Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Desni rucni zglob
PostPoslato: Uto Jul 12, 2016 8:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2016 7:42 am
Postovi: 1
Postovanje,

zelela sam da cujem jos neko misljenje sem jednog lekara koji me lecio predhodna 2 meseca. Zenska osoba, 29 godina. U januaru 2015. godine poceli bolovi u predelu desnog rucnog zgloba, po zanimanju ugostitelj/somelije, otvrala sam i do 30 flasa vina po smeni, forsirajuci taj desni zglob. Tada uradjen RTG, nije pokazao nikakve promene, posle UZ mekog tkiva i receno mi je da imam izliv oko tetiva fleksora sake. Tada nije leceno, jer su mi u inostranstvu trazili da nosim onu fiksnu rukavicu i prestanak aktivnosti, na sta nisam pristala u tom trenutku. Tegobe su se nastavile, uz otok, okranicenu pokretnost i osetno topliji predeo ruke oko zgloba.
Po povratku u Srbiju i nakon 2 meseca bez opterecenja na zglob, bolovi se nastavljaju i polako pocinje da se ''grci'' i lakat, sa ogranicenim pokretima.
Lecenje u Srbiji: RTG lakta i zgloba, lakat bez izrazenih promena, zglob ''dosta izrazene artorticne promene sa znacima degeneracije zglobnih povrsina i suzenim z. pukotinama, narocto radiokarpalnog.''
KKS sve u redu sem SE 33, uradjene analize krvi na sva antitela, sve u redu, sem ANTI ds DNA, koja je bila na 67.

Dg. Contractura cubiti 1. dex Tendovaginitis ARC 1. dex Gonarthrosis 1. dex
Suspektno sistemsko zapaljensko reumatsko oboljenje

1. terapija je bila: Diprofos amp No I, Arcoxia 90mg 1x1, Colafit kockice 1x1, Hyalofit gel
bez poboljsanja pa
2. terapija: Pronison 20mg, Metotrexat 15mg nedeljno, pa sledeci dan Folan, D3 Jerow, Omegawill, Magnewill, Colafit kockice i DeepRelief gel.

Prva kontrola posle 15 dana nije pokasala poboljsanje, pa je promenjena terapija koju sam pila mesec dana po dogovoru. Bolovi se jesu smirili u toku mesec dana druge terapije, lakat se ''odkocio'', ali stanje zgloba je i dalje bilo isto 4 dana nakon prestanka terapije: bol, potpuno ograniceno pokretanje zgloba, bilo koja rotacija (vezanje kose, otvaranje flasice vode) je jako bolna.

Da li se slazete sa dosadanjim tokom lecenja?

Slika20mb image hosting


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Desni rucni zglob
PostPoslato: Sre Jul 13, 2016 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зар се то зове лечење?!

Ја бих на твом месту то излечио једним магнетом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: