Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nalaz holtera - VES aritmija
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Postovani,

preskoke srca osecam unazad 3,4 god, stim da su u pocetku bili veoma retki, jednom mesecno, nedeljno, dnevno... Proslog proleca (2015), na fudbalu usled sudara sa protivnickim igracem prvi put dozivljavam kratkotrajnu aritmiju (5,6 sec), koja spontano nestaje. Isto se dogadja i na sledecem terminu fudbala, s'tim sto ovaj put traje znatno duze (4,5 min) nakon cega se nastavlja normalan rad srca. Tada prestajem sa igranjem fudbala.

Od tog perioda pocinju ucestaliji preskoci, a u neko slicno vreme i problemi sa varenjem, nadutoscu, gasovima, kiselinom. Preskoci su se javljali uglavnom u mirovanju ali bilo je i onih koji su se javljali u fazi oporavka.

U leto prosle samoiniciativno radim test opterecenja (u 7 minutu) koji je prekinut zbog skoka krvnog pritiska, 220 / 80. Na ekg-u nije vidjen nikakav problem u radu srca. Nalaz je glasio da je test negativan na IBS.

Posto se preskoci nisu smirivali, javljam se kardiologu koji je uradio ultrazvuk:
Aorta sirine 34mm, supravalvularno, elasticnog i pokretnog zida. Aortna valvula trivelarna, normalne separacije veluma u toku sistole 24mm. GPA) - 7/3.4 mmHg NORMALAN. Leva pretkomora 37mm, normalnih diametara, slobodnog lumena. Sistolna 30mm i dijastolna 47mm - u granicama normalnih velicina. Desna komora 26mm normalne velicine. Mitralna valvula elasticnih i uredno pokretnih kuspisa, kompletentna. Trikuspidna valvula normalnog polozaja i moroflogije. SPDK - 20/11 mmHG normalan. Pulmonalna valvula morfoloski i funckionalno nije izmenjena. DOPLERIMA PROTOCI NA SVIM SRCANIM OTVORIMA UREDNI I ANTEROGRADNI. Medjukomorna i medjupredkomorna pregrada ocuvanog kontinuiteta. Debljina medjukomorne pregrade 9.8mm i zadnjeg zida 8.8 mm u normalnim granicama. Perikard bez promena i bez znakova slobodne tecnosti. Ukupna kontraktilnost je ocuvana, segmentna nije izmenjena. E/A -1.5. Ejekciona frakcija u normalnim granicama 64.5%. ZAkljuvak: Ehokardiografski NORMALNE DIMENZIJE SVIH SRCANIH SUPLJINA, MORFOLOSKI I FUNCKIONALNO UREDNOG VALVULARNOG APARATA, OCUVANA SISTOLNA FUNCKIJA LEVE KOMORE.
Uradjen je i eho stitne zlezde - sve je u granicama normale, kao i kolor dopler krvnih sudova vrata - bez promena.

Nakon toga radim holter gde je zabelezeno 2872 VES, 1 VES par kao i VES u vidu bigeminija (45 eventa), trigeminija (74 eventa)...SVES 8, 1 par SVES. Minimalna srcana frekvencija 38 (tokom sna), maksimalna 141 (izlazak uz stepenice), prosecna 78. Pauze duze od 2.5 sec nisu registrovane. VES su po monomorfne, po tipu bloka desne grane.

Dobih dijagnozu:Arrhythmia extrasistolica ventricularis i kao TERAPIJU: Propafen: 3 x 150mg.

Nakon 3 meseca ponoviti holter pod terapijom propafenom.

Savet: umereno povecati fizicku aktivnost.

Da li mi neko moze pomoci i reci sta moze biti uzrok mojim preskakanjima?

Uzgred da kazem da imam 30 god, da radim sedeci posao, da mi je tokom pregleda gastroentorloga ustanovljen hronicni gastritis, reflux i hijatus hernija velicine oraha.

Zbog svih ovih problema izuzetno sam anksiozan, tako da time delimicno i doprinosim tim simptomima, ali u trenutcima kada je sve to pocinjalo i trajalo nisam imao nikakvih problema bilo koje prirode.

Unaprad hvala svima na odgovorima i pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz holtera - VES aritmija
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Проблеме са органима за варење ћеш решити избацивањем смећа из исхране.

Проблеме са срцем највероватније ћеш решити већим уносом магнезијума, калијума или калцијума под условом да су гвожђе и хемоглобин на нормалном нивоу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz holtera - VES aritmija
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
aaaca je napisao:
Проблеме са органима за варење ћеш решити избацивањем смећа из исхране.

Проблеме са срцем највероватније ћеш решити већим уносом магнезијума, калијума или калцијума под условом да су гвожђе и хемоглобин на нормалном нивоу.



Probleme sa losom hranom nemam, jer mislim da konzumiram samo 10% namirnica iz prodavnice, gde bih ubrojio, bademe, kikiriki, banane, pirinac, ribu i po kad kad tamnu cokoladu.

Gazirano ne pijem nista, alkohol ne unosim u organizam, kafu ne pijem, svakodnevno pijem 2, 3 caja bilo da je leto ili zima. Od sokova koristim domace (zena sprema izvrsne) sokove od svog sezonsog voca. S'obzirom da sam na selu, imam privilegiju da imam i sopstveno povrce koje se ne tretira hemijom. Imam sopstveni pcelinjak, tako da imam i svoj med. Sto se tice mesnatih proizvoda, jedem svo meso koje mogu nabaviti ovde u selu (mesne preradjevine ne koristim). Mlecne proizvode, domaci sir od koze, po nekad koziju surutku i u poslednje vreme sam ubacio i kefir koji sam pravim sa kozijim mlekom. Tako da je prica o losoj ishrani u ovom slucaju ne pije vodu, mozda pre par godina da, sada svakako ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz holtera - VES aritmija
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
aaaca je napisao:
Проблеме са органима за варење ћеш решити избацивањем смећа из исхране.

Проблеме са срцем највероватније ћеш решити већим уносом магнезијума, калијума или калцијума под условом да су гвожђе и хемоглобин на нормалном нивоу.


Zaboravih da napomenem da sam imao dva puta probleme sa gvozdjem, jednom je bilo 2.5, jednom 1.5. Oba puta u toku perioda sa temperaturom (koji su kod mene cesta pojava). Medjutim ukupni feritin je dobar (100-200) i ta feremija traje samo dok i temperatura, par dana nakon prestanka temperature gvozdje se vraca u normalu.

Hemoglobin nikada izmeren manji od 140, kao ni rbc ispod 4, kao i svi ostali parametri krvne slike u granicama normale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nalaz holtera - VES aritmija
PostPoslato: Pet Jul 15, 2016 9:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако се тако здраво храниш а имаш толике проблеме са органима за варење и са гвожђем, онда ми једино пада на памет проблем са превеликом нервозом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: