Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 04, 2015 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Наочаре за сунце.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jan 06, 2015 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
iskreno nesto mi ni naocare ne pomazu,mozda za nijansu ublaze,ali bas ove najtamnije su opet vidljive...ovako nije problem,ali u mom naselju ima velike povrsine zavejane sanegom,sirina velika i sve belo,gde god da pogledas...kad idem ulicama gde nema toliko sirina i nije tako strasno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jan 08, 2015 10:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свакако треба да се навикнеш на то јер нема лека.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Apr 15, 2015 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2015 12:06 pm
Postovi: 1
Cao svima, evo jos jedna s eye floatersima...pojavili su se prije tri sedmice, na lijevom oku dva i par ne tako jasnih na desnom. Strasno sam se uspanicila, i ne znam kako da naucim zivjeti s tim :cry: Bila sam kod opticara i sve je ok, najvise su zabrinuti za pad mreznjace u najgorem slucaju kojoj prethodi pojava floatersa i svjetlosti. Pronasla sam i da njihova pojava moze biti zbog dijabetesa, kojeg nemam otprije...i moze biti upala oka i svasta nesto...sto vise citam sve vise strahujem...a oni su tu prisutni stalno...Strasno :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Jun 26, 2015 1:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Kao što sam već pisao-Kada sam premoren i opterećen i još puno na računaru onda se tačkice pojave a u suprotnom nestaju. Pa pokušajte nešto preduzeti po tom pitanju.
SREĆNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Sep 11, 2015 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2015 12:53 am
Postovi: 1
Ako neko slucajno udje na ovaj forum ,i ako ima resenje za sve ove probleme neka odmah pise .. satrase me ove tackice a to niko ne razume


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Sep 12, 2015 8:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема решења.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Dec 07, 2015 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2013 3:03 pm
Postovi: 9
Ima resenja...zavisi koliko smetaju i koliko postaju ozbiljan problme...operacija moze imati jako ozbiljne posledice zato se operisu samo najozbiljniji slucajevi..mene su pocele toliko nervirati da bukvalno izbegavam dnevnu svetlost :( nemam ih puno, vidim ih na dnevnoj svetlosti i kad je neki otvoren prostor i svetlih boja...i toliko sam izledeo od njih da ih trzim sam ako ih ne vidim kad sam napolju ..

citao sam da se raznijaju i sa nekim laserom...ali koliko znam to se ne radi kod nas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Mar 25, 2016 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2016 1:12 pm
Postovi: 1
Pridruzio bih se ovoj temi sa mojim slucajem kada sam nakon budjenja u nedelju, ugledao musicu u desnom gornjem uglu desnog oka, sa napomenom da sam prethodno vece skakutao na jednoj nozi povodom neke vezbe.

Oftalmolog iz doma zdravlja je konstatovao da je pukao neki kapilar u oku i da bi to moglo da se povuce za nekih 3 meseca te da dodjem po terapiju ako se tako ne desi.

Inace, musica je privremeno nestala za vreme dok su zenice bile prosirene.

Da li treba neki detaljniji pregled i da li ima neka terapija prirodnim lekovima, obzirom da mi je slabija periferna cirkulacija i da doktorka misli da su kapilari zbog toga krti.

59 godina, dobro vidim, radim na racunaru puno radno vreme bez naocara.

Hvala unapred i srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2016 9:43 pm
Postovi: 1
Ljudi, pored tih musica i ostalog imam i problem koji mi se pojavio nedavno. Naime, kada gledam danju, pri jakoj svetlosti, u gornjem delu vidnog polja primecujem smetnje kao da gledam kroz trepavice...a nocu mi se svetlost razliva vertikalno navise, kao tanak snop svetlosti... Bio sam na ispitivanjima za vid i skenerima kod neurologa ali nista. Na oba oka imam konstatovan astigmatizam 0.5. Jel neko zna o cemu se radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 5:16 pm
Postovi: 13
U sutini to su sitne cestice koje se nalaze u tecnom delu staklastog tela.I takolutaju i mi ih vidimo.To se ne smatra booljenjem oka,ali naravno u pocetku ljudmia smeta ali poksuajte da ih zanemarite,Retko se radi hiruska intervencija koju ja mislim da rade Vitrektomija tako neto.Ugl,to se meni javilo jer osta radim na racunaru,i jednom sam testirao nisam radio na racunaru citav mesec i te tackice su se smanjile to je bar slucaj kod mene,ne znam da li je kod svih isto ali probajteee :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2016 3:53 pm
Postovi: 1
Da se upisem. Imam 27 godine i problem sa musicama mi je poceo sa 19 godina. Koliko toliko sam se uspio navici. Imam dioptiju - 3 na oba oka, zelio sam provjeriti da li je neko radio lasersko skidanje dioptrije ko ima problem sa musicama, koncicima u vidnom polju. Razmisljao sam da uradim lasersko skidanje dioptrije u buducnosti mada me strah da bi se broj musica dodatno povecao pa sam htio da provjerim da li je neko sa foruma imao slicnih iskustava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jul 28, 2016 6:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
Da li je neko moza probao sa ovim kapsulama da ih ublazi bar, pise da se moze do 80% to izleciti, pa me interesuje da li je ovo istina, jer se brinem ako su ljudi poceli da lazu i kada su lekovi u pitanju :roll:

VitroCap kapsule

http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/p ... ap-kapsule


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jul 28, 2016 6:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што их не испробаш? А после ћу да ти кажем: Лепо сам ти рекао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Okt 21, 2016 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Evo da obavijestim sve ljude koji pate od letećih mutnina, da sam se ja sa njima borila i borila godinama i konačno sam im presudila. Uradila sam vitrektomiju. Ne znam čak ni da li mi je uspjela iz prve i da li će se morati još jednom raditi ispiranje oka, ali jednostavno više nisam mogla. U svakom slučaju vid je neuporedivo kvalitetniji poslije višegodišnje patnje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: