Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Menstrucaija koja traje 18 dana
PostPoslato: Ned Jul 03, 2016 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 03, 2016 9:28 am
Postovi: 1
Hitno mi treba odgovor!
Trenutno sam gojazna osoba,imam 19 godina,do pre tri meseca moja telesna tezina je bila 127 kg,uvedena mi je dijeta od 1800 kcal i Gluformin od 500mg kao terapija 2x1 zbog dijabetesa tip 2 koji je nastao zbog gojaznosti. Moja trenutna tezina je 105 kg.Menstrualni ciklus nisam imala od kraja 2013 godine do pre 18 dana,receno mi je da je u pitanju tezina. Imam sitne folikule po jajnicima. Interesuje me posle vise godisnjeg prestanka menstruacije da li je normalno da mi menstrucija koju sam dobila 14.06.2016 traje 18 dana,da li da se obratim lekaru.

Nadam se da cu uskoro dobiti odgovor,hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Menstrucaija koja traje 18 dana
PostPoslato: Ned Jul 17, 2016 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 08, 2013 12:21 am
Postovi: 15
Milicica747 je napisao:
Hitno mi treba odgovor!
Trenutno sam gojazna osoba,imam 19 godina,do pre tri meseca moja telesna tezina je bila 127 kg,uvedena mi je dijeta od 1800 kcal i Gluformin od 500mg kao terapija 2x1 zbog dijabetesa tip 2 koji je nastao zbog gojaznosti. Moja trenutna tezina je 105 kg.Menstrualni ciklus nisam imala od kraja 2013 godine do pre 18 dana,receno mi je da je u pitanju tezina. Imam sitne folikule po jajnicima. Interesuje me posle vise godisnjeg prestanka menstruacije da li je normalno da mi menstrucija koju sam dobila 14.06.2016 traje 18 dana,da li da se obratim lekaru.

Nadam se da cu uskoro dobiti odgovor,hvala.

Milicice odmah da ti kazem da kilaza koliko ima bitnu ulogu u svemu tome toliko i nema.Ja sam prvu menstruaciju dobila sa 13 god.i nikad nije bila uredna a nisam uvek imala visak kilograma.Desavalo mi se da krvarim i po mesec dana i to bas obilno a da niko od ginekologa nije preuzimao nista ozbiljnije.Ti si mlada devojka i resavaj neke probleme na vreme da ne bude kasno kao kod mene,vec 3 god.ne mogu da ostanem u drugom stanju a imam 35 god.i nemam dece.Moj savet ti je da nadjes provereno dobrog lekara ako treba i privatnog i da resavas probleme.Ja sam imala cistu na desnom jajniku ali sam to resila pilulama po preporuci doktorke kod koje idem privatno i ciklus se uredio a da ti ne govorim uopste da i ja imam problem sa kilazom,naravno da i to ima udela u kasnjenju ali nije presudno,znam zene koje su duplo deblje od mene pa imaju redovno.Opet kazem,privatno se sve placa ali su daleko zainteresovaniji i ozbiljniji za pacijente,to je moje iskustvo i moj savet ali moras hitno da resavas to i to krvarenje...odmah kod lekara,ne plasim te samo iz iskustva govorim,a sto se dijabetesa tice moras da budes ozbiljna da se to ne pogorsa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: