Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim pomoc ortopeda...
PostPoslato: Uto Jun 21, 2016 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 21, 2016 10:31 am
Postovi: 1
Pozdrav... Imam 16 god, treniram odbojku vec 10 god, decembra 2015 sam preforsirao koleno i osetio sam lagan bol koji sam zanemario i nastavio da treniram narednih 2-3 meseca. Inace imam bol u prednjem delu kolena kod casice i boli me samo kad cucnem ili napregnem tu tetivu. Onda sam otiso kod fizioterapeuta koji mi je rekao da odradim magnetnu rezonancu i postavio mi je neku terapiju(parafin i struja) koja mi nije odgovarala. Odradio sam magnetnu i rekli su mi da imam upalu te prednje tetive i da zbog te upale imam i mali izliv u zglobu kolena sto nije nista strasno i da zbog te upale kad god napregnem tu tetivu ona zakacinje casicu i da zbog toga imam bolove. Takodje su mi rekli da imam te bolove i zbog rasta i rekli su mi da mogu da porastem jos jedno 10cm. Isao sam na terapiju(led, magnet, struja) 10 dana ali nista nije pomoglo. Nastavio sam kuci sam da se lecim( stavljao sam hladne obloge, mazao biofreze i brufen gel, stavljao uvece pred spavanje listove kupusa...) ali i dalje imam bolove samo na tom mestu. Idem ponovo na magnetnu 24. jula. Je l mozete da mi da date neki savet zasto jos uvek imam bolove i kako da izlecim to? Da li trebam da radim neke vezbe za koleno, koje gelove da mazem?
Hvala unapred :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim pomoc ortopeda...
PostPoslato: Uto Jun 21, 2016 1:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам ортопед али на жалост имам велико искуство са сличним проблемима. Најбољи лек за такве проблеме је један или два обична јака магнета које би носио по цео дан на колену учвршћене ластижом или на какав други начин.

Ту појаву су од наших научника изучавали проф. Душанка Мандић и проф. Борисав Лажетић тако да се може наћи у литератури.

Цена једног магнета је око 150 динара и има да се купи по разним местима, зависно где живиш. Само немој да купујеш онај магнетни накит и оно што рекламирају по рекламама. Ти магнети су мали, слаби и превише скупи.

Ако нећеш сам да се петљаш, можеш да се јавиш проф. Душанки Мандић али код ње је таква терапија скупља.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: