Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: promene na jeziku
PostPoslato: Čet Sep 14, 2006 10:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 11, 2005 3:36 pm
Postovi: 213
zdravo svima,
ako mozete da mi pomognete imam jedan problem...
naime, vec 10-tak dana pijem antibiotik dovicin u vezi sa aknama... pomazhe mi, vidim da je smirio upale ali pre 2 dana sam primetio nekakve promene na jeziku (ne znam da li su te promene posledica korishcenja antibiotika, jer i ranije sam pio antibiotik po 7 ili 14 dana pa nishta mi se nije deshavalo sa jezikom)...
naime, chitao sam po forumu o promenama na jeziku i nisam siguran da li je i jedna bolest od navedenih... naime, jezik mi nije neshto ekstremno beo, nisam primetio nikakve naslage, ne boli me, nije otekao, ne reaguje na slano/kiselo(probao sam sa 2 kapi limuna direktno na promenu), nije drastichno menjao boju, ali na vrhu jezika, tachnije na vrhu leve strane jezika imam jednu promenu u vidu crvenije flekice (prechnika oko 1 centimetar), i na sredini/skoro ka kraju desne strane, takodje na vrhu, jezika imam 2 male flekice prechnika 1 milimetar... sve ove promene su blago oivichene belim... inache na jeziku nemam nikakve bele naslage, nemam losh zadah iz usta, itd...
bio sam u laboratoriji da uradim bris, ali naravno, moram prethodno da prekinem sa antibioticima... ali to je i problem,

ako batalim dovicin lice ce mi opet buknuti, a ako nastavim sa njim, ne mogu da uradim bris i da saznam da li je neshto po sredi i shto je josh vazhnije, mozda ozbiljno ugrozhavam zdravlje rizikujuci sa kojekakvim bolestima...

shta vi predlazhete i shta je najbolje da uradim i kako da se nosim sa ovim promenama za sada?...
da li da prekinem sa antibioticima ili da nastavim sa dovicinom uz neku odredjenu aktivnost usmerenu ka reshavanju problema sa jezikom (ispiranje sodom bikarbonom, zhalfijom, itd)?

pozdrav i izvinite na romanu

p.s. prochitao sam na forumu o nistatinu i nekom gelu, ali nisam siguran koliko je pametno da ih uzimam na svoju ruku i da li smem da ih uzimam jer sam pod terapijom antibioticima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 13, 2006 11:33 pm
Postovi: 109
Caos! S obzirom da koristis antibiotike,a ne zelis da prekidas terapiju radi brisa,mozes da uzmes neki antimikotik za oralnu upotrebu,nece ti skoditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 1:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
Prva sumnja jeste na infekciju candidom koja je cesta kod dugotrajne upotrebe antibiotika (pogotovu sirokog spektra). Pseudomembranozna forma (ona sa belicastim naslagama) i nije cesta forma, cesce se nailazi na bas takvu enantematoznu formu koja se karakterise crvenilima i veoma cesto ne daje nikakve simptome.

No bez pregleda i brisa se ne moze mnogo reci stoga vam preporucujem da odete do stomatologa, iskoordinirajte sa lekarom koji vam leci akne da se terapija pauzira ili ako to nije moguce da se krene u terapiju candide "na slepo".

Tacnu terapiju antimikoticima vam moze preporuciti stomatolog koji vas bude pregledao.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: