Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 7:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не могу да верујем да нећеш да испробаш проверен рецепт који је уз то нешкодљив и јефтин.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sre Maj 04, 2016 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Da li nekog uopste ima jos uvek na ovom forumu ili su pronasli valcinu za herpes a da ja nisam obavestena?malo crnog humora nije na odmet.javite se ako ima nekog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Jul 12, 2016 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 30, 2015 11:41 pm
Postovi: 5
Kraj je napisao:
Vec dva meseca pokusavam da prihvatim cinjenicu da imam herpes, mislim da zelim samo da okoncam ovo.Vrlo sam blizu toga da podignem ruku na sebe i zavrsim ovu agoniju.JA JEDNOSTAVNO NE MOGU TO DA PRIHVATIM!!!


Hej, hej, hej, hej... Polako... Nije sve baš tako crno... Da bi bilo bolje bez tog smora od virusa, naravno da bi, da je to sad baš tako neki problem, ne, nije...

Upravo sam izašao iz prve veze nakon što sam saznao da imam GH, raskid nije imao nikakve veze s tim. Pred sam početak veze sam toj curi rekao kako stoje stvari, tako da sam joj dao prostor da me "friendzonira", međutim ona to nije uradila. Kasnije mi je rekla da je nakon te moje informacije razgovarala s ginekologom i ljekarka joj je dala "zeleno svjetlo", jer je taj virus naprosto jako, jako čest i pitanje da li ga je moguće uopšte i izbjeći ukoliko si iole seksualno aktivniji... Naravno, svaki put smo koristili zaštitu i nikakvih problema nije bilo... Da smo ostali duže u vezi, prestali bismo biti redovni i sa zaštitom... Prema tome, nije kraj svijeta, gomila ljudi je u istoj situaciji i najnormalnije žive svoje živote, uključujući i mene.

Što se recidiva tiče, vremenom će postati rjeđi i blaži (i meni su postali), tako da ćeš, prije ili kasnije, početi i da zaboravljaš na sve to, a i kad se desi nećeš više imati takve epizode anksioznosti kao sada (btw, znam kako ti je...)

Dalje, mi svi zajedno nemamo pojma kakvo sve smeće u sistemima nosimo, a da to i ne znamo... Večina ljudi je puna virusa kojih nije ni svjesna i o tome ne treba previše razmišljati, jer možeš da pukneš kao petarda, a to ti ne treba... Opusti se i živi normalno. Naravno, novog potencijalnog partnera upozori da imaš herpes u sistemu, ali mu isto tako objasni da je to manje-više (a nekada i baš) identičan virus kao i herpes na usni... Ljudi zbog vještački nametnute stigme oko GH najčešće nemaju pojma da je to ista stvar kao labijalni herpes.

Eto, nadam se da sam bar malo pomogao... Dakle, kad ukloniš simptome, ne razmišljaj više o tome, dok se ne pojave naredni, dakle živi vjerujući da je svaki prethodni recidiv i posljednji, jer jedan će i biti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Hvala puno na podrsci, evo peti mesec prolazi ja se i dalje ne mirim sa cinjenicom.Zivot pakao...nadam se da ce nekad ovo prestati.Ja bukvalno nisam makla sa uzasnim emocijama ni milimetar na bolje za 5 meseci.Sve mi izgleda kao da se to nikada nece desiti.Pozitivan kazi mi molim te koliko je tebi trebalo da skupis snage za novu vezu? Kada su poceli da ti se proredjuju recidivi? Koliko cesto ti se sada vracaju(znam da je to individualna stvar al eto opet mi je lakse kad beko ima da podeli neku dobru vest).Meni herpes uopste ne smeta i da se ne prenosi mogao bi sto se mene tice tu non stop da bude ali ubi me cinjenica o prenosu na partnera do te mere da sam pokusala da dignem ruku na sebe( na srecu ili na zalost neuspesno).I dalje idem kao zombi izgledam kao strasilo i ne znam do kad cu movi ovako.Ja ne umem iz ovoga da izadjem iako me ipak malo ohrabruju postovi kao sto je tvoj.Hvala ti i veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 30, 2015 11:41 pm
Postovi: 5
Kraj je napisao:
Hvala puno na podrsci, evo peti mesec prolazi ja se i dalje ne mirim sa cinjenicom.Zivot pakao...nadam se da ce nekad ovo prestati.Ja bukvalno nisam makla sa uzasnim emocijama ni milimetar na bolje za 5 meseci.Sve mi izgleda kao da se to nikada nece desiti.Pozitivan kazi mi molim te koliko je tebi trebalo da skupis snage za novu vezu? Kada su poceli da ti se proredjuju recidivi? Koliko cesto ti se sada vracaju(znam da je to individualna stvar al eto opet mi je lakse kad beko ima da podeli neku dobru vest).Meni herpes uopste ne smeta i da se ne prenosi mogao bi sto se mene tice tu non stop da bude ali ubi me cinjenica o prenosu na partnera do te mere da sam pokusala da dignem ruku na sebe( na srecu ili na zalost neuspesno).I dalje idem kao zombi izgledam kao strasilo i ne znam do kad cu movi ovako.Ja ne umem iz ovoga da izadjem iako me ipak malo ohrabruju postovi kao sto je tvoj.Hvala ti i veliki pozdrav.


Daj bolan, kakvo dizanje ruke, šta to pričaš?!?! Malo anksioznosti u početku je OK, ali takva krajnost u reakciji... Ma daaaaaj!!! Ključ je da prihvatiš sebe i budeš ok sama sa sobom, pa će onda i ljudi oko tebe biti ok s tobom i svim što je vezano uz tebe, pa eto, sad i tim glupim virusom. Boga pitaj koliko ga ljudi oko tebe (koje svakodnevno srećeš) ima, samo ti to ne znaš. Koliko se meni čini, ljudi generalno nemaju neki veliki problem s tom informacijom, a pogotovo što je to danas toliko čest virus... Ponovo ti kažem, ista stvar kao ona glupost na usni, samo što je od ove druge varijante napravljeno malo fame...

Što se tiče "snage za novu vezu", pa moram priznati da ju nešto naročito i nisam skupljao, naprosto mi se pojavila nova djevojka, vidno zainteresovana za mene, par puta smo izašli i na kraju jedne od tih večeri sam joj, onako usput rekao taj detalj. Prvo je bila jako uzrujana, a kad je skontala o čemu se tu zapravo radi i sama je rekla da to i nije nešto tako strašno, a zaista i nije...

Ako se nekome dopadaš, taj detalj mu, vjeruj mi, neće smetati. Da mi je cura od koje sam ga ja dobio rekla da to ima, ja bih, u to vrijeme, svakako opet spavao s njom, doduše, bio bih oprezniji, ali sad šta je, tu je...

Što se učestalosti recidiva tiče, šta znam, za sada 3-4 mjeseca. Sve zavisi od stila života i nivoa stresa koji trenutni životni period sa sobom nosi. U svakom slučaju, recidivi postaju rijeđi i blaži, a i subjektivno se manje "tripuješ" kad se dogode.

Dakle, nije kraj svijeta, nećeš ostati sama i napuštena od svih i ništa nije izgubljeno. Gledaj to s vedrije strane, česti recidivi su ti indikacija stanja imuniteta, a ako imaš nizak imunitet, najmanji problem ti je herpes, nizak imunitet je po život opasno stanje. Dakle gledaj na herpes kao koristan indikator u kakvom ti je stanju imunitet i radi na njemu! Vitamini, voće, san, što manje stresa i što manje alkohola...

I daj, pobogu, glavu gore!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Jul 15, 2016 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Moj problem je sto se ja tripujem 24 sata dnevno.Kad izadje uopste ne padam u vecu dramu nego sto sam bila kada ga nije bilo.Na psihu mi totalno isto deluje i kada je tu i kada nije....u mojoj glavi je svakako non stop.Hvala ti puno na ovim recima i obecavam da cu i dalje pokusavati da to prihvatim jer drugog izbora nemam.Nisam inace osoba koja je sklona drami i kukanju i do pre 5 meseci sam mislila da ne postoji neresiv problem i ono sto ne mogu da kontrolisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Jul 16, 2016 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Pozitivan, moram ti priznati da zadnja dva dana na svakih 3 sata citam ovaj tvoj post kao antidepresiv, mogu ti reci da malkuce pomaze.hvala ti na podrsci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Jul 16, 2016 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Pozitivan je napisao:
Kraj je napisao:
Hvala puno na podrsci, evo peti mesec prolazi ja se i dalje ne mirim sa cinjenicom.Zivot pakao...nadam se da ce nekad ovo prestati.Ja bukvalno nisam makla sa uzasnim emocijama ni milimetar na bolje za 5 meseci.Sve mi izgleda kao da se to nikada nece desiti.Pozitivan kazi mi molim te koliko je tebi trebalo da skupis snage za novu vezu? Kada su poceli da ti se proredjuju recidivi? Koliko cesto ti se sada vracaju(znam da je to individualna stvar al eto opet mi je lakse kad beko ima da podeli neku dobru vest).Meni herpes uopste ne smeta i da se ne prenosi mogao bi sto se mene tice tu non stop da bude ali ubi me cinjenica o prenosu na partnera do te mere da sam pokusala da dignem ruku na sebe( na srecu ili na zalost neuspesno).I dalje idem kao zombi izgledam kao strasilo i ne znam do kad cu movi ovako.Ja ne umem iz ovoga da izadjem iako me ipak malo ohrabruju postovi kao sto je tvoj.Hvala ti i veliki pozdrav.


Daj bolan, kakvo dizanje ruke, šta to pričaš?!?! Malo anksioznosti u početku je OK, ali takva krajnost u reakciji... Ma daaaaaj!!! Ključ je da prihvatiš sebe i budeš ok sama sa sobom, pa će onda i ljudi oko tebe biti ok s tobom i svim što je vezano uz tebe, pa eto, sad i tim glupim virusom. Boga pitaj koliko ga ljudi oko tebe (koje svakodnevno srećeš) ima, samo ti to ne znaš. Koliko se meni čini, ljudi generalno nemaju neki veliki problem s tom informacijom, a pogotovo što je to danas toliko čest virus... Ponovo ti kažem, ista stvar kao ona glupost na usni, samo što je od ove druge varijante napravljeno malo fame...

Što se tiče "snage za novu vezu", pa moram priznati da ju nešto naročito i nisam skupljao, naprosto mi se pojavila nova djevojka, vidno zainteresovana za mene, par puta smo izašli i na kraju jedne od tih večeri sam joj, onako usput rekao taj detalj. Prvo je bila jako uzrujana, a kad je skontala o čemu se tu zapravo radi i sama je rekla da to i nije nešto tako strašno, a zaista i nije...

Ako se nekome dopadaš, taj detalj mu, vjeruj mi, neće smetati. Da mi je cura od koje sam ga ja dobio rekla da to ima, ja bih, u to vrijeme, svakako opet spavao s njom, doduše, bio bih oprezniji, ali sad šta je, tu je...

Što se učestalosti recidiva tiče, šta znam, za sada 3-4 mjeseca. Sve zavisi od stila života i nivoa stresa koji trenutni životni period sa sobom nosi. U svakom slučaju, recidivi postaju rijeđi i blaži, a i subjektivno se manje "tripuješ" kad se dogode.

Dakle, nije kraj svijeta, nećeš ostati sama i napuštena od svih i ništa nije izgubljeno. Gledaj to s vedrije strane, česti recidivi su ti indikacija stanja imuniteta, a ako imaš nizak imunitet, najmanji problem ti je herpes, nizak imunitet je po život opasno stanje. Dakle gledaj na herpes kao koristan indikator u kakvom ti je stanju imunitet i radi na njemu! Vitamini, voće, san, što manje stresa i što manje alkohola...

I daj, pobogu, glavu gore!!!!!


Molim te mi reci koliko dugo ti imas herpes i koliko cesto su ti se vracali recidivi pre nego sto su se proredili?Ja sam planirala da pijem aciklovir do kraja zivota samo da ne mislim na ovu gamad.Moja doktorka tvrdi da to ne trebam da radim jer mi napadi nisu jaki uopste izadje mi jedna do dve kao bubuljice i to vrzo prodje ali zbog mog ludackog stanja i stresa(skoro ludila) pojavljuje se svaki mesec.Ako uzmem aciklovir nestane za 3 dana potpuno.Pokusavam da nadjem nekog ko uzima aciklovir stalno kao profilaksu(to cu sigurno raditi ako ikad u zivotu nadjem nekog partnera jer nema sanse da se upustim u to bez aciklovira i kondoma).Mene plasi samo da recimo nakon duge terapije aciklovirom ne postanem imuna na njega pa da posle ni on ne moze da pomogne.Da li znas nesto vise o tome? Nemoj mi reci da unistava jetru jer to znam al sto se mene tice bolje da zivim ko covek par godina pa da crknem od jetre nego da sedim u kuci gledajuci u jednu tacku u dubokoj depresiji kao sto to radim vec 5 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Jul 16, 2016 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 30, 2015 11:41 pm
Postovi: 5
Kraj je napisao:
Molim te mi reci koliko dugo ti imas herpes i koliko cesto su ti se vracali recidivi pre nego sto su se proredili?Ja sam planirala da pijem aciklovir do kraja zivota samo da ne mislim na ovu gamad.Moja doktorka tvrdi da to ne trebam da radim jer mi napadi nisu jaki uopste izadje mi jedna do dve kao bubuljice i to vrzo prodje ali zbog mog ludackog stanja i stresa(skoro ludila) pojavljuje se svaki mesec.Ako uzmem aciklovir nestane za 3 dana potpuno.Pokusavam da nadjem nekog ko uzima aciklovir stalno kao profilaksu(to cu sigurno raditi ako ikad u zivotu nadjem nekog partnera jer nema sanse da se upustim u to bez aciklovira i kondoma).Mene plasi samo da recimo nakon duge terapije aciklovirom ne postanem imuna na njega pa da posle ni on ne moze da pomogne.Da li znas nesto vise o tome? Nemoj mi reci da unistava jetru jer to znam al sto se mene tice bolje da zivim ko covek par godina pa da crknem od jetre nego da sedim u kuci gledajuci u jednu tacku u dubokoj depresiji kao sto to radim vec 5 meseci.


Drago mi je ako sam uspio da ti bar malo pomognem. Imao bih još jednu zamjerku na tvoj trenutni način razmišljanja, a odnosi se na sintagmu "jer drugog izbora nemam"... Čuj, takvim formulacijama u svojoj glavi herpesu daješ značaj koji on jednostavno nema, razmišljaj na način "toliko sam se nervirala zbog banalne gluposti"...

Ima jedna caka vezana uz herpes, a koju mi je jedan dobar urolog svojevremeno rekao. Herpesom možeš biti inficiran decenijama, pa da ti se tek sad javila prva epizoda, drugim riječima, niko od nas ne može sa sigurnošću znati kada se je uopšte i zarazio. Ja sam ga najvjerovatnije "pokupio" od pretprošle djevojke prije godinu-dvije, naprosto jer mi se tada ispoljio, a ispostavilo se da ga je i ona već imala, mada je teoretski moguće da sam ga dobio još od svoje prve djevojke prije 20 godina, jer se sjećam da je imala labijalni herpes (uslovi su postojali :D ). Jer, moram priznati da sam određene senzacije dole, koje su mi sada jasan znak da nastupa "outbreak", osjećao i prije, samo sam ih pripisivao drugim razlozima. Tako da je vrlo lako moguće da sam ga ja svo vrijeme nosio u sistemu, samo mi se tek prošle godine prvi put aktivirao. E, sad, vodeći se tom logikom, zamisli koliki mora da je procenat ljudi oko nas koji imaju genitalni herpes u sistemu... Kad sabereš one koji znaju i one koji ne znaju, ta cifra sigurno prelazi 50%, a bivšoj curi je jedan ginekolog čak pomenuo i broj preko 80%. Drugim riječima, ispada da je veća vjerovatnoća da ga neka nova osoba koju upoznaš ima, nego da ga nema, znala to ona ili ne. Znači, opusti se i uživaj, ništa ti se ni strašno, ni neuobičajeno nije dogodilo... Dobrodošla u većinu populacije ;)

Što se aciklovira tiče, ne pravi gluposti i poslušaj savjet ljekarke da ne uzimaš to smeće. Ne samo da će ti oštetiti jetru (a jetra bi ti mogla zatrebati nekad u životu), nego će ti dodatno oslabiti imunitet, jer organizam neće ni pokušati da se sam izbori sa virusom. Po svoj prilici je cijela fama oko herpesa i napravljena da bi se ljudi doveli u stanje užasa i panike (bez ikakvog razloga) i da bi kupovali proizvode farmaceutske industrije do kraja života.

Koliko se sjećam, i meni su se recidivi u početku javljali jednom mjesečno, ali se to poslije prve godine naglo prorijedi. Čestim recidivima ti svakako doprinosi i tvoj negativan stav prema svemu tome i to pod hitno moraš da mijenjaš.

Znači, zaboravi aciklovir, ne razmišljaj o herpesu, nego se dotjeraj, nabaci osmjeh na lice i pali u grad u provod ;)

A, ona razmišljanja tipa da li će te više iko htjeti jer znaš da imaš herpes, odmah zaboravi! Ja otkako sam saznao da ga imam, nikad nisam imao veći prolaz kod ženske populacije, da se na trenutke čak upitam šta im je? :D

Dakle, pravac provod i primjeti lijep dan napolju, a o glupostima ne razmišljaj! Život svašta nosi i daj Bože da nam svima ovdje herpes bude najgore šta nam se desilo...

Živjela ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Jul 16, 2016 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Pozitivan je napisao:
Kraj je napisao:
Molim te mi reci koliko dugo ti imas herpes i koliko cesto su ti se vracali recidivi pre nego sto su se proredili?Ja sam planirala da pijem aciklovir do kraja zivota samo da ne mislim na ovu gamad.Moja doktorka tvrdi da to ne trebam da radim jer mi napadi nisu jaki uopste izadje mi jedna do dve kao bubuljice i to vrzo prodje ali zbog mog ludackog stanja i stresa(skoro ludila) pojavljuje se svaki mesec.Ako uzmem aciklovir nestane za 3 dana potpuno.Pokusavam da nadjem nekog ko uzima aciklovir stalno kao profilaksu(to cu sigurno raditi ako ikad u zivotu nadjem nekog partnera jer nema sanse da se upustim u to bez aciklovira i kondoma).Mene plasi samo da recimo nakon duge terapije aciklovirom ne postanem imuna na njega pa da posle ni on ne moze da pomogne.Da li znas nesto vise o tome? Nemoj mi reci da unistava jetru jer to znam al sto se mene tice bolje da zivim ko covek par godina pa da crknem od jetre nego da sedim u kuci gledajuci u jednu tacku u dubokoj depresiji kao sto to radim vec 5 meseci.


Drago mi je ako sam uspio da ti bar malo pomognem. Imao bih još jednu zamjerku na tvoj trenutni način razmišljanja, a odnosi se na sintagmu "jer drugog izbora nemam"... Čuj, takvim formulacijama u svojoj glavi herpesu daješ značaj koji on jednostavno nema, razmišljaj na način "toliko sam se nervirala zbog banalne gluposti"...

Ima jedna caka vezana uz herpes, a koju mi je jedan dobar urolog svojevremeno rekao. Herpesom možeš biti inficiran decenijama, pa da ti se tek sad javila prva epizoda, drugim riječima, niko od nas ne može sa sigurnošću znati kada se je uopšte i zarazio. Ja sam ga najvjerovatnije "pokupio" od pretprošle djevojke prije godinu-dvije, naprosto jer mi se tada ispoljio, a ispostavilo se da ga je i ona već imala, mada je teoretski moguće da sam ga dobio još od svoje prve djevojke prije 20 godina, jer se sjećam da je imala labijalni herpes (uslovi su postojali :D ). Jer, moram priznati da sam određene senzacije dole, koje su mi sada jasan znak da nastupa "outbreak", osjećao i prije, samo sam ih pripisivao drugim razlozima. Tako da je vrlo lako moguće da sam ga ja svo vrijeme nosio u sistemu, samo mi se tek prošle godine prvi put aktivirao. E, sad, vodeći se tom logikom, zamisli koliki mora da je procenat ljudi oko nas koji imaju genitalni herpes u sistemu... Kad sabereš one koji znaju i one koji ne znaju, ta cifra sigurno prelazi 50%, a bivšoj curi je jedan ginekolog čak pomenuo i broj preko 80%. Drugim riječima, ispada da je veća vjerovatnoća da ga neka nova osoba koju upoznaš ima, nego da ga nema, znala to ona ili ne. Znači, opusti se i uživaj, ništa ti se ni strašno, ni neuobičajeno nije dogodilo... Dobrodošla u većinu populacije ;)

Što se aciklovira tiče, ne pravi gluposti i poslušaj savjet ljekarke da ne uzimaš to smeće. Ne samo da će ti oštetiti jetru (a jetra bi ti mogla zatrebati nekad u životu), nego će ti dodatno oslabiti imunitet, jer organizam neće ni pokušati da se sam izbori sa virusom. Po svoj prilici je cijela fama oko herpesa i napravljena da bi se ljudi doveli u stanje užasa i panike (bez ikakvog razloga) i da bi kupovali proizvode farmaceutske industrije do kraja života.

Koliko se sjećam, i meni su se recidivi u početku javljali jednom mjesečno, ali se to poslije prve godine naglo prorijedi. Čestim recidivima ti svakako doprinosi i tvoj negativan stav prema svemu tome i to pod hitno moraš da mijenjaš.

Znači, zaboravi aciklovir, ne razmišljaj o herpesu, nego se dotjeraj, nabaci osmjeh na lice i pali u grad u provod ;)

A, ona razmišljanja tipa da li će te više iko htjeti jer znaš da imaš herpes, odmah zaboravi! Ja otkako sam saznao da ga imam, nikad nisam imao veći prolaz kod ženske populacije, da se na trenutke čak upitam šta im je? :D

Dakle, pravac provod i primjeti lijep dan napolju, a o glupostima ne razmišljaj! Život svašta nosi i daj Bože da nam svima ovdje herpes bude najgore šta nam se desilo...

Živjela ;)


Hvala ti do neba druze.Jasno mi je da su tvoji stavovi skroz racuonalni i logicni samo ja da jos to sebi ubacim u glavu(nadam se da cu uspeti jednog dana)do tada cu umesto da popijem aciklovir svaki put procitati iznova tvoj post i nastaviti dalje.
Meni je fascinantnk kako ljudi razliciti reaguju na herpes.Na jednom drugom forumu sam pricala sa ljudima (zenama uglavnom) i ima onih koji su kao ja to shvatili kao tragicni dogadjaj(moram piznati da sam mozda ja jedna od najekstremnijih u tome jer jos nisam nasla nikog ko je 5 meseci konstantno razmisljao da se ubije zbog herpesa).I tako mi dramimo na forumu, kukamo, placemo i obda se pojavi neko ko izjavi da mu uopste nije jasno o cemu mi pricamo i ko bukvalno ne razmislja o tome da ima gerpes do momenta dok se ne pojavi recidiv, zivi najnormalniji zivot i cudi se nama koji dramimo.Ljudi idu iz krajnosti u krajnost a ja sam od onih koji su totalno zaglibili zbog muke koja ih je snasla i divim se ljudima koji o tome ne razmisljaju(valjda cu i ja nekad doci u taj stadium).
Tvoj post mi se dopada jer ni jednog momenta ne govoris da je to bas bas nista i da ne razumes depresiju nego racionalno sagledavas stvari.
Sto se farmaceutske industrije tice s obzirom da znam kako sve to funkcionise ja verujem da leka za to ima ali nikome se ne isplati da se to obelodani.Na nasim sajtovima nema nikakvih informacija o vakcini i istrazivanjima al na stranim sam nasla jako puno o tome.Navodno vakcina koja se sad ispituje naci ce se u prodaji 2021. ako to nije jos jedna sarena laza.Do tada cu ja imati 200 godina al eto i to sto kazes jednom ce mozda recidiv koji se pojavi stvarno biti i poslednji.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Jul 16, 2016 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Ja se izvinjavam na pravopisnim greskama ali kucam sa telefona pa malo promasujem slovca, nadam se da mi se ne zamera i da ste razumeli sta je pisac hteo reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Avg 26, 2016 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2016 3:51 pm
Postovi: 3
Na zapadu ništa novo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Avg 26, 2016 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
kleopatrin2 je napisao:
Na zapadu ništa novo !

Hej jesi li ti ista ona kleopatrin sto je ovde pisala pre 10 godina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Ned Nov 06, 2016 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 11:28 am
Postovi: 13
@Kraj, ne uspevam da ti posaljem pp pa se nadam da ces ovde videti.

iskreno, mislim da mi se nakon tog prvog (biblijskog) izbijanja vratio mali recidiv nakon recimo nekih mesec dana, i tad sam naravno pala u depresiju jer sam mislila da ce tako biti stalno. medjutim, ja sam zaista bas imala srece, za ovih koliko 7-8 god mislim da mi je 2-3 puta max izasao bukvalno po jedan mini plikic. jos mi se par puta desilo da nesto krene da me pecka i da ja pomislim da je to taj osecaj i da ce da krene da izbija, medjutim odmah krenem da mackam aciklovir i smiri se. Tako je da za tih par puta i pitanje da li bi mi zaista izbilo ili je neka iritacija a ja izfantaziram herpes. U svakom slucaju, od tad je bilo dve osobe kojima sam saopstila, i par njih sa kojima sam bila sa zastitom a da im nisam rekla, i nikom nista nije bilo. Takodje mi je i ginekolog rekla da batalim celu dramu i da se ne opterecujem Ona je takodje misljenja da su sanse da se prenese u neaktivnoj fazi izuzetno minimalne, da ima jaaaako puno pacijenata koji zive najnormalnije, radjaju decu i td., tako da samo hrabro :) Nadam se da si se ti malo smirila sad nakon par meseci. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sre Nov 09, 2016 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 09, 2016 12:16 am
Postovi: 2
Cao svima!Imam GH vec nekoliko godina i uspesnio zivim sa njim. Skoro sam dosao na ideju da u svrhu pomociljudima koji su tek oboleli ali i svima ostalima organizujem grupu za podrsku i neku vrstu savetovalista. Ideja je da se grupa sastaje jednom nedeljno gde bi ljudi koji imaju ovaj problem dolazili i delili svoja iskustva i dobijali podrsku od ostalih. A ideja je takodje i upoznavanje ljudi pa se mozda moze naci i momak ili devojka na tim skupovima gde ne bi imali problem sa time da se mora saopstiti partneru ili partnerki za ovaj virus i ne bi postajala bojazan od odbijanja ili diskriminacije.
Recite mi sta mislite o mom predlogu i ako ima nekoga ko je za da pocnemo sa realizacijom jer mislim da bi to moglo pomoci mnogima a rodila bi se i nova prijateljstva i ko zna verovatno i neke nove ljubavi. Pozdravljam sve na forumu i onima koji su klonuli duhom porucujem glavu gore i samo napred, jer ovo nije nista strasno i kada se nauci kako moze se ziveti jako kvalitetno. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: