Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MR L/S kičme, Tarlov cista
PostPoslato: Uto Jul 05, 2016 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Poštovanje
Da li je neko zainteresovan da mi protumači nalaz magnetne rezonance od 02. 07. 2016. Imam 50 godina, skoliozu, kifozu, neprestano me jako boli kičma, lečena sam na Banjici još kao dete od 13 godina zbog naglog krivljenja kičme, ali nisam operisana.

Načinjeni su T1W/T2W sagitalni tomogrami lumbosakralnog segmenta od Th10 do sakruma. STIR koronalni tomogrami, kao i T2W/PDW transverzalni tomogrami L2-S1 segmenta.

Lumbalna hiperlordoza. Evidentna dekstrokonveksna skolioza sa temenom u VL2-3. Nema znakova frakture, dislokacije i infiltracije pršljenskih tela snimljenog segmenta.
Conus medullaris nalazi se u visini L1-L2 nivoa.
U duralnoj vreći se ne vide patološke promene.

Perineuralna Tarlov cista u nivou S2/3 promera oko 10mm.

Na L3/4 nivou uočava se lako anularno bubrenje i.v. diska, uz blag diskoradikularni kontakt sa levim L4 radiksom. Spinalni kanal je održane širine. Desni I.V. foramen slobodan. Levi I.V. foramen ekstraneuralno stenoziran. Znaci fasetne artroze i fasetnoligamentarne hipertrofije.

Na L4/5 nivou uočava se anularno bubrenje i.v. diska, bez diskoradikularnog kontakta sa odstupajućim L5 radiksima. Spinalni kanal je održane širine. Diskoradikularni kontakt u oba I.V. foramena. Znaci fasetne artroze i fasetnoligamentarne hipertrofije.

Na L5/S1 nivou uočava se anulkarno bubrenje i.v. diska, bez diskoradikularnog kontakta sa odstupajućim S1 radiksima. Spinalni kanal je održane širine. Evidentan diskoradikularni kontakt sa desnim L5 radiksom intraforaminalno i sasvim diskretan levo. Znaci fasetne artroze.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MR L/S kičme, Tarlov cista
PostPoslato: Uto Jul 05, 2016 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ovaj nalaz ne znači puno bez simptoma koje imate.
Ukoliko Tarlova cista uzrokuje bol onda je indikovano operativno lečenje,ukoliko ne onda su vam vežbe jedino rešenje,ali ciljane i pametno usmerene na vaš problem,a ne opšte i one koje mogu da vam pogoršaju stanje.Za cistu konsultujte neurohirurga,a za vežbe nekog od Schroth terapeuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MR L/S kičme, Tarlov cista
PostPoslato: Uto Jul 05, 2016 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 06, 2006 11:12 am
Postovi: 49
Hvala vam na odgovoru.

Boli me cela kičma već godinama. U poslednje vreme imam oštar bol sa leve strane, nešto sam osetila kao da je puklo, često me preseče kao nožem. U maju sam radila RTG vratnog i LS dela, pa mi je dr odredio vežbe, magnetnu podlogu i elektroterapiju, 10 dana. Rekao je da mi je vratni deo u lošem stanju i da ćemo raditi na njemu dok ne bude urađena magnetna za lumbalni deo. On je do avgusta na godišnjem, a ja ne znam šta ću.

Meni ništa nije bolje posle te terapije. Ne mogu da spavam kako treba, budim se ukočena, otečena. Radim sedeći posao. O hodanju ne smem ni da mislim.

Da li je operacije ciste teška, bolna? Da li će mi praviti problem to bubrenje na tri mesta?

Hvala još jednom i puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: