Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: lajmska bolest
PostPoslato: Sre Avg 17, 2016 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 9:36 am
Postovi: 4
Postovani,

potrebna mi je konsultacija sa infektologom.

Vec 13 meseci imam senzorne polineuropatije po celom telu i licu (sa koznim promenama na licu), sve analize sa neuroloske strane su uradjene i sve do jedne su u redu (MR glave i vrata, EMNG, VEP, C i L SEEP). Takodje su iskljucene sve autoimune bolesti vezivnog tkiva jer su radjene analize od strane reumatologa i gastroenterologa (sva antitela su negativna). Radila sam 2 testa na lajmsku bolest, rezultati su sledeci:

elisa testIgM negativan, IgG slabo pozitivan,

western blot test: IgM negativan, IgG:

specificne trake p30 i p31 i nespecificne trake u oblasti p39-p83 i jedna nespecificna traka p41

Na rezultatu pise da je pozitivan ali je od strane ovdasnjeg infektologa protumacen kao negativan sa obrazlozenjem da se u obzir uzimaju samo specificne trake.

Napominjem da sam odavno imala vise puta ujed od strane krpelja, ni jedan nije testiran. Jednom sam imala na sebi oko 30 komada koji su bili sitni kao ciode (bila sam u sumi i sedela na jednom panju). Primala sam tada penicilin 5 dana sa urbazonom jer sam na isti alergicna.

Obzirom da sam bez dijagnoze sa simptomima koji se ubrzano pogorsavaju kako vreme prolazi (zahvata i manje i vece zglobove i pojavljuje se sve vise oziljaka na licu koji izgledaju kao rupice i linije i vide se najsitniji kapilari) u istrazivanju toga sta mi je je otkriven helico bakter koji je lecen sa antibioticima 14 dana (orvagile i clacid) i u toku druge nedelje uzimanja terapije su svi opisani simptomi prestali, samo je u naznakama ostalo strujanje u desnom tabanu. Po prestanku terapije su se svi simptomi vratili za par dana.

Potrebno mi je strucno misljenje da li je u pitanju lajmska bolest na osnovu rezultata dobijenih western blot analizom.

hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Sre Avg 17, 2016 1:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да на форуму нема инфектолога, а што се тиче лајмске болести мора да се уради специфична анализа за њу и чини ми се да је раде само у ВМА.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Čet Avg 18, 2016 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Iz kog si grada, da li si bila na infektivnoj klinici u Beogradu?
Sta je misljenje neurologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Pet Avg 19, 2016 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 9:36 am
Postovi: 4
Shomy je napisao:
Iz kog si grada, da li si bila na infektivnoj klinici u Beogradu?
Sta je misljenje neurologa?


Novi Sad. Isla sam na VMA kod nacelnika imunologije koji je primetio taj rezultat u gomili drugih radjenih u proteklih godinu dana i posavetovao me da potrazim misljenje drugog infektologa. Drugi infektolog sa KC Vojvodina je dao dijagnozu lajmska bolest - kasnija faza jer je prvi infektolog, izvesna Zita, ravno godinu dana ranije na donete analize elisa i western blot testa rekla da to nije lajmska i ozbiljno mi narusila zdravlje. Sad moram da lezim tri nedelje u bolnici i da primam longacef intravenski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Pet Avg 19, 2016 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јесте или није лајмска болест?! Па то се тачно зна из анализе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Pet Avg 19, 2016 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 9:36 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Јесте или није лајмска болест?! Па то се тачно зна из анализе.


Jeste lajmska ali je prvi infektolog na kog sam natrcala rekao da nije jer se ne racunaju nespecificne trake!!! Toliko o strucnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Sub Avg 20, 2016 6:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој да се зезаш са лајмском болешћу. Провери конкретном анализом и ако си заражена мораш да пијеш јаке антибиотике. Ја јесам против хемије али у овом случају мислим да нема другог лека.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Sub Avg 20, 2016 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 17, 2016 9:36 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Немој да се зезаш са лајмском болешћу. Провери конкретном анализом и ако си заражена мораш да пијеш јаке антибиотике. Ја јесам против хемије али у овом случају мислим да нема другог лека.

dobila sam terapiju longacef 3 nedelje intravenski, drugi stadijum bolesti zbog greske u tumacenju western blot kontrolnog nalaza od pre godinu dana od strane infektologa doktorke Zite koja radi u KC Vojvodine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lajmska bolest
PostPoslato: Ned Avg 21, 2016 6:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам да се даје Довицин против борелије а за Лонгацеф не знам. Ваљда знају шта раде.

Немој да заборавиш да пијеш пробиотике. Прочитај шта сам писао на мом сајту овде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/antibiotik

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: