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: