Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Potreban savet..krv nakon stolice
PostPoslato: Pet Avg 26, 2016 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2016 5:35 pm
Postovi: 2
Pozz svima..
E ovako video sam da vec ima postova na ovu temu..al reko aj da i ja napravim jedan..jbga nije mi sve jedno..kad sam izguglao krv nakon stolice...i video sta sve pise noge su mi se odsekle..
Problem je sledeci kao sto naslov kaze..pre 2 dana sam imao poprilicno tvrdu i veliku stolicu..nakon koje je usledilo par kapljica bistre crvene krvi..2-4 kapljice max..e sad to je prvi put da mi se to desava..sledeci dan sam opet imao malo tvrdju stolicu (2 puta u danu) ne kao prvi put ali priblizno..i opet na kraju 2-3 kapljice krvi..danas opet isto ali stolica nije bila toliko tvrda..kako da kazem bila je normalna..i opet 2-3 kapljice..ne osecam nikakav bol ili svrab i stolica izgleda kao i pre nista se nije menjalo..sad ne znam dali je ovo relevantno, ali pre 5 dana sam bio na zurci i hvala bogu pilo se, mesala se rakija,pivo,teqila,vodka..i stomak mi je goreo sledeca 2 dana..negde sam procitao da i alkohol moze da utice na to..takodje dosta vremena provedem sedeci za kompijuterom..sad ne znam sta mi je ciniti..jer mi se ovo prvi put desava..guglanje mi nije ni malo pomoglo..samo mi je skratilo zivot za 10 godina..inace imam 24 godine..fizicki sam aktivan(s vremena na vreme) i nisam gojazan..tako da svaki savet je dobrodosao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet..krv nakon stolice
PostPoslato: Sub Avg 27, 2016 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошто те ништа не боли вероватно није хемороид већ је пукла слузокожа ануса или при крају дебелог црева.

Мора столица да ти буде мекана да не би проблеми ескалирали.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet..krv nakon stolice
PostPoslato: Pon Avg 29, 2016 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2016 5:35 pm
Postovi: 2
Verovatno si u pravu..zato sto je krvarenje prestalo dan nakon sto sam napravio post..tada sam imao normalnu mekanu stolicu.. i sad sam opet imao bas bas tvrdu stolicu i nakon nje je izaslo boga oca krvi..mislim da sam cekao jedno 5 min da prestane da kaplje..jbga jeo sam dosta suve hrane zadnjih nekoliko dana..mislim da je vreme da promenim ishranu..u svakom slucaju laknulo mi je da nije ne daj boze rak ili nesto slicno..mada ni ovo nije naivno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet..krv nakon stolice
PostPoslato: Uto Avg 30, 2016 9:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пет минута је веома дугачко време за тако нешто.

Једи куване кукурузе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet..krv nakon stolice
PostPoslato: Čet Sep 01, 2016 12:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Mozda i nije ništa strašno, ali za svaki slučaj idi kod gatroenterologa, ipak će on da proveri imaš li unutrašnje šuljeve ili šta već.
A dotle jakooo vodi računa o ishrani, a hvala bogu pa ovde imaš dosta saveta pa ako želiš možeš naučiti.
Srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet..krv nakon stolice
PostPoslato: Sub Sep 10, 2016 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 4:26 pm
Postovi: 8
Bok... Imam pitanje...
Prije nekoliko dana sam nakon stolice primetila krv na toaletnom papiru. Krv je bila svetlo crvene boje, kao da je sveža i samo na papiru, ne u stolici. Javljala se nakon svake stolice, koja je znala biti tvrda. Stolica mi je inače redovita i tamno smeđe boje.
Posetila sam doktora i on kaže da su to hemoroidi te mi je pripisao Faktu mast. Nakon par dana krv je sama od sebe prestala, nisam ni počela još uzimati mast.
Ali sada osečam bol u levom donjem delu trbuha, nekako kao nadutost i grčevi.
Inače većinu dana provodim u sedečem položaju zbog posla, a tih nekoliko dana kada se pojavila krv imala sam stresno razdoblje, smrtni slučaj, pa neznam da je li to možda uzrok krvarenja. Molim pomoć i savet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potreban savet..krv nakon stolice
PostPoslato: Sub Sep 10, 2016 8:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можда ти се нагомилала већа количина столице у цревима па осећаш притисак и болове.

Регулиши столицу да буде мекана. Сада можеш да једеш куване кукурузе, два-три дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 153 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: