Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Jul 10, 2015 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
Evo da se javim. Bio na kolonoskopiji, dijagnoza Ulcerozni kolitis. Smesten sam odmah u bolnicu. Twrapija 5asa 3 puta po dve na dan i neke druge tablete po jedna na dan. Kazu zadrzavanje minimum 7 dana. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Sub Jul 11, 2015 1:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лично знам неколико особа које болују од улцерозног колитиса и ни једна није излечена медицинским третманима. Невиђено се пате. Једна је излечена ЕПТА методом. Сад се више не сећам да ли је неко на форуму писао да се излечио драстичном променом исхране и начина живота.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Sub Jul 11, 2015 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
Ono sto je najcudnije je to da pre kolonoskopije nisam imao krvarenje. Medjutim, doktorka je na pola pregleda zatekla krvoliptanje u crevima i prekinula pregled, pa me poslala u bolnicu. Ona ubedjuje moje da sam precutkivao krv u stolici, a ja sam ubedjen da se krv skupljala u tim cirevima, koji su usled pregleda pukli i krvarenje je pocelo.
Ono sto je meni bitno je da se ja odlicno osecam, ne panicim, nego gledam da pomognem doktorimada me sto pre sutnu sa klinike. :)
Pridrzavacu se i lekova i dijete (Break the vicious cycle).
Ono na cemu moram da poradim je stil zivota i stres na minimum.
Ne gledam ovo kao na bolest vec kao signal za promenu navika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Sub Jul 11, 2015 7:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је оно о чему стално говорим. Лекари оштете црево приликом колоноскопије и онда кривицу свале на марсовце. Не може крв да се скупља у цревима нити си ти прећуткивао. Али то је тако са лекарима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 14, 2015 10:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Aaaca citam tamo tvoj odgovor "Ако нема крви у столици и нема пролива већ је столица нормална, тешко да може бити упала црева у питању" i mislim da tu nisi u pravu.
Meni je 2000 dijagnostikovan Kron. Krvi u stolici sam imala par puta za to vreme ( i to ne u prvih desetak godina) i to mislim da je od nekog hemoroida a ne iz creva direktno. Meksu stolicu imam, to je istina, ali nije uvek proliv. Mislim da te dve stavke nisu dovoljne da bi se iskljucila upala creva. Pogotovo Kron nije isti kod svakog pacijenta.
Trebalo je oko godinu i po dana da mi dr. dijagnostikuju bolest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 14, 2015 10:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Упала црева за последицу управо има преосетљивост унутрашње стране црева. То за последицу има учестало пражњење црева јер слузокожа црева бива иритирана храном.

Какве си ти имала проблеме па су ти дијагностиковали крона?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kod mene je uvek glavni simptom bilo povracanje i bol u stomaku. Proliv imam vise sad posle mnogo godina bolovanja nego sto sam imala u pocetku. Ali od povracanja sam pre nego sto mi je dijagnostikovana bolest skinula 10 kg za mesec dana. Otisla kod nemackog gastroenterologa a on me mrtav hladan pitao jel sam trudna?! Taj je bio potpuni promasaj, cak ni na kolonoskopiji (koja me je sa sve anestezijom bolela, jer je covek izgleda kasapin a ne lekar) nije navodno video nista, mada je bilo "nekih ranica na crevima". Ajd da mi je to rekao usni lekar pa da shvatim, ali da mi gastro to kaze i kao ma nije tebi nista, to mi nije bilo ni tad ni sad jasno.
U svakom slucaju ja dodjem na odmor kod mojih u BGD i tu mi pozli. Odem sutra kod lekara na B. Kosu, oni kazu moras da uradis neke specijalne preglede krvi (negde na kraju Zemuna) i hteli da mi rade pasazu tankog creva. Medjutim na pri-rentgenu videli odmah suzenja i nisu uradili pregled (da barijum ne bi zacepio creva). Ja sa tim rezultatima kod novog gastro ovde u Nemackoj, a on mi mrtav hladan kaze nista ja na ovom snimku ne vidim, a te specijalne analize krvi mogu da daju i lazne pozitivne rezultate (wtf????) I tako za vikend zavrsim u hitnoj. Pa dodjem u ponedeljak kod gastro i onda on odradi preglede i kaze: jeste Kron je. Posle sam u Srbiji kad sam ponovo bila radila jos jednom kolono i nosila uzorak tkiva na biopsiju i potvrdili su Krona.
Krv u stolici sam imala za ovih 15 godina, samo par puta. A stolica mi varira od dana do dana. Neki dan je formirana, neki dan vodena. Ali stolica je uvek ucestala bar tri cetri puta dnevno a nekad i mnogo vise. Meni to generalno ne smeta, jer jedem dobro (naravno sad posle OP). Dva puta za ovih 15 godina sam imala dan ili dva zatvor ne ponovilo se nikad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И ти си нашла да Немци лече Србе. То не бива, али никад.

Аха, шта хоће да кажу, да имаш крона у желуцу? Имала си повраћања и ништа друго а они ти радили колоноскопију. И сада се изгледа крон проширио на дебело црево. Не могу да ти ухватим хронологију дешавања.

Углавном какве сада имаш проблеме, осим веома честе столице?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2013 10:01 am
Postovi: 11
Ja sam vsl#3 ( sada VIVOMIX) pronašao u apoteci u ILOKU 00385-590-285


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Dec 04, 2015 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 07, 2014 11:04 am
Postovi: 19
Ulje od cvetova Kanabisa, sorta Indika, dekarboks., originalno, provereno, po dosta povoljnoj ceni. Proizvedeno u Češkoj.
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Dec 24, 2015 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 13, 2013 10:51 am
Postovi: 4
Pozdrav svima! Javljam se ovim putem jer mi treba mala pomoć. Dijagnostikovana mi je Kronova bolest prije nekoliko mjeseci u Austriji. Trebao bih neki kontakt od Dr Zoranom Milenkovićem, ja sam inače iz Republike Srpske. Hvala unaprijed svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Jan 14, 2016 3:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ne nemam Krona na zelucu. Povracanje dolazi od suzenja na crevima koje je napravio Kron. Cim se pojaca upala, creva se "zatvore" i kad ne moze da prodje na jednu stranu, ono se vrati odakle je i uslo. Na debelom crevu nemam nista, kod mene je u pitanju samo tanko, tj. onih dva metra koja su od njega ostala. Od OP Oktobra 2014 mi je dobro. Nisam povratila do sad ni jednom, a ne koristim nista od lekova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Jan 14, 2016 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Надам се да користиш неке квалитетне пробиотике и домаћи кефир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Jun 30, 2016 8:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 30, 2016 8:11 am
Postovi: 2
Pozdrav svima,
Da li bi neko mogao da mi protumaci HP nalaz,imam jake bolove u stomaku ,crp 70 ,kalprotektin 795,okultno krvarenje pozitivno,posle kolonoskopije dr kaze krono,ali sam pocetak!
Evo ga HP nalaz

"tri fragmenta crevne sluznice koji histoloski odgovaraju sluznici kolona,bez resica i bez Panethovih celija (uzorci sa valvule i kompletna kolointestinalna metaplazija).povrsni epitel je delom aplatiran.kripte su blago distorzicne,pojedine su cisticno prosirene ili se granaju.prisutna deplecija peharastih celija,fokalno kriptalna atrofija,i retki kriptitisi(fokalni samo u delovima kripti) i kript apscesi.u lamini propriji se nalazi obilan,blago neravnomeran distribuiran inflamatorni infiltrat limfocita,plazma celija i eozinofilnih i neutrofilnih granulocita.u najvecem fragmentu se iznad limfoidnog folikula nalazi aftozna ulceracija.granuloma nema

Zakljucak:u odstustvu granuloma promene nisu specificne ali su visoko suspektne na IBD,odnosno M.Crohn"

Doktor kaze da jeste kron i dao mi budosan da pijem 3 meseca ,pa ponovo kklonoskopija,pa da uvede pentazu.Da li su vama nasli te granulome ili ne u biopsiji?
E da naglasim,bez terapije,uz strogu dijetu(skoro pa nista ne jedem)crp se spustio,ali bolovi su tu,nema vise grceva.Stolice ne formirane,tesko se praznim i cesto imam bolove,jace, dok se ne ispraznim!Nemam dijareju,do 2 stolice dnevno i nemam temperaturu.

Hvala vam unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Jun 30, 2016 8:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам никога кога је медицина излечила од кронове болести, а боље је рећи да знам наколико особа које се годинама пате са "лечењем".

Узми ствар у своје руке и почни да проучаваш проблем да би себи помогао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: