Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 4:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 03, 2016 4:19 am
Postovi: 14
Nemoras da se brines vise Filipe nemas Hiv. Testovi 4 generacije kod 95 % slucajeva su validni posle 4 nedelja.. posle 8 nedelja kraj.. tako da si ti ok.. ne sekiraj se uzivaj u zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Jun 12, 2016 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 16, 2016 3:11 pm
Postovi: 13
Imao sam vise seksualnih odnosa ali nikada bez kondoma....samo sam par puta imao oralni bez ( meni felatio) sada ne mogu da izbacim iz glave da li imam hiv infekciju te pitam koje su sanse da se dobije gore navedenim oralnim sexom i koje su sanse da se dobije sexom sa zastitom...takodje pre par meseci sam imao odnos sa jednom promiskuitetnom devojkom gde me je posekla po obrazu vrlo malo sa mindjusom koju je nosila te me je tu uhvatila frka nevidjena...Hvala unapred svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Avg 05, 2016 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2016 8:42 pm
Postovi: 28
Kolika je verovatnoća od prenošenja HIV-a oralnim sex-om? Čitao sam sve, ali sve... ako nema ničega od navedenog što bi moglo da dođe do rizika za prenos... kakve su šanse?

I gde bih se mogao testirati već nakon par dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Avg 21, 2016 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 21, 2016 1:07 pm
Postovi: 6
Pozdrav forumasi/forumasice.
Imam par pitanja pa bih vas molio za odgovor.
Pre neki dan sam imao odnos sa devojkom koja je imala dosta partnera pre mene.
Nismo se ljubili i koristili smo kondom. Sex jeste bio malo grublji ali kondom je ostao ceo. Bar kako sam video, nije imao nikakva ostecenja.
Postoji li sansa da se yarayim HIV-om ?

Isto tako, hteo bih da uradim test na sve polno prenosive bolesti ali ne zelim da idem kod MOJE doktorke opste prakse.
Mozete li mi reci koje testove da uradim, koliko kosta i gde u Beogradu ? Voleo bih da se konsultujem sa nekim lekarom pa mi recite gde to mogu da uradim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Sep 09, 2016 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2016 10:44 pm
Postovi: 4
Evo i ja u dilemi... Imao sam rizican odnos pocetkom prosle god.. gde sam zaradio hlamidiju, gonoreju, uretritis i mollusca contagiosu (u pocetku sam mislio da je HPV posto mi je urolog rekao da je to, pa se tek nedanvo ispostavilo da ipak nije) Uglavnom, test na HIV sam odradio prvo nakon mesec i po i kasnije opet posle nekih blizu 4 meseca. oba puta negativno. radio sam i na hepatitis b i na sifilis. sve negativno. e sad, doktorica mi je rekla da odradim test psole nekih 6 meseci za svaki slucaj.. ja nisam otisao jer me zena cudno gledala kada sam otisao na drugi test kada je proslo 3 meseca i kada sam joj rekao da sam radio test nakon mesec i po i da je negativno bilo... Bila je u faoznu pa sto si kog vraga dosao!? (a kazem ova druga mi rekla da ipak odradim posle 6 meseci...)
E sada, ove godine me alergija zeza mnogo vishe nege prethodne 2 god recimo i utripujem se da nije mozda od HIV-a...
Problem je sto ima raznih misljenja i informacija.. pa sad ne znam da li da idem na testiranje za svaki slucaj, makar da umirim sebe. Najvishe komplikuje stvar sto necu u svom gradu da radim test pa bi trebalo da se cimam u drugi grad, a sa vremenom sam jako kratak.. no kontam da cu na kraju otici ipak..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sub Sep 10, 2016 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто мислиш да алергија има везе са ХИВ-ом?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Sep 11, 2016 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2016 10:44 pm
Postovi: 4
jer HIV navodno oslabljuje imunitet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Sep 11, 2016 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Алергија је последица прејаког имунитета али на погрешне ствари.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pon Sep 26, 2016 3:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 12:23 am
Postovi: 1
Per nekih 9 dana jedna devojka me je zadovoljuvala oralnim seksom bez zatite kolike su sanse da zakacim neku bolest???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sub Dec 10, 2016 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2016 8:42 pm
Postovi: 28
Jako male, skoro nikakve.

Išao ja na testiranje posle 7 nedelja i iću čisto radi sebe još jednom. Bolje da se testirate vi koji sumnjate za svaki slučaj, ali ako je u pitanju samo oralni skoro da je šansa nepostojeća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2017 1:23 am
Postovi: 2
Pozdrav. Molim za pomoć u vidu saveta kako bih rešio svoju dilemu, jer sam trenutno mnogo zabrinut.
Pre nekoliko dana sam imao zaštićen seks (koristio sam nekoliko prezervativa u više navrata) sa dve devojke za koje sumnjam da su hiv pozitivne i imaju dosta partnera. Ne plaši me mogućnost da sam se zarazio putem polnog odnosa jer sam koristio zaštitu.
Ono što me brine je sledeće: tokom odnosa sam sedeo na kauču, odnosno na peškiru za koji nisam siguran koliko je bio čist (i da li je na sebi imao tragove telesnih tečnosti zaraženih osoba) a ja inače patim od hemoroida, pri čemu sam ih povredio otprilike 2 sata ranije prilikom odlaska u wc (nakon brisanja su počeli da krvare).
Tokom sedenja na peškiru sam osetio kako mi se hemoroidi (koji se još uvek nisu skroz uvukli) taru o peškir (tada nisu prokrvarili), ali su me još uvek peckali (2 sata nakon što sam imao stolicu). Pre par meseci mi je hirurg konstatovao hemoroide četvrtog stepena, koji nisu za operaciju.
Ono što me zapravo brine je da li je moguće i kolike su šanse da sam se zarazio hivom sedeći na tom (prljavom, moguće zaraženom peškiru koji je došao u kontakt sa mojim povređenim hemoroidima) putem ranica koje su bile relativno sveže na mojim hemoroidima? Napominjem još jednom da nisam krvario od stolice, dakle 2 sata pre sedenja na peškiru. Napomenuo bih i da sam peškir NIJE bio mokar, niti je na sebi imao tragova krvi, ali me plaši mogućnost da je ranije neka od zaraženih osoba na njemu ostavila tragove svojih telesnih tečnosti.
MOLIM VAS da mi odgovori neko stručan, jer me ova situacija ozbiljno plaši i brine. Hvala puno unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Feb 14, 2017 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 21, 2016 1:07 pm
Postovi: 6
Pozdrav.
Imam pitanje. Kolike su šanse za prenošenje HIV-a i drugih polno prenosivih bolesti ako sam imao odnos koji nije bio grub i sa zaštitom? I posle koliko vremena bih mogao da uradim analize ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Jan 30, 2018 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2018 12:45 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima.

Zanima me jedna stvar, a to je opstanak virusa u susenim tragovima krvi koliko je virus u njima aktivan i na koji nacin je opasan po ljudsko zdravlje?
Citao sam poprilino mnogo stranica na tu temu i one tvrde da opstaje od 2 minute do nekoliko minuta pa sve do nekoliko sati. Medjutim ono sto sam procito nedavno suprotno je od dosad navedenog, a to je da opstaje najmanje sedmicu dana u susenim tragovima pa sve do nekoliko sedmica.
E sad ko je tu pametan :roll: molio bi da mi neko odgovori ko zna malo vise o tome il neko kome je to struka.
Unaprijed hvala.

Izvor:


http://stavplus.org/zivot-hiv-van-tela-domacina/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Feb 11, 2018 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2018 12:45 pm
Postovi: 2
Molim vas da mi neko odgovori na koji nacin se preko krvi hiv prenosi indirektnim putem?
Na vasoj stranici tako pise:
www.doktor.rs/amp/1692/kako-se-sve-pren ... -od-aids-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pon Mar 18, 2019 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2019 8:00 pm
Postovi: 4
Pozdrav, trebala bi mi pomoc posto sam poceo da panicim. Inace imam 18 godina do sada sam uvek imao odnose zasticen kondomom, a sto se tice oralnog puta tada ga nikad nisam koristio. Nedavno sam saznao da se HIV moze preneti i putem oralnog seksa ako se ne koristi kondom. Upoznao sam jednu devojku, i na prvom sastanku je opalio. Naravno koristio sam kondom prilikom seksa koji je bio u vaginu. Sada me zanima znam da se tako ne moze preneti HIV(mislim na klasican seks uz zastitu), ali pre seksa sam dobio 2 minuta oralnog zadovoljavanja. Obratio sam paznju na njena usta kao sto je navedeno nigde ranica nigde krv iz njenih usti. Posto me je mrzelo da se brijem pre seksa, jer nisam toliko zarastao skratio sam makazama dlake. Zakacio sam donji deo penisa, ali sa suprotne strane tacnije odozdole malo iznad testisa. Jedva da se nesto videlo bukvalno tackica. To je bilo 5 sati pre sastanka. Tako da sam namazao malo pavloviceve masti na tu tackicu da bi mi brze proslo. To vece mi je bilo full i sve, ali mi se u glavi stalno vrtelo to da se HIV moze preneti oralnim putem i sve. Pronasao sam da obrezivanje smanjuje procenat nastanka zaraze i to cak 60% vezano za klasican seks u vaginu(to se radi u Africi). Ja sam srecom obrezan jos kao klinac iz zdravstvenih razloga. To se sve desilo pre dva dana i od tada stalno brinem. Za devojku sam cuo da je imala dosta partnera, ali nikad da je zarazena necim. Klasican oralni seks samo pljuvacka (nigde krv) naravno molim vas za savet, i kolika je mogucnost nastanka HIV-a u mom slucaju??? Sto pre pomazite hvala mnogo unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: